جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2239- تاریخ : 1390/03/11 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران-(چهار شنبه)

 گــوناگــون  

دستهايتان چه شکلي هستند ؟

قسمت دوم و پاياني

• دست‌هاي درخواست‌گر:

اگر کف دست بالا باشد و دست را جلو ببريم. به معني طلب کردن صدقه است. اگر دست را 45 درجه باز کنيم و کف دست به سمت‌ بالا باشد و سپس دستمان را به طرف جلو بکشيم يعني از شخصي مي‌خواهيم جلوتر بيايد. اگر کف دستمان را به هم بچسبانيم، شبيه دعا کردن مسيحي‌ها و جلو ببريم يعني از کسي خواهش مي‌‌کنيم که به ما صدمه نزد.

• دست‌هاي بهم ساييده:

به اين معني است که فرد از چيزي خوشحال است. اگر ساييدن به آهستگي و همراه با فکر کردن و لبخند باشد، به اين معني است که فرد در فکر حيله‌اي است و از سود آن خوشحال است. ساييدن صورت و مشخصا چانه به معني فکر کردن سنجيده و تصميم‌گيري است. وقتي قسمتي از بدن جراحت ديده است يا اينکه تحت تنش است.

• دست‌هاي متفكر:

وقتي انگشت‌ها مثل مناره به هم پرس مي‌شوند ممکن است بعضي از انگشت‌ها درون هم پيچيده و بعضي از آنها به شکل مناره به هم متصل باشند. به معني فکر کردن سنجيدن و تصميم گرفتن است. گوش دادن به صحبت‌هاي ديگري و فکر کردن به آنها. اگر انگشت مياني به سر تکيه داده شود يا اينکه به دهان برود يعني دارم فکر مي‌کنم و آمادگي صحبت کردن را ندارم

• دست‌هاي پيشتيبان:

وقتي دست را تکيه‌گاه و پشتيبان سر قرار مي‌دهيم و سر را به آن تکيه مي‌‌دهيم و آرنج‌ها روي ميز است، نشان دهنده اين است که شخص خوابش مي‌‌آيد يا وقتي دست خيلي به آرامي سر را نگه داشته است و با انگشت‌ها چانه را لمس مي‌کنيم و به فرد روبه‌رو نگاه مي‌کنيم به اين معني است که به صورت من نگاه کن آيا زيبا نيست؟ و حالتي اغواکننده است. همچنين اگر سر به دست تکيه داده باشد يعني شخص کسل‌تر است. اگر شخص به موضوع علاقه‌مند باشد سرش را کمتر تکيه مي‌دهد.

• دست‌هاي پنهان:

دست به معني ارتباط برقرارکردن است و پنهان کردن آن نشان‌دهنده عدم علاقه به ارتباط و همکاري است. همچنين نشان‌دهنده اين است که شخص نمي‌خواهد حرف بزند چون مي‌خواهد گوش دهد. همچنين مي‌تواند نشان‌دهنده احساس آرامش و اينکه نيازي به حرف زدن نيست باشد.

• دست‌هاي نوازش‌گر:

لمس کردن مي‌تواند تاييد کردن خود باشد يعني من اينجا هستم من واقعي هستم و من خوبم و اين حالتي است به معني کاهش دادن نگراني‌‌ها از دنياي بيروني و دنياي درون. در لحظات احساسي مثل نوازش کردن فرزند هم به معني مهرباني و عشق است. مي‌تواند به معني تنبيه هم باشد مثل سيلي زدن. يا به معني اثبات دوستي وقتي شانه‌هاي کسي را لمس مي‌کنيم يعني به او قدرت و اختيار مي‌دهيم و وقتي بازوي او را لمس مي‌کنيم يعني با او احساس همدردي مي‌کنيم.

• دست‌هاي پرستش‌گر:

وقتي دست به لباس خود مي‌کشيم يعني اينکه خودمان را جذاب‌تر مي‌کنيم علامت مي‌فرستيم که «آيا من زيبا نيستم؟» و همچنين يعني مرا دوست داشته باش. وقتي با انگشت مثلا ذره‌اي را از روي لباس فردي پرت مي‌کنيم به معني عدم تاييد اوست.

منبع: وبلاگ روانشناسي


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
كارتونيست
بچه هاي مدزسه
ادبيات و نوجوان
كانون