جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2350- تاریخ : 1390/07/28 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 معاون وزير کشور در کانون استان گلستان:
 هنر، در خدمت کاهش حوادث و بلاياي طبيعي است 

 
معاون وزير کشور و سرپرست سازمان مديريت بحران کشور زبان هنر را برترين ابزار انتقال مفاهيم براي کاهش حوادث و بلاياي طبيعي دانست.

به گزارش روابط عمومي کانون استان گلستان، حسن قدمي در مراسم اختتاميه اولين مسابقه نقاشي بين‌المللي حوادث و بلاياي طبيعي در استان گلستان، ترويج فرهنگ مقابله با حوادث و بلاياي طبيعي را به زبان هنر و با بهره از توانايي‌ها و و يژگي‌هاي نسل کودک و نوجوان کشور را تاثيرگذار خواند.

در همين‌حال، مشاور مديرعامل کانون کشور در امور استان‌ها نيز در اين مراسم کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان را در برقراري ارتباط و تاثيرگذاري در موضوعات مختلف اجتماعي صاحب سبک برشمرد.

سيد مجتبي صدر با اشاره به تاکيد تصميم‌گيران نظام نسبت به نقش بنيادي کانون افزود: کانون پرورش فکري کودکان نوجوانان مي‌تواند از طريق انتقال غيرمستقيم مفاهيم، تعليم و تربيت ديني را در کشور نهادينه سازد.

معاون پشتيباني و منابع نيروي انساني استانداري گلستان نيز در سخناني کاهش حوادث و بلاياي طبيعي را مستلزم آموزش، اطلاع‌رساني، همگام‌سازي، مشارکت و همدلي دانست.

سوخته سرايي افزود: تکيه‌گاه معنوي، احساس مسووليت، مشارکت و همدلي همگي از مفاهيم قابل توجه در آثار ارسالي به اولين مسابقه بين‌المللي نقاشي حوادث و بلاياي طبيعي بوده است.

معاون پشتيباني و منابع نيروي انساني استانداري گلستان از همه متوليان امر خواست براي آماده‌سازي جامعه انساني در سراسر کشور و دنيا بکوشند و انتقال تجربيات در زمينه کاهش حوادث و بلاياي طبيعي را به روش‌هاي تاثيرگذار نظير هنر دنبال کنند.

در اين مراسم هم‌چنين دبير دوم سفارت برونئي، قائم مقام مديرعامل کانون و رييس کانون زبان کشور، برخي از فرمانداران و مسوولان استاني و شهري، والدين، کودکان ونوجوانان حضور داشتند.

از بين بيش از 6000 اثر نقاشي که از 13 کشور جهان به دبيرخانه مسابقه رسيده است، 2000 اثر از بخش بين‌الملل و بيش از 4000 اثر از ايران است.

در مرحله اول انتخاب و داوري 2500 اثر به مرحله نهايي راه يافت و در پنج گروه سني ذکر شده آثار بررسي و داوري شد. هيئت داوران طي دو روز بررسي از بين 2500 اثر نقاشي 115 اثر را شايسته دريافت نشان و 384 اثر نقاشي را شايسته دريافت ديپلم افتخار دانست.

برگزيدگان ايراني اين مسابقه 25 نشان طلا، 20 نقره و 31 برنز را از آن خود کردند.

هم‌چنين در بخش بين‌الملل نيز 9 طلا، 13 نقره و 17 برنز به آثار برگزيده اختصاص يافت.

هيئت داوران اين جشنواره جمال‌الدين اکرمي، مامک يحيي‌پور، مارال صيادچي، حميد نظري و نادر فاطمي بودند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
گلبرگ
كارتونيست
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون