جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2378- تاریخ : 1390/09/03 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 كاغذ اخبـار 

متن اساسنامه تأسيس دانشگاه ويژه فرهنگيان تصويب شد

در هفتصد ويکمين جلسه شوراي عالي انقلاب فرهنگي متن اساسنامه تاسيس دانشگاه ويژه فرهنگيان به تصويب رسيد. به گزارش پانا، در جلسه شورايعالي انقلاب فرهنگي که شامگاه سه‌شنبه به رياست محمود احمدي‌نژاد برگزارشد، موضوع آسيب‌ شناسي وضعيت فرهنگي کشور به عنوان مقدمه‌اي براي تصويب سند مهندسي فرهنگي کشور در دستور کار اعضاي شورا قرارگرفت و موضوعات کلان و مهم فرهنگي و گزارشات، مطالعات و تحقيقات دستگاه‌هاي مختلف درباره تحولات جمعيتي کشور ارائه گرديد.

در اين نشست گزارشي مبني بر آسيب‌ها، قوت‌ها، ضعف‌ها و تغييراتي که در جمعيت کشور اتفاق افتاده و نيز نگاهي که به آينده جمعيتي کشور به منظور تحقق سند چشم‌انداز و ساماندهي قدرت و تحولات فرهنگي براي ايجاد جامعه پويا، فعال و پرکار بايد انجام شود، مورد بررسي قرارگرفت که متن اين گزارش در آينده‌اي نزديک به عنوان سند منتشرخواهدشد. همچنين اعضاي شورايعالي انقلاب فرهنگي در اين جلسه مقررکردند تا مبتني بر گزارش ارائه شده در خصوص تحولات جمعيتي، اقدامات تکميلي و سياست‌هاي پيشنهادي براي آينده جمعيتي کشور به اين شورا ارائه گردد.


تجليل از خيرين مدرسه ساز آموزش وپرورش استثنايي

اولين همايش تجليل از خيّرين مدرسه ساز آموزش وپرورش استثنايي برگزارمي شود. به گزارش پانا آموزش وپرورش استثنايي استان قزوين با هدف تجليل از خيرين مدرسه ساز و جذب و شناسايي خيرين جديد مدرسه ساز اولين همايش تجليل از خيّرين مدرسه ساز آموزش و پرورش استثنايي را برگزارمي کند. اين همايش روز يکشنبه ششم آذرماه در محل سالن اجتماعات کانون پرورش فکري کودکان ونوجوانان کوثر برگزارمي شود .


ميز و نيمکت قابل تنظيم براي دانش آموزان توليد شد

معاون مالي، اداري سازمان نوسازي،توسعه و تجهيز مدارس کشور از توليد ميز و نيمکت قابل تنظيم براي دانش آموزان خبرداد و گفت: اين ميز و نيمکتها براساس قد و وزن دانش آموزان تنظيم مي‌شوند. سيدباقرمسلمي در گفتگو با مهر با اعلام اين خبر افزود: از سال آينده در مدارس جديد و ديگر مدارسي که نياز به تعويض ميز و نيمکت دارند، اين نوع ميز و نيمکت توزيع مي شود. وي با بيان اينکه دانش آموزان در مقاطع مختلف تحصيلي با يکديگر تفاوت جسماني دارند ادامه داد: ميز و نيمکتهاي جديد قابليت تنظيم براساس قد و وزن دانش آموزان را دارد و استانداردهاي لازم در آن رعايت شده است. معاون مالي و اداري سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس گفت: هم اکنون در مقطع متوسطه از صندلي هاي تک نفره دسته دار استفاده و در دوره ابتدايي نيز ميز و نيمکتهاي دو نفره بکاربرده مي شود و ديگر ميز و نيمکتهاي غيراستاندارد و چند نفره در مدارس نداريم اما بدنبال طراحي ميز و نيمکتهاي استاندارد هستيم.پيش از اين نيز مسلمي از وضعيت ميز و نيمکت مدارس و غيراستاندارد بودن آن انتقادکرده و گفته بود: اين ميز و نيمکت ها طبق استانداردهاي ملي ساخته نمي شوند و شرکت هاي توليد کننده هيچ کدام داراي مجوز از مراکز استاندارد صنعتي کشور نيستند. همچنين حسين قاسمي، کارشناس مسئول پيشين تربيت بدني آموزش و پرورش شهرتهران با ارائه اين آمار که همه دانش آموزان به يک يا دو بيماري اسکلتي و ساختاري دچارهستند، گفته بود: ديواره هاي پشت و کف نيمکت هاي مدارس استانداردنيستند و در نتيجه به عضله و عروق خوني دانش آموزان فشار واردشده و اين امر باعث تغييرساختاربدني دانش آموزان و عادات غلط در طرزنشستن آنها مي شود.


معاون پرورشي و تربيت بدني وزير آموزش و پرورش تاکيد کرد:

مطالعه منتهي به توليد علم، موثر در سرانه ملي و کار آفريني

معاون پرورشي و تربيت بدني وزير آموزش و پرورش بر مطالعه منتهي به توليد علم، موثر در سرانه ملي و کار آفريني تاکيدکرد. به گزارش پانا، زکريا يازرلو در سومين جلسه کارگروه کودک و نوجوان ملي مطالعه سفيد با اشاره به فرمايشات معمار نوين تمدن اسلامي، رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار مسولان کتابخانه ها و کتابداران در اواخر تيرماه گذشته بر تلاش همه دستگاه ها و نهاد هاي فرهنگي کشور به منظور تحقق منويات معظم له تاکيدکرد. وي ضمن بازتعريف واژه "نهضت " در امر مطالعه و کتابخاني بررسي موانع موجود اظهارداشت: بايد به عنوان يک پرسشگر کتاب را در سبد خانواده ها قراردهيم تا مطالعه اي به وجودآيد که منتهي به توليدعلم شود و در سرانه ملي تاثير داشته باشد و کارآفريني ايجاد کند که متناسب با اين موضوع اين کار در اموزش و پرورش در حال انجام است.در ادامه حسن فرازنده خالدي مديرکل امور تربيت و مشاوره وزارت اموزش و پرورش و دبير کارگروه با گراميداشت ياد و خاطره بسيجيان سرافراز و در پيش بودن هفته بسيج مستضعفين به ارايه گزارشي از اقدامات انجام شده در کارگروه کود و نوجوان پرداخت.


نخستين جشنواره دانش آموزي زيست فناوري ايران برگزارمي شود

دبيراجرايي نخستين جشنواره دانش آموزي زيست فناوري ايران گفت: اين جشنواره با هدف شناسايي خلاقيت‌هاي زيست‌فناوري دانش‌آموزان 28 بهمن‌ماه در اردوگاه شهيدباهنرتهران برگزارمي شود. به گزارش پانا به نقل از دفتر ارتباطات و اطلاع رساني معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، اصغر زندي فرد در گفتگو با خبرنگاران اظهارداشت: نخستين جشنواره دانش آموزي زيست فناوري ايران با همکاري وزارتخانه هاي آموزش و پرورش ، علوم، تحقيقات و فناوري، فرهنگ و ارشاد اسلامي بيست و هشتم بهمن ماه سال جاري در اردوگاه شهيد باهنرتهران آغاز به کار مي کند.دبير اجرايي نخستين جشنواره دانش آموزي زيست فناوري ايران ادامه داد: اين جشنواره در محورهاي زيست‌فناوري و ارتقاء سلامت مردم، زيست‌فناوري و تامين امنيت غذايي، زيست‌فناوري و حفاظت از محيط زيست و تنوع زيستي، زيست‌فناوري و جايگزيني سوخت‌هاي زيستي به جاي سوخت‌هاي فسيلي، کاربردهاي مختلف حوزه نانو در زيست‌فناوري، زيست‌فناوري و توليد ثروت، چشم‌انداز زيست‌فناوري، زيست‌فناوري و کاربردهاي امنيتي – پليسي، زيست‌فناوري دامي، بيوانفورماتيک و ... تا دوم اسفند ماه ادامه خواهد يافت .براي کسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به سايت همايش به نشاني www.biodc.ir مراجعه نمائيد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
گلبرگ
كارتونيست
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون