جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2455- تاریخ : 1390/12/14 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (يکشنبه)

 درخواست مديران کانون هاي بازنشستگان استان هاي کشور در گردهمايي شهرستان کرمان؛
 دريافت مطالبات معوقه و افزايش حقوق مناسب در سال 91 در خواست فرهنگيان بازنشسته كشور است 

به گزارش شاپرک به نقل از کانون بازنشستگان آموزش و پرورش، مديران کانون هاي بازنشستگان آموزش و پرورش استان هاي کشور با همکاري اداره کل آموزش و پرورش و جامعه بازنشستگان استان کرمان از تاريخ دوم اسفندماه 1390 در شهرستان کرمان گردهم آمدند، تا با ارزيابي اقدامات انجام گرفته و چگونگي وضعيت موجود و نيز بررسي برنامه سال1391 هر يک از کانون هاي استان ها زمينه اجراي فعاليت هاي جديد را براي کاهش مشکلات بازنشستگان فراهم سازند.

اين دوره گردهمايي به يادبود و احترام به رئيس هيأت مديره و پايه گذار کانون مرکزي بازنشستگان وزارت آموزش و پرورش مرحوم ايرج شگرف نخعي به عنوان «يادواره ايرج شگرف نخعي» نامگذاري شد.

مديران کانون هاي استانها يکبارديگر از توجه جناب آقاي حاجي بابايي وزيرمحترم آموزش و پرورش براي برقراري و تسري بيمه طلايي به بازنشستگان آموزش و پرورش و نيز حضور آن مقام در مجلس ترحيم رئيس هيأت مديره کانون مرکزي مرحوم ايرج شگرف نخعي سپاسگزاري نمودند.

شرکت کنندگان در اين دوره با توجه به حساسيت برهه انتخابات مجلس نهم که نظام سلطه همه کوشش و توان خود را براي ايجاد دلسردي و عدم حضور مردم در پاي صندوق هاي رأي به کار برده است، بر خود فرض مي دانند که همتي مسئولانه در راستاي توجيه و تشويق مردم به ويژه جوانان و عاشقان ايران عزيز مبذول دارند، که با شور و اشتياق فراوان براي انتخاب نمايندگاني اصلح مقتدرانه در پاي صندوق هاي رأي حضور يابند.

در پايان اين گردهمايي سه روزه، مديران کانون هيا سراسر کشور درخواست هاي پيشکسوتان و فرهيختگان را به شرح زير اعلام نمودند که اميد است مورد توجه و عنايت مسئولان محترم قرارگيرد.

1- مطالبات بازنشستگان بابت افزايش حقوق از مهرماه 1386 تا پايان شهريورماه 1387 با وجود تأکيد و دستور رياست محترم جمهوري مبني بر پرداخت تمامي آن تا پايان سال جاري تاکنون محقق نشده است. اميدواريم وزير محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعي بر خلاف دستور رياست محترم جمهوري در مورد وعده پرداخت پنجاه درصد مطالبات بازنشستگان تجديدنظر نمايند تا بازنشستگان بيش از اين در انتظار دريافت حق قانوني خود نمانند.

2- از دولت محترم و نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي درخواست مي کنيم در بودجه سال 1391 اعتبار کافي براي افزايش حقوق بازنشستگان درنظر بگيرند به نحوي که افزايش حقوق حداقل درحد نرخ تورم باشد.

3- تکريم و بزرگداشت پيشکسوتان که در روز خانواده و بازنشستگان به عمل مي آيد به صورت فراگير در تمام نقاط کشور به اجرا درآيد.

4- صندوق بازنشستگي کشوري در مورد شاخص هاي انتخاب بازنشستگان نمونه بررسي و تجديدنظرکند.

5- برخي از وظيفه بگيران پس از گذشت مدتي طولاني هنوز موفق به دريافت پاداش پايان خدمت خود نشده اند، اميد است صندوق بازنشستگي با پرداخت پاداش مذکور به انتظار اين گروه پايان دهد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
گلبرگ
كارتونيست
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
کانون