جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2365- تاریخ : 1390/08/17 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (سه شنبه)

 خبرهاي هنري 

تأسف دبير جشنواره تئاتر فجر از مرگ يك تئاتري

در آستانه برگزاري سي امين جشنواره تئاتر فجر روز پنجشنبه 12 آبان‌ماه رضا انصاري يكي از كاركنان فني تئاتر حين انجام مقدمات نورپردازي يكي از نمايش‌ها از ارتفاع سقوط كرد و درگذشت و طي اين حادثه رحمت اميني دبير سي امين جشنواره تئاتر فجرتأسف خود را از مرگ اين خدمتگزار تئاترابراز داشت. به گزارش روابط عمومي مركز هنرهاي نمايشي، دبير سي‌امين جشنواره تئاتر فجر مراتب تأسف عميق خود را از درگذشت يكي از خادمين دلسوز تئاتر ايران اعلام كرد. اميني ضمن اظهار تعجب از سكوت خبري اين واقعه گفت: از اين متعجبم كه چرا پس از گذشت دو روز از اين حادثه، كسي، نه چيزي درباره‌اش گفت و نه تصويري از اين انسان تلاشگر در سايتها مشاهده كرد. او در ادامه مي‌افزايد: در اين روزها كه به محض قبولي يا رد يك متن در جشنواره، خبرها مثل برق و باد مي‌پيچد و منتشر مي‌شود ولي مرگ يك انسان شريف كمترين بازتاب را در صفحات فرهنگ و هنر دارد، مبهوتم! وي در پايان چنين آرزو كرد: آرزو مي‌كنم اي كاش خانواده تئاتر (كه چندان هم پرتعداد نيست) نه فقط به تئاتر، بلكه به اوضاع و احوال خودشان و ياران و دوستانشان هم توجه بيشتري كنند و از اصحاب محترم رسانه نيز خواهش مي‌كنم به هولناكي چنين وقايعي بيش از حاشيه‌ها بپردازند.


هيات داوري مسابقه سينماي ا يران جشنواره فيلم کودک معرفي شدند

هيات داوري بخش مسابقه سينماي ايران بيست و پنجمين جشنواره بين المللي فيلم هاي کودکان و نوجوانان معرفي شدند.

به گزارش روابط عمومي جشنواره فيلم کودک، 7 هنرمند و کارشناس سينمايي فيلم هاي اين بخش از جشنواره فيلم کودک را داوري مي کنند.بر پايه اين گزارش ، خانم گيتي خامنه (کارشناس سينماي کودک) و آقايان جمال شورجه(کارگردان و تهيه کننده سينما) رسول صدرعاملي (کارگردان و تهيه کننده سينما)، محمد داوودي(مدير فيلمبرداري)، اکبر نبوي(منتقد سينما)، غلامرضا رمضاني(نويسنده و کارگردان) و محمدرضا عرب(نويسنده و کارگردان) وظيفه داوري فيلم هاي راه يافته به بخش مسابقه سينماي ايران را عهده دارند.بخش مسابقه سينماي ايران مهمترين و جذاب ترين بخش جشنواره فيلم کودک است که امسال با اقبال خوبي از سوي هنرمندان رو به رو شده و 16 فيلم سينمايي براي حضور در اين رويداد اعلام آمادگي کرده اند. پروانه هاي زرين اصلي جشنواره اعم از پروانه زرين بهترين فيلم ، کارگرداني ، فيلمنامه در اين بخش به برگزيدگان اهدا مي شود.بيست و پنجمين جشنواره بين المللي فيلم هاي کودکان و نوجوانان از 23تا 27 آبان ماه جاري در اصفهان برگزار مي شود.


فيلم برگزيده سينماي هند

در جشنواره فيلم کودک

فيلم سينمايي هارون ساخته وينا گاناترا که از آثار شاخص سينماي کودک و نوجوان هند به شمار مي رود، در جشنواره فيلم کودک به روي پرده مي رود.به گزارش روابط عمومي جشنواره فيلم کودک، اين فيلم تاکنون در جشنواره هاي معتبري حضور داشته و 8 جايزه کسب کرده، آخرين حضور موفق هارون کسب جايزه بهترين فيلم از جشنواره کودک اوزبرگ کشور آلمان بوده است.اين فيلم داستان هارون پسر خردسالي است که در پاکستان با پدربزرگ خود زندگي مي کند. پدر بزرگ تصميم مي گيرد هارون را به آن سوي مرز در منطقه لاکپات هندوستان ببرد، به اميد آنکه زندگي بهتري براي او فراهم کند.تقابل کودک با جامعه سنتي و چگونگي شکل گيري هويت وي در محيطي خشن و فاقد جذابيت هاي دنياي کودکان از جمله مفاهيمي است که در اين فيلم از سينماي هند روايت مي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
گلبرگ
كارتونيست
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون