جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2343- تاریخ : 1390/07/20 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (چهارشنبه)

 چه ببينيم كجا برويم 

معرفي آثار ايراني بخش «بين الملل» جشنواره تئاتر کودک و نوجوان

هيات انتخاب نمايش هاي ايراني بخش بين الملل هجدهمين جشنواره بين المللي تئاتر کودک و نوجوان، هشت نمايش ايراني را براي شرکت در اين بخش از جشنواره معرفي كرد.

به‌گزارش روابط عمومي جشنواره بين‌المللي تئاتر كودك و نوجوان، بر اين اساس نمايش‌هاي «دختران باغ‌هاي قالي» به کارگرداني افسانه زماني، «به زير پاهات نگاه کن» به کارگرداني مريم کاظمي، «هفت خوان اميد» به کارگرداني محمود تيموري، «شب اسرار آميز په په» به کارگرداني احمد سليماني، «هي، تو...» به کارگرداني اميد نياز، «پيک نيک در ميدان جنگ» به کارگرداني حميدرضا ملا حسيني، «اسب و سيب و بهار» به کارگرداني آناهيتا غني زاده و نمايش «نوازنده‌اي که ماه را مي‌نواخت» به کارگرداني حسين چراغي به عنوان نمايش‌هاي ايراني بخش بين الملل هجدهمين جشنواره بين المللي تئاتر کودک و نوجوان معرفي شدند.


آثار هنري کودکان کار به نمايش در آمد

آثار هنري کودکان کار و خيابان، در فرهنگسراي ارسباران در معرض ديد علاقمندان قرار گرفت.

به گزارش موسسه حمايتي خانه مهر کودکان؛ 29 اثر کودکان کار و خيابان، تحت حمايت خانه کودک مهر (دروازه غار) با عنوان "خانه هاي فراموش شده" اين روزها در فرهنگسراي ارسباران برپاست.در اين نمايشگاه آثار نقاشي و نقش برجسته، همراه با آثار دستي کودکان کار و خيابان در سومين نمايشگاه سالانه اين مرکز به نمايش درآمده است. اين آثار متعلق به دانش آموزان مقطع دبستان و راهنمايي خانه کودک مهر است که در زير نظر " شيرين ملت گهر" آموزش ديده اند.اين نمايشگاه تا روز جمعه 22 مهر ماه در گالري شماره 2 فرهنگسراي ارسباران ميزبان علاقمندان و خيرين است.


اجراي "منو تلخک" تمديد شد

اجراي نمايش"منو تلخک" به کارگرداني نيما دهقاني به دليل استقبال مخاطبان تمديد شد. به گزارش روابط عمومي و امور
بين الملل مجموعه تماشاخانه ايرانشهر؛ اجراي نمايش"منو تلخک" به نويسندگي و کارگرداني نيما دهقاني که از هفتم مهرماه اجراهاي خود را در سالن انتظامي خانه هنرمندان ايران آغاز کرد، با گذشت بيست اجرا در اين سالن به دليل استقبال مخاطبان اجرهاي خود را تا اواخر مهرماه تمديد کرد. بر اساس اين گزارش؛ اين نمايش کمدي با بازي عليرضا کيمنش و اميرپوشا لباف‏زاده داستان تلخکي را روايت مي کند که از همراهي شاه‌ و تلخكي‌كردن خسته شده است.گفتني است، نمايش "منو تلخک" تا بيست و دوم مهر ماه ساعت 19:30 و از تاريخ بيست و چهارم مهر ساعت 20:00 در تالار استاد انتظامي مجموعه خانه هنرمندان ايران، پذيراي علاقمندان به هنرهاي نمايشي خواهد بود.


«باد و مه» طالبي نامزد دريافت جايزه‌ي آسياپاسفيك شد

«باد و مه » به كارگرداني محمد علي طالبي كانديد دريافت جايزه‌ي بهترين فيلم كودك و نوجوان، جايزه‌ي سينمايي آسياپاسفيك شد.به گزارش ايسنا، در پي معرفي نامزدهاي پنجمين دوره‌ي جايزه آسياپاسفيك سينماي ايران در 9 بخش كانديد دريافت جايزه شد و محمد علي طالبي در بخش سينماي كودك و نوجوان براي جديدترين فيلمش نامزد دريافت جايزه بهترين فيلم شد.

«باد و مه» اخيرا در جشنواره‌ي فيلم «ونكور» و پيش از آن در جشنواره فيلم برلين و ايرلند حضور موفقي داشت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
گلبرگ
كارتونيست
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون