جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2466- تاریخ : 1391/01/14 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (دوشنبه)

 ويژه 

جوايز فيلم امپاير انگليس؛

جايزه‌ي بهترين فيلم و كارگرداني به «هري‌پاتر و هديه‌هاي مرگ» رسيد

ايسنا - آخرين قسمت از سري فيلم‌هاي «هري پاتر» عنوان بهترين فيلم جوايز فيلم «امپاير» انگلستان را به دست آورد.

مراسم سالانه‌ي اعطاي جوايز فيلم امپاير كه برندگان آن با آراء عموم انتخاب مي‌شوند، درحالي برگزار شد كه فيلم «هري پاتر و هديه‌هاي مرگ» جايزه‌ي بهترين فيلم را كسب كرد و جايزه‌ي بهترين كارگرداني را براي «ديويد يتس» به همراه آورد.

هري پاتر و هديه‌هاي مرگ پرفروش ترين فيلم سال 2011 سينماي جهان نام گرفت كه با پيشي گرفتن از «ارباب حلقه‌ها؛ بازگشت پادشاه» عنوان سومين فيلم پرفروش تاريخ سينما را به خود اختصاص داد.فروش چشم گير «هري پاتر و هديه هاي مرگ» موجب شد تا سري فيلمهاي «هري پاتر» با رسيدن به فروش هفت ميليارد دلار، اكنون پرفروش‌ترين فيلم چندگانه تاريخ سينماي جهان باشد كه بالاتر از «جيمز باند» و «جنگ ستارگان» شش قسمتي قرار دارد؛ هرچند براي ساخت قسمتهاي قبلي «هري پاتر» بودجه چشمگير يك ميليارد و 280 ميليون دلار هزينه شده است.

قسمت اول «هري پاتر و هديه‌هاي مرگ» كمتر از يك ماه پس از اكران 611 ميليون دلار در خارج از آمريكا فروش جهاني داشت و پرفروش‌ترين فيلم كمپاني برادران وارنر در سال 2010 نام گرفت.

قسمت دوم اين فيلم نوامبر 2002 با عنوان «هري پاتر و تالار اسرار» به كارگرداني «كريس كلومبوس» با بودجه 100 ميليون دلاري به سينماي جهان آمد و فروشي بالغ بر 878 ميليون دلار به دست آورد و جايزه بهترين فيلم كودك را كسب كرد.

سومين قسمت اين فيلم در ژوئن 2004 با بودجه 130 ميليون دلاري با نام «هري پاتر و زنداني آزكابان» اكران شد و فروش جهاني 795 ميليون دلار را به ثبت رساند. اين فيلم به كارگرداني ا«آلفونسو كوارون» نامزد دو جايزه اسكار بود و در جوايز بافتا فيلم منتخب تماشاگران نام گرفت. «هري پاتر و جام آتش» چهارمين قسمت از اين سري فيلمهاي پرطرفدار بود كه به كارگرداني «مايك نويل» در نوامبر 2005 با بودجه 150 ميليون دلاري ساخته شد و فروش 895 ميليون دلار را به دست آورد. اين فيلم نامزد جايزه اسكار بهترين كارگردان هنري بود.


تلويزيون دولتي تركيه آماده‌ي فستيوال بين‌المللي كودك مي‌شود

تلويزيون دولتي تركيه براي ميزباني سي‌‌وچهارمين فستيوال بين‌المللي كودك آماده مي‌شود.به گزارش ايسنا، سي‌وچهارمين دوره‌ي فستيوال بين‌المللي كودك با حضور 40 كشور دنيا در شهر قونيه تركيه با ميزباني شبكه تلويزيوني «تي‌آر‌تي» برگزار مي‌شود.تركيه فستيوال كودك امسال را با شكوه و گستردگي بيشتري نسبت به سال‌هاي گذشته برگزار مي‌كند. در اين فستيوال كه به صورت بين‌المللي كار خود را از ماه جاري ميلادي آغاز مي‌كند، ‌تدابيري انديشيده شده است تا كشورهايي كه موفق به حضور در قونيه هم نشدند،‌ در روند اين برنامه‌ها شركت داشته باشند.

40 كشور شركت‌كننده 8 تا 10 گروه كودك بين 11 تا 13 سال را به تركيه فرستاده‌اند تا در اين فستيوال به اجراي برنامه بپردازند.به گزارش اي.بي.يو،‌ يكي از برنامه‌هايي كه از امسال در فستيوال بين‌المللي كودك آغاز مي‌شود،‌ پخش برنامه‌هاي مستند كشورهاي شركت‌كننده با موضوع فرهنگ و سنت‌هاي هر كشور است. تم برنامه‌هاي سال 2012 اين فستيوال «فرهنگ غذا» است.يكي ديگر از برنامه‌هاي ويژه‌ي امسال، همكاري شبكه‌ي «تي.آر.تي كوكوك كيدز» و بخش آموزشي «تي.آر.تي» براي برگزاري اولين كنگره‌ي بين‌المللي كودك و كاربرد رسانه است. اين كنگره روزهاي هفدهم و هجدهم آوريل پس از فستيوال كودك قونيه با تم «كودكان پيش‌دبستاني و كاربرد رسانه» برپا مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
گلبرگ
كارتونيست
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون