جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2229- تاریخ : 1390/02/31 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران-(شنبه)

 نگاه 


برگزاري کارگاه گرافيکي "گره" در يزد

نمايشگاه، سخنراني و کارگاهي با عنوان "گره" با موضوع "پترن در طراحي گرافيک " از سوم خرداد ماه سال جاري در گنجينه ي فرهنگ و هنر يزد برپا خواهد شد.
به گزارش ايسنا، در اين برنامه که به همت دانشکده هنر دانشگاه آزاد اسلامي واحد يزد و با همکاري استوديو کارگاه برپا مي شود، ايمان راد در روز چهارم خرداد ماه از ساعت 11 در تالار فرهنگ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان يزد سخنراني خواهد کرد و کارگاه سه روزه "هما دلوراي" در روزهاي سوم، چهارم و پنجم خرداد ماه در گنجينه ي فرهنگ و هنر يزد برگزار مي شود.
همچنين نمايشگاهي با موضوع پترن در پوسترهاي معاصر ايران، به انتخاب پيمان پورحسين از سوم تا دوازدهم خرداد ماه در محل گنجينه ي فرهنگ و هنر يزد برپا خواهد شد.در اين نمايشگاه آثاري از نورالدين زرين کلک، قباد شيوا، فرشيد مثقالي، ابراهيم حقيقي، امرالله فرهادي، فيروز شافعي، بهروز متين صفت، فرزاد اديبي، پرويز بياني، کوروش پارسانژاد، علي خورشيد پور، هومن مرتضوي، ساعد مشکي، اونيش امين اللهي، مرتضي محلاتي، پيمان پورحسين، آرش تنهايي، محمد جمشيدي، بهراد جوانبخت، شهرزاد چنگلوايي، هما دلوراي، ايمان راد، مهدي سعيدي، ريحانه شيخ بهايي و سها شيرواني، ايمان صفايي، وحيد عرفانيان، رضا علوي، مريم عنايتي ، فرهاد فزوني، امير علي قاسمي، اميرحسين قوچي بيک، مجيد کاشاني، آريا کسايي، رسول کمالي، آرمين مهدوي، عليرضا وکيلي ورجوي، مريم پاليزگير، مريم پروانه، مسلم ابراهيمي، مرتضي اتابکي، سعيد اسکندري، محمد اعتمادي، محمود بازدار، نيما پيراسته، عليرضا خاکپور، امين سلامي، ميلاد شکوهي، سام کشميري، مسعود مرگان، احسان مهدوي، مهسا ميري، حميد نيک خواه، رامبد والا، فريد ياحقي و حسين يزدي به نمايش گذاشته مي شود.
 
مجموعه آثار "به من" به گالري
در فرانسه مي رود

آخرين مجموعه آثار محمود بخشي با عنوان "به من " بعد از ارائه در گالري "آن" قرار است در گالري فرانسوي "روپک" به نمايش گذاشته شود.
به گزارش ايسنا، مجموعه "به من" که به ياد "بهمن جلالي" کار شده ، يک ويدئو اينستاليشن است که از 26 ارديبهشت ماه در گالري "آن" به نمايش درآمده و  تا روز 30 ارديبهشت ماه  آخرين اجراي خود را در اين مجموعه سپري کرد.
اين نمايشگاه شامل چيدماني متشکل از سه بخش است که موضوع آسيب هاي دخانيات به ويژه سيگار را دنبال مي کند و قرار است پس از ايران در گالري فرانسوي "روپک" به نمايش درآيد.چيدمان "به من" مجموعه اي از چند طراحي، يک مجسمه و يک ويدئوآرت است که در کنار يکديگر با نگاهي پزشکي،  به مخاطب نشان مي دهد که دخانيات چه تاثيراتي بر ريه انسان و هر بخش به نحوي به جوانب سيگار کشيدن مرتبط است.
بخشي مجموعه متاخر خود را به ياد "بهمن جلالي" برپا کرده و درباره آن مي گويد: " بهمن جلالي استاد همه ما بود، هرچند که من مستقيما شاگرد ايشان نبوده ام; اين مي تواند اداي ديني به ايشان باشد.
"بر اساس اين خبر سال گذشته نمايشگاه مشترک محمود بخشي (هنرمند جوان ايراني و برنده جايزه نهايي هنر معاصر "جادوي ايران) و شهاب فتوحي با عنوان "استخدام" در گالري طراحان آزاد و نمايشگاه انفرادي او در گالري ساچي لندن برپا شده بود.
 
انيميشن ايراني; برگزيده ي
جشنواره ي پرتغال

انيميشن "نيم پرده" به کارگرداني حميده جوادي بهترين انيميشن فستيوال فيلم هاي سياه و سفيد پرتغال شد.به گزارش ايسنا، اين فستيوال از 11 تا 14 ماه مي - 2011 هفته ي گذشته - با حضور آثاري از کشورهاي آلمان، اسپانيا، فرانسه، قبرس، ايتاليا، انگلستان، نروژ و ... برگزار شد.اين فستيوال شامل بخش هاي مختلفي همچون فيلم هاي مستند، داستاني کوتاه و بلند، انيميشن ، عکاسي و ... است که انيميشن "نيم پرده" طبق اعلام کارگردان اين فيلم به عنوان بهترين اثر دربخش انيميشن جايزه اين بخش را دريافت کرد.انيمشين "نيم پرده" پيش از اين برگزيده جوايزي در جشنواره هاي فيلم دانشجويي و دو سالانه پويانمايي تهران شده است.اين فيلم انيميشن يک اثر 6 دقيقه و 25 ثانيه اي است و شخصيت اصلي آن يک نوازنده ويلون است و فضايي سياه و سفيد دارد.همچنين اين انيميشن در بخش بين الملل، پيش از اين در جشنواره هاي غير رقابتي فيلم کوتاه استانبول،انيميشن ازمير،آلمان به نمايش درآمده است.
 
درباره آنيش کاپور هنرمند مفهومي به بهانه نمايش آثارش در پاريس:
مفهوم واقعي حجم در شهرهاي مدرن

همشهري آنلاين:
آنيش کاپور هنرمند هندي تبار ساکن لندن به خلق آثار عظيم هنري شهرت دارد.او در کنار هنرمندان برجسته معاصري مانند "ديمين هرست" و "تريسي امين" يکي از پيشگامان هنر مفهومي بريتانيا محسوب مي شود.
آنيش کاپور 56 ساله در بمبئي به دنيا آمده است.او جوايز متعددي از جمله جايزه بي ينال ونيز در سال 1990و جايزه ترنر را در سال 1991 به دست آورده است.آنيش کاپور در آثار خود تاکيد عمده اي بر فرم منحني دارد و تحدب و تقعر از نشانه هاي مهم آثار او هستند.
اين هنرمند بريتانيايي تاثير گذار، برنده رقابت طراحي برج المپيک لندن براي بازي هاي سال 2012 نيز شده است.
اين برج قرمز قيفي شکل با قامتي در حدود 115 متر دورنمايي از شهر لندن را نشان مي دهد و کارشناسان هنري بر اين باورند که به بزرگترين اثر هنرعمومي انگلستان تبديل خواهد شد.
حال، اين روزها نمايشگاه" گراند پاله" در پاريس ميزبان آثار هنري عظيم الجثه اي است که يکي از آثار خيره کننده به نمايش در آمده به نام "لاواياتان"، متعلق به آنيش کاپور است.
نماي داخلي قرمز اين مجسمه غول آسا سراسر با ورقه هاي پي وي سي قرمز پوشيده شده است که بازديد کننده را مي بلعد و در خود غرق مي کند.
مجسمه آنيش کاپور يک نماي ديواري 37 متري تک رنگ قرمز است. در هنر معاصر اندازه اثر هنري اهميت خاصي دارد و آنيش کاپور به عنوان هنرمند معاصر و خالق آثار مفهومي با جديت به اين نکته مي پردازد.اين اثر درنمايشگاه يادواره هاي هنرهاي معاصر که به کارهاي هنري عظيم الجثه اختصاص دارد، به نمايش درآمده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
كارتونيست
بچه هاي مدزسه
ادبيات نوجوان
كانون