جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2213- تاریخ : 1390/02/11 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران-(يکشنبه)

 اخبار کوتاه از مراکز فرهنگي هنري کانون 

پورتال خبري کانون ايلام راه اندازي شد
با هدف اطلاع رساني بيش تر و معرفي  فعاليت هاي مختلف فرهنگي، ادبي و هنري کانون ايلام به مردم، پورتال خبري کانون استان ايلام به صورت زيرمجموعه اي از پورتال کشوري خدمات دولتي در معرض ديد مخاطبين قرار گرفت.
در اين پورتال  سي و دو فعاليت کانون همراه با نشاني و تلفن مراکز خدمت رساني کانون در بخش هاي مختلف استان  با شرايط ثبت نام در اين مراکز به مردم معرفي شده اند.
راه اندازي وب سايت و نشريه داخلي و حضور در مطبوعات و اطلاع رساني زنده از صدا و سيما از ديگر فعاليت هاي خبري و اطلا ع رساني کانون استان ايلام بوده است.
 
سارا و دارا در بندر امام
بسعاد طبيشي مسوول مرکز کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان بندر امام از معرفي دو عروسک ايراني دارا و سارا به همراه خانواده آن ها در اين مرکز خبر داد و گفت: دارا و سارا خواهر و برادر دوقلو هشت ساله اي هستند که در يکي ازشهر هاي کوچک ايران زندگي مي کنند.
اين مسوول فرهنگي با بيان اين که آن ها مي توانند کرد، لر، ترک، بلوچ، فارس،گليک يا مازني و يا..... باشند اما مهم ايراني بودن آن هاست گفت: بچه ها با آن ها به سراسر ايران سفر کردند. لباس هاي زيباي محلي هر ناحيه را به تن عروسک ها پوشاندند و هوشيار و کنج کاو به ويژگي هاي طبيعي و فرهنگي هر منطقه دقت کردند.
طبيشي در ادامه از معرفي پدر و مادر اين دو عروسک براي کودکان و نوجوانان اين مرکز خبر داد و گفت: اعضا با "روزبه"  پدر دارا و سارا که کارمند ميراث فرهنگي است آشنا شدند و با او به شهرهاي مهم ايران سفر کرده و با آثار تاريخي شهر هاي مختلف آشنا شدند.
در ادامه بچه ها با مادر دارا و سارا  "ايران" خانم که معلم جغرافيا است آشنا شدند و مربيان اطلاعات خوبي از بچه هاي ديگر کشورهاي جهان از زبان ايشان به اعضا منتقل کرديم.
وي در پايان گفت:  بچه ها با علايق اين دو عروسک و ديگر اعضاي خانواه آن ها در ادانه برنامه آشنا شدند.
مدير کانون هرمزگان در شوراي معاونين آموزش و پرورش
سيد داود حسيني مدير کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان هرمزگان طي حکمي از سوي احمد آخوندي مديرکل آموزش و پرورش استان به عضويت شوراي معاونين اين سازمان منصوب شد.در حکم احمد آخوندي ضمن آرزوي توفيق روزافزون براي مجموعه کانون خطاب به مدير کانون هرمزگان آمده است: به استناد بخش نامه وزارتي مورخه 89/12/25 و با توجه به تجارب ارزنده جناب عالي  به عنوان عضو شوراي معاونين اين اداره کل انتخاب و منصوب مي شويد. اميد است با حضور مستمر، مرتب و چشم گير در تمامي جلسات شورا نسبت به غني بخشي و تعالي محتوا و توليد فکر و انديشه بيش از پيش در جلسات شورا همکاري، همراهي و تعامل خوب و سازنده اي داشته باشيد.

نشست مديرکل بنياد شهيد استان با مدير کانون قزوين
مديرکل بنياد شهيد استان قزوين در نشستي در دفتر مدير کانون استان شرکت کرد. در اين نشست که مديرکل، معاون فرهنگي و مدير کانون هاي فرهنگي بنياد شهيد در آن حضور داشتند، مدير کانون ضمن معرفي بيش تر  فعاليت ها و توان مندي کانون براي همکاري هاي ثمربخش آينده اعلام آمادگي کرد.
در خاتمه اين نشست مدير دو دستگاه تفاهم نامه اي درباره اجراي برنامه هاي مشترک مرتبط به شاهد، ايثارگري و ديگر برنامه هاي فرهنگي به امضا رساندند.

بازديد فرماندار جهرم از کانون 
ملکوتي فرماندار جهرم همراه با تعدادي از معاونان خود از ساختمان در حال ساخت کانون شماره 2 جهرم در استان فارس بازديد کرد. 
هدف از اين بازديد بررسي پيشرفت فيزيکي ساختمان و برآورد هزينه جهت تکميل مرکز شماره 2 عنوان شده است.
در اين بازديد، ملکوتي ضمن تشکر از مدير کانون فارس و همه کساني که براي ساخت اين مرکز فرهنگي هنري تلاش مي کنند خواستار پي گيري مجدانه و تکميل ساخت مرکز که داراي اهميت ويژه اي در ارتقاي سطح فرهنگ و هنر کودکان و نوجوانان شهر دارد، شد.

معرفي کارشناس فرهنگي کانون خراسان شمالي
يلدا شعباني مربي فرهنگي مرکز فرهنگي هنري بجنورد به عنوان کارشناس فرهنگي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان خراسان شمالي معرفي شد.
سيد علي ارکاني فرد در مراسم معارفه وي در دفتر استان، از خداوند توفيق روزافزون را در سمت جديد برايش خواستار شد و ادامه داد: کارشناس فرهنگي يکي از ارکان مهم در مجموعه کانون است لذا از جناب عالي مي خواهم ضمن مشورت از مربيان مراکز تمام عزم خود را براي رشد مراکز جزم کنيد.
شعباني نيز خاطرنشان کرد: تمام تلاش خود را براي شکوفايي مراکز کانون به کار خواهم گرفت تا بهترين  فعاليت هاي کيفي توسط مربيان دل سوز براي کودکان و نوجوانان استان ارايه شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
كارتونيست
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون