جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2448- تاریخ : 1390/12/06 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (شنبه)

 كاغذ اخبـار 

رئيس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش :

آموزشگاههاي علمي و آزاد مجوز صدور ديپلم ندارند

رئيس مرکزسنجش وزارت آموزش وپرورش گفت: تنها منبع رسمي صدورديپلم، وزارت آموزش وپرورش و سازمانهاي تابع آن هستند و مدرک اين آموزشگاه رسميت ندارد. عبدالاميرعرفي در گفتگو با مهر با اشاره به فعاليت برخي از آموزشگاههاي علمي وآزاد که اقدام به صدور ديپلم مي‌کنند، افزود: اين آموزشگاهها که مجوز رسمي فعاليت خود را از آموزش وپرورش گرفته اند تنها مي توانند کلاسهاي کنکور، تقويتي، آموزشي و تکميلي برگزارکنند و اجازه ندارند در پايان اين دوره ها به عنوان ديپلم مدرکي براي متقاضيان خود ارائه کنند. وي افزود: تمام روند آموزش و صدور گواهي و ديپلم دانش آموزان بازمانده از تحصيل که در آموزشگاههاي آزاد تحصيل مي کنند بايد از طريق آموزش و پرورش مناطق و استانها شکل گيرد.رئيس مرکز سنجش وزارت آموزش وپرورش تصريح کرد: مدارکي مورد تاييد وزارت آموزش وپرورش و وزارت علوم وتحقيقات کشور است که از طريق امتحانات رسمي در مدارس گرفته شود.


به همت اداره آموزش و پرورش ناحيه يک کرمانشاه؛

آغاز به کار نخستين مدرسه "هوشمند کانکس" کشور در کرمانشاه

آيين آغاز به کار نخستين مدرسه "هوشمند کانکس" کشور در دبستان انديشه مجتمع آموزشي و پرورشي شهيد باکري ناحيه يک کرمانشاه با حضور رياست و معاون آموزش ابتدايي ناحيه و ديگر مسئولين برگزارشد. به گزارش پانا، در اين آيين فردين ياوري رييس اداره آموزش و پرورش ناحيه يک از هوشمند سازي به عنوان يکي از مهمترين سياست ها و تحول بنيادين آموزش و پرورش ياد کرد و اظهار داشت: استفاده از تکنولوژي جديد و ابزارهاي الکترونيکي مهمترين عامل در جهت تعميق آموزش و تقويت بنيه علمي دانش آموزان است. ياوري افزود: در سال اول اجراي اين طرح 20 درصد مدارس تحت پوشش قرار مي گيرند که خوشبختانه با همت و تلاش مسئولين و مديران ناحيه يک کرمانشاه بيش از 20 درصد مدارس اين ناحيه فعال شده اند. وي گفت: اميدواريم در آينده نزديک شاهد اين باشيم که دورترين روستاهاي کشور نيز بتوانند از اين تکنولوژي و فناوري استفاده کنند.در ادامه اين آيين آموزگار اين دبستان ضمن تشريح وسايل و تجهيزات استفاده شده در کلاس ها گفت: در اين کلاس چند پايه کليه فرآيندهاي تدريس بر اساس فناوري اطلاعات و ارتباطات صورت مي گيرد و دانش آموزان با راه هاي استفاده از تجهيزات و تکنولوژي جديد آموزشي آشنا مي شوند. وي در پايان از زحمات و همکاري ويسي، مدير مجتمع در تهيه وسايل و تجهيزات قدرداني کرد.هزينه هوشمند سازي اين کانکس بالغ بر 30 ميليون ريال بوده که از محل اعتبارات اداره آموزش و پرورش ناحيه يک تامين شده است.


براي نخستين بار برگزار مي شود؛

طرح درسهايي از قرآن ويژه اوليا دانش آموزان

رئيس گروه انجمن اولياء و مربيان اداره کل اموزش و پرورش شهرتهران گفت: براي نخستين بار طرح درسهايي از قرآن ويژه اولياي دانش آموزان از پنج شنبه 4 اسفندماه اجرا مي شود. احمدرضا ايماني در گفتگو با پانا، افزود: انتظار مي رود در سايه اين طرح اوليا مشوق دانش آموزان شده و تمامي اعضاي خانواده بيننده درسهايي از قرآن باشند. وي افزود: طبق برنامه ريزي هاي انجام شده بعد از پخش برنامه درسهايي از قرآن، اولياء به مدت 10 هفته به سئوالات اين برنامه پاسخ خواهند داد. ايماني ادامه داد: پاسخنامه اين سئوالات در مدارس توسط اعضاي انجمن اوليا و مربيان گردآوري و در پايان هفته دهم آزمون ويژه منتخبين (اولياي برگزيده) برگزار مي شود و به برندگان مسابقه مناطق هداياي نفيسي تعلق خواهد گرفت.


آموزش و پرورش شهرستانهاي تهران رتبه برتر در زمينه قرآني را کسب کرد

مديرکل آموزش وپرورش شهرستانهاي استان تهران گفت: با توجه به منويات مقام معظم رهبري در خصوص توسعه فرهنگ قرآن، حجاب و عفاف اين اداره کل رتبه اول ثبت نام حافظان قرآن در کل کشور را کسب کرد.به گزارش پانا به نقل از روابط عمومي اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهاي استان تهران، رحيم زماني در ديدار باحجت السلام والمسلمين سيد علي شاهچراغي امام جمعه شهرري افزود: بر همين اساس اين اداره توجه ويژه اي به ترويج فرهنگ حجاب وعفاف و به تبعه آن تربيت مدرس براي اين مهم دارد. وي اظهار داشت: يکي از راههاي به ثمر رسيدن اين اهداف دانش خانواده است و اين اداره کل از توانمندترين مدرسين در خصوص آموزش خانواده بهره برده است و با اين رويکرد خود را به افقهاي رو به رشد سند تحول آموزش و پرورش نزديک مي کند.

مديرکل آموزش و پرورش شهرستان هاي استان تهران سند تحول بنيادين آموزش و پرورش را قانون و کتاب اين نهاد بزرگ آموزشي ذکر کرد و گفت: به دليل تغييرات عمده‌ در نيروي انساني و برنامه‌ريزي، در نظام آموزشي وجود يک نقشه راه نياز اساسي به شمار مي‌رفت که سند تحول بنيادين آموزش و پرورش اين نياز را رفع کرد.زماني سند تحول بنيادين آموزش و پرورش را سند بزرگ و آفتخار آميز دانست و افزود: براي رسيدن به اهداف سند تحول بنيادين آموزش و پرورش بايد دوره طولاني طي شود تا به اهداف مورد نظر برسيم اما باتوجه به مفاد اين سند آينده خوبي در انتظار آموزش و پرورش است.

حاجي بابايي :

معوقه بازنشستگان آموزش و پرورش در حال پرداخت است

وزير آموزش و پرورش گفت: معوقه بازنشستگان آموزش و پرورش به صورت قسطي هم اکنون در پرداخت است. به گزارش ايرنا،' حميدرضا حاجي بابايي' در پايان جلسه هيات دولت در جمع خبرنگاران خاطرنشان کرد: قسط اول معوقات بازنشستگان پرداخت شده است. به گفته وزير آموزش وپرورش هم اکنون 15هزار بازنشسته آموزش وپرورش در کل کشور وجود دارد. وزيرآموزش و پرورش همچنين هرگونه تعويق در استخدام دانشجويان تربيت معلم را به دليل انجام مراحل استخدام دانست و گفت: مراحل گزينش و تکميل پرونده هاي استخدامي اين قبيل دانشجويان درحال طي شدن است و اين که زمان مقداري به تعويق افتاده به دليل اين است که بايد منتظر جواب گزينش ها باشيم. حاجي بابايي در پاسخ به سوال خبرنگاري در خصوص انتشارخبري مبني بر مسموميت برخي دانش آموزان يک منطقه به دليل شيرهاي توزيع شده، گفت: 'بنده اين خبر را نشنيده ام و در خصوص اين گونه مسايل، تدابيري اتخاذ خواهدشد.'


حضور 130 هزار دانش آموز در مرحله نخست المپياد علمي کشور

130 هزار دانش آموز در مرحله نخست المپياد علمي کشور در هفت رشته به رقابت پرداختند. به گزارش پانا، مرحله نخست المپياد علمي کشور امروز پس از شرکت 130هزار دانش آموز در ماراتني 3 روزه به پايان رسيد.129 هزار و 208 دانش آموز در سراسرکشور در قسمت هاي مختلف با يکديگر به رقابت پرداختند که سهم دانش آموزان تهراني حدود 32 هزار نفر بوده است.صبح روزپنجشنبه چهارم اسفند در المپياد رياضي در سراسر کشور 25 هزار و 702 دانش آموز شرکت داشته که از اين بين سهم دانش آموزان پسر 15 هزار و 956 نفر و سهم دانش آموزان دختر9 هزار و 746 نفر بوده است.همچنين عصر جمعه پنجم اسفندماه آخرين مرحله المپياد علمي کشور در بخش زبان و ادبيات فارسي برگزار شد که 17 هزار و 154 دانش آموز در سراسرکشور شرکت داشتند که سهم دانش آموزان دختر 10 هزار و 724 نفر و سهم  دانش آموزان پسر 6 هزار و 430 نفر مي باشد. به گزارش پانا، مرحله نخست المپياد علمي کشور در هفت رشته زبان و ادبيات فارسي، فيزيک، شيمي، کامپيوتر، زيست شناسي، رياضي و نجوم برگزار شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
گلبرگ
کارتونيست
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
کانون