جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2200- تاریخ : 1390/01/27 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران-(شنبه)

 اما خبر 


يک فوق تخصص روانپزشک کودکان و نوجوانان:
خشونت در کودکان نشان دهنده يک بيماري رواني است
يک فوق تخصص روانپزشک کودکان و نوجوانان گفت: خشونت در کودکان يک علامت است که نشان دهنده بيماري رواني است و در صورت مشاهده خشونت بايد به متخصص مراجعه شود. دکتر مهين اسلامي شهر بابکي در گفت وگو با  ايسنا - منطقه علوم پزشکي تهران گفت: برخي از والدين از اين جهت که فرزندانشان بيرون نمي روند، خوشحالند و حتي به آنها کمک مي کنند که از اين طريق خود به خود ارتباطشان با انسان ها کمتر شود و تمايل آنها به ارتباط با اشيا» و اجسام بي جان و ديدن فيلم هاي خشن و به خشونت زياد شود، بر خلاف گذشته که بچه ها بيشتر ارتباط اجتماعي داشتند.
وي ادامه داد: بچه هايي که فطرتا ترسو يا خشن هستند، وقتي خشونت را مي بينند آن را راه حل مشکلات خود مي دانند.
دکتر اسلامي افزود: يکي از پيامدهاي تماشاي فيلم هاي خشن اين است که بچه ها با اين فيلم ها در رفتارشان از راه حل هاي خشن استفاده کنند و شايد بتوان گفت علت اينکه امروزه در روابط بين فردي شاهد خشونت هاي شديد هستيم تماشاي فيلم هاي خشن است.
وي با بيان اينکه يکي از عوامل موثر اعمال خشونت در رفتار کودکان، همسالان هستند، افزود: معلمين مي توانند با ارائه الگوهايي از انسان بودن به صورت رفتاري، در جلوگيري از رفتارهاي خشن نوجوانان موثر باشند. عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي کرمان در پايان خاطرنشان کرد: پسرها به صورت ژنتيکي خشن هستند و خشونت فيزيکي در پسرها و خشونت کلامي در دختران بيشتر ديده مي شود که در دخترها نشانه افسردگي است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
كارتونيست
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون