جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2200- تاریخ : 1390/01/27 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران-(شنبه)

 کشف 3000 نامه و نوشته از «والت ويتمن»  

3000
نامه و نوشته متعلق به «والت ويتمن»، از بزرگترين شاعران آمريکايي کشف شد.
به گزارش ايسنا، محققي که در حال بررسي مدارک مربوط به دوره ي جنگ داخلي آمريکا در آرشيو ملي بود، 3000 کاغذ و نامه ي متعلق به «والت ويتمن»، شاعر معروف قرن نوزدهم آمريکا را پيدا کرد.
اين نوشته ها مربوط به دوره اي از زندگي اين شاعر بزرگ است که او به عنوان کارمندي دولتي با حقوقي ناچيز در دادگستري مشغول به کار بود.
محتويات اين نوشته ها از مسائل روزمره اي چون قرارهاي ملاقات اداري، پرداخت حقوق و سفارش کتاب تا موضوعات حساسي همچون حقوق شهروندي، جنايات جنگي و خيانت را در بر مي گيرد.
اعلام کشف نوشته هاي «ويتمن» با صد و پنجاهمين سالگرد آغاز جنگ هاي داخلي همزمان شده است.
اين مدارک مسائل حساس روز را همچون ترور آبراهام لينکلن، رئيس جمهور اسبق آمريکا و ديگر معضلات اجتماعي پوشش مي دهد.
به گزارش رويتر، «ويتمن» که اهل نيويورک بود بيشتر با مجموعه شعرش «برگ هاي علف» شناخته مي شود. زماني که جنگ آغاز شد، اين شاعر 40 ساله بود; اما هيچ وقت در ارتش ثبت نام نکرد. با اين حال زماني که براي ديدن براد مجروحش به واشنگتن سفر کرد، با مشاهده ي تعداد بي شمار مجروحان جنگي به کار در بيمارستان و رسيدگي به مجروحان پرداخت و 11 سال آنجا ماند.
«والت ويتمن» شاعر مدرن و روزنامه نگار آمريکايي و پديدآورنده ي شعر آزاد آمريکا بود. وي در سال 1819 در خانواده اي پرجمعيت در بروکلين به دنيا آمد. در 12 سالگي پس از ترک تحصيل، به کار در چاپخانه و مطالعه ي آثار ادبي از «هومر» و «شکسپير» تا تورات پرداخت. «ويتمن» تا 17 سالگي در نيويورک به عنوان متصدي چاپ کار کرد و با هنر و ادبيات جديد آشنا شد. پس از مدتي معلمي در زادگاه خود، از سال 1841 به روزنامه نگاري حرفه اي پرداخت و اين شغل را با وقفه هايي تا آخر عمر ادامه داد.
روزنامه ي «لانگ آيلندر» (Islanber Long) که «ويتمن» تاسيس کرد، هنوز چاپ مي شود. او به عنوان طرفدار دموکراسي و آزادي به مبارزه ي سياسي مي پرداخت و به علت عضويت در حزب «خاک آزاد»، سمت سردبيري مجله ي «ديلي ايگل» بروکلين را از دست داد. پس از مدتي روزنامه نگاري در نيواورلئان به بروکلين بازگشت; روزنامه ي آزادي خواه «بروکلين فريدوم» را تاسيس کرد و شروع به توسعه ي شيوه خاص خود در شعر نمود. تا اينکه در سال 1855 نخستين دفتر شعر خود را با عنوان «برگهاي علف» شامل 12 شعر بدون عنوان و يک مقدمه ي تاريخي، منتشر کرد. او خود جلد کتاب را طراحي، حروف چيني و با هزينه ي شخصي چاپ کرد.
«ويتمن» ويرايش دوم «برگهاي علف» را در سال 1856 منتشر کرد، که شامل 33 شعر به همراه نامه اي از «امرسون- » که بر ويرايش اول کتاب نوشته بود - به همراه درآمدي طولاني از خود در پاسخ «امرسون» بود. او ويرايش و تکميل اين کتاب را تا آخر عمر ادامه داد و نسخه هاي مختلفي از آن به چاپ رساند. آخرين ويرايش «برگهاي علف» معروف به «ويرايش بسترمرگ- » که او در سال 1892 پيش از مرگ منتشر کرد - کتابي بزرگ با 383 شعر است که در 14 فصل تنظيم شده  است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
كارتونيست
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون