جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2364- تاریخ : 1390/08/15 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (يكشنبه)

 اما خـبـــــر 

پژوهشها نشان داد:

نشستن طولاني‌مدت سرطان‌زاست!

پژوهشگران استراليايي دريافتند: نشستن مي‌تواند سلامت انسان بويژه آن دسته از افرادي که عادت زياد به نشستن ندارند و فعال بوده‌اند را به خطر اندازد.به گزارش ايسنا ، «نويل اوون» از پژوهشگران استراليايي طي پژوهشي دريافت: خطر ياد شده در صورتي که فرد در زمان نشستن‌هاي طولاني مدت هر از گاهي بلند شده و يک يا دو دقيقه فعاليت فيزيکي داشته باشد، کاهش مي‌يابد.نتايج اين پژوهش حاكيست: نشستن طولاني مدت به يک فاکتور تهديدکننده سلامت انسان تبديل شده است و در واقع خطر ابتلا به سرطان را افزايش مي‌دهد؛ هر چه بيشتر بنشينيم، خطر بيشتري ما را تهديد مي‌کند.«اوون» بر اساس يافته‌هاي حاصل از اين پژوهش اظهار مي‌كند: فراهم آوردن زنگ تفريح‌هاي يک يا دو دقيقه‌اي مي‌تواند نشانه‌هاي خطر ابتلا به سرطان از جمله مقاومت انسوليني، اندازه دور کمر و التهاب را کاهش دهد.


گام جديد دانشمندان در توليد ماده‌اي براي تبديل گرما به الکتريسيته!

محققان موفق به توليد ماده‌اي شده‌اند که با آن مي‌توان گرماي توليد شده در يک فرايند را به ‌جاي هدر رفتن به الکتريسيته تبديل کرد.به گزارش ايسنا، در تمام دستگاه‌هاي الکترونيکي و فرايندهاي صنعتي، از حرکت خودروها و پرواز هواپيماها گرفته تا مولدهاي انرژي، در هنگام کار مقاديري گرما به‌ عنوان محصول جانبي توليد مي‌شود.پژوهشگران موسسه پلي تکنيک «رنسلر» موفق شدند نانومواد ترموالکتريک ورقه‌اي با ابعاد بزرگ توليد کنند. نتيجه کار اين گروه تحقيقاتي مي‌تواند منجر به روش‌هايي شود که با آن گرماي هدر رفته در دستگاه به ‌کار مفيد تبديل شود. براي اين کار آلومينيوم را در کوره‌هاي ماکروويو قرار مي‌دهند.

از سوي سازمان وظيفه عمومي:

زمان اعزام به خدمت مشمولان ديپلم و زير ديپلم در آبان ماه اعلام شد

در اطلاعيه‌اي که از سوي سازمان وظيفه عمومي منتشر شده است زمان اعزام به خدمت مشمولان ديپلم و زير ديپلم در آبان ماه مشخص شد.

به گزارش فارس، سازمان وظيفه عمومي ناجا در اطلاعيه‌اي زمان اعزام به خدمت مشمولان ديپلم و زير ديپلم در آبان ماه سال 1390را اعلام کرد.براساس اين اطلاعيه همه مشمولان ديپلم و زير ديپلم (غايب و غيرغايب) و متولدين سال هاي 1355 تا پايان سال 1371 که برگ آماده به خدمت از سازمان وظيفه عمومي ناجا به تاريخ‌هاي هيجدهم و نوزدهم ابان ماه 1390 دريافت کرده‌اند مي‌رساند که براي اعزام به خدمت بايد به شرح ذيل اقدام کنند.

1- در تهران ( مشمولان ساکن تهران بزرگ)

همه مشمولان ديپلم غايب و غير غايب که زمان اعزام آنها در برگ آماده به خدمت صادره از سازمان وظيفه عمومي ناجا آبان ماه سال 1390 قيد شده است بايد در ساعت شش صبح روز چهارشنبه مورخ هيجدهم آبان ماه 1390 و همه مشمولان عادي (زير ديپلم) غايب و غير غايب در ساعت شش صبح روز پنج ‌شنبه مورخ نوزدهم آبان ماه1390 به محل و مراکزي که توسط سازمان وظيفه عمومي ناجا در قالب برگ معرفي نامه مشمولان به مراکز آموزش نيروهاي مسلح ابلاغ شده است حضور پيدا کرده تا به خدمت دوره ضرورت اعزام شوند.

2- در استان‌ها ( مشمولان ساکن شهرستانها)

همه مشمولان ديپلم غايب و غير غايب که زمان اعزام آنها در برگ هاي آماده به خدمت صادره از سازمان وظيفه عمومي ناجا آبان ماه سال 1390 قيد شده است در ساعت هفت صبح روز چهارشنبه مورخ هيجدهم آبان ماه1390 و همه مشمولان عادي (زير ديپلم) غايب و غير غايب در ساعت هفت صبح روز پنجشنبه مورخ نوزدهم آبان ماه1390 به معاونت وظيفه عمومي استان محل سکونت مراجعه تا به خدمت دوره ضرورت اعزام شوند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
گلبرگ
كارتونيست
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون