جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2233- تاریخ : 1390/03/04 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران-(چهار شنبه)

 همراه با خبر 

"عصر روشن" يک ساله شد

ميزگرد "چرا شعر چرا داستان" برگزار مي‌شود

"عصر روشن" در نخستين سالروز خود سيزدهمين نشست خود را با عنوان "چرا شعر چرا داستان" با حضور محمود معتقدي، رسول يونان و عليرضا بهرامي برگزار مي‌کند.

عليرضا بهرامي در گفتگو با مهر، از يک سالگي نشست‌هاي "عصر روشن" خبر داد و گفت: اولين نشست عصر روشن خرداد 89 با موضوع داستان برگزار شد و با برگزاري سيزدهمين جلسه آن در هفته جاري که باز هم به داستان اختصاص دارد، عصر روشن يک ساله خواهد شد.

وي در ادامه با اشاره به موضوع نشست آتي افزود: بخش اول اين برنامه به داستان‌خواني اختصاص دارد که در آن پدرام رضايي‌زاده، ليلا صادقي و رسول يونان تازه‌ترين داستان‌هاي خود را قرائت خواهند کرد.

دبير نشست‌هاي ادبي "عصر روشن" ادامه داد: بخش دوم برنامه هم ميزگردي است با عنوان "چرا شعر؟ چرا داستان؟" که با حضور محمود معتقدي، رسول يونان و بنده (عليرضا بهرامي) برگزار مي‌شود و هدف از آن هم پرداختن به اصل شاعري و داستان‌نويسي و تفاوت‌هاي اين دو است.

بهرامي اضافه کرد: در اين ميزگرد مي‌کوشيم درباره شاعري برخي داستان‌نويسان و داستان‌نويسي برخي شاعران تبادل نظر کنيم و به سئوالاتي از اين دست که داستان‌نويسان چطور مي‌توانند شاعران موفقي باشند و يا برعکس، پاسخ دهيم. وي همچنين با اشاره به کارنامه ادبي چهره‌هاي حاضر در اين نشست (رضايي‌زاده،صادقي، يونان و معتقدي) و آثار منتشر شده از آنها در هر دو حوزه داستان و شعر، ابراز اميدواري کرد نشست آتي عصر روشن زواياي تاريک اين موضوع را روشن کند.

به گفته دبير نشست‌هاي ادبي "عصر روشن" سيزدهمين جلسه از اين سلسله برنامه‌ها ساعت 17 روز پنجشنبه 5 خرداد در محل کتابسراي روشن واقع در خيابان سميه، نرسيده به تقاطع خيابان شهيد مفتح برگزار مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
كارتونيست
بچه هاي مدزسه
ادبيات و نوجوان
كانون