جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2159- تاریخ : 1389/11/21 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران-(پنجشنبه)

 کاغذ اخبار 

اتحاديه انجمن هاي اسلامي دانش آموزان:
انقلاب اسلامي ايران، الگوي جهان است
اتحاديه انجمن هاي اسلامي دانش آموزان به مناسبت ايام ا... دهه فجر ضمن دعوت از اقشار مختلف مردم سلحشور و نقش آفرين ايران اسلامي به ويژه دانش آموزان فهيم براي شرکت در راهپيمايي مردمي 22 بهمن بيانيه اي صادرکرد. به گزارش شاپرک و به نقل از روابط عمومي و امور بين الملل دفتر مرکزي اتحاديه انجمن هاي اسلامي دانش آموزان در اين بيانيه آمده است: فجر پيروزي فرارسيد و بار ديگر ارزش هاي بيش از سي ودو سال انقلاب اسلامي خود را نمايان تر ساخت. عزت و عظمت انقلاب اسلامي ايران در چشم جهانيان آن چنان جلوه گر شده به گونه اي که مستکبران جهان اذعان مي کنند از سرنوشت کشورهاي منطقه اگر از انقلاب ايران الگوپذير باشند، هراسانند و با تمام تجهيزات و سرمايه گذاري هاي کلان درصدد خاموش کردن شعله هاي اين اعتراضات مردمي هستند. در ادامه اين بيانيه آمده است: تلاش حاکمان و مستکبران آمريکا براي جلوگيري از نهضت عظيم اسلامي در منطقه خاورميانه بخصوص ملت مبارز مصر، تونس و طراحي توطئه هاي شوم و انحرافي در منطقه خشم و نفرت جهان اسلام و مردم غيور مصر را به دنبال دارد و "شعار مرگ بر آمريکا" و "مرگ بر اسرائيل" در منطقه طنين انداز شده است. به اميد روزي که شاهد جهان بدون آمريکا و اسرائيل باشيم. جنبش دانش آموزي ايران اسلامي افتخاردارد که در راهپيمايي فجر انقلاب حضوريابد و با شعارهاي کوبنده خود اعلام دارد کا با دانش و علم و آگاهي و با اتکا» به زير ساخت هاي علوم اسلامي، دنيا را فتح خواهيم کرد و به قدرت برتر منطقه در سال1404 و ان شا»ا... قدرت برتر جهاني و در خدمت همه بشريت در آينده اي نه چندان دور قرار خواهيم گرفت. در پايان اين بيانيه آمده است: ما بر اين باوريم که اين نظام مقدس با حضور سربازان و جان نثاران عالم و آگاه حضرت مهدي(عج) آسيبي نخواهد ديد و حضور شاداب نسل سوم و چهارم آينده سازان ايران اسلامي قطعا تضمين کننده آينده اين انقلاب است.

مديرکل دفتر آموزش وپرورش راهنمايي خبرداد:
اجراي طرح مدام در 3000 مدرسه راهنمايي کشور از سال آينده
مديرکل دفترآموزش و پرورش راهنمايي تحصيلي وزارت آموزش وپرورش از اجراي طرح مدام در3000 مدرسه راهنمايي تحصيلي از سال آينده خبرداد. به گزارش ايسنا، منوچهر فضلي خاني با اشاره به اهداف اين طرح، گفت: اين طرح براساس مشارکت دانش آموزان در امور مدرسه نامگذاري شده و آموزش مهارت هاي زندگي، تصميم گيري، حل مسئله، کارگروهي و آماده کردن دانش آموزان براي زندگي آينده از اهداف اصلي اين طرح است. وي بر استقبال خوب دانش آموزان، معلمان و مديران از اين طرح اشاره کرد و افزود: معتقديم دانش آموزان بايد نقش اول فرآيندهاي آموزش و پرورش را در مدرسه ايفا کنند. مديرکل دفتر آموزش وپرورش راهنمايي تحصيلي درخصوص نحوه آموزش اين طرح به دانش آموزان، بيان کرد: پيش از عملياتي شدن طرح در مدرسه، مديران مجري آموزش هاي لازم را ديده اند و در فرصت هاي مناسب آن را به دانش آموزان منتقل مي کنند. فضلي خاني در پايان خاطرنشان کرد: درحال حاضر اين طرح در استان ها و بنا به تشخيص هر استان در مدارس شهرستان ها و مناطق برحسب سهميه تخصيص يافته درحال اجراست. 

يزديخواه:
سهم استان تهران از اعتبارات عمراني آموزش و پرورش بايد حداقل 15 درصد باشد
مديرکل آموزش وپرورش شهرتهران با اشاره به وجود 15درصد جمعيت دانش آموزي کشور در استان تهران گفت: سهم استان تهران از اعتبارات عمراني آموزش وپرورش بايد متناسب با اين رقم و حداقل 15درصد باشد. به گزارش "توانا"، سيدعلي يزديخواه در مراسم بهره برداري از 32پروژه آموزشي و پرورشي استان تهران ، با اشاره به وجود 2هزار و300 ساختمان در اختيار آموزش وپرورش شهرتهران به جز مدارس غيرانتفاعي اظهارداشت: از اين تعداد يک هزارو200 مدرسه پس از انقلاب اسلامي احداث شده است و برخي از مدارس احداثي پيش از انقلاب از قبيل "دارالفنون" و "البرز" نيز هنوز زيبايي و جايگاه خود را حفظ کرده اند. وي افزود: در دهه اول و دوم انقلاب با توجه به حاکميت رويکرد محروميت زدايي، اعتبارات عمراني آموزش و پرورش عمدتا در شهرستان ها هزينه شده و به همين دليل در شهرتهران سرمايه گذاري قابل توجهي نشده  است. يزديخواه با اشاره به جمعيت دوازده و نيم ميليون نفري دانش آموزان کشور گفت: يک ميليون و90 هزار نفر از اين دانش آموزان در شهرتهران مشغول به تحصيل هستند که معادل 8درصد جمعيت دانش آموزي کل کشور است همچنين 130هزار نفر از دانش آموزان تهراني در مدارس غيردولتي و ساير آنها در مدارس دولتي مشغول به تحصيل هستند. وي با بيان اينکه جمعيت دانش آموزي شهرتهران و شهرستان هاي استان تهران معادل 15درصد کل جمعيت دانش آموزي کشور است، تصريح کرد: سهم استان تهران از اعتبارات عمراني کشور در حوزه آموزش وپرورش، بايد متناسب با اين رقم و حداقل 15درصد باشد که البته بنده ترديد دارم که اين ميزان تاکنون محقق شده باشد. به گزارش توانا، در اين مراسم مدرسه راهنمايي و دبيرستان دخترانه شهداي هفتم تير که با 4ميليارد و 200ميليون تومان از اعتبارات دولتي احداث شده است، با حضور مرتضي تمدن استاندار تهران و سيدعلي يزديخواه مديرکل آموزش وپرورش شهرتهران افتتاح شد. اين واحد آموزشي با 8هزار مترمربع زيربنا، بزرگترين مدرسه کشور است که در ساخت آن تلاش شده است تا از طرح محرم سازي مدارس دخترانه بهره گرفته شود.

مديرکل امور تربيتي وزارت آموزش و پرورش:
32 اردوگاه کشوري دانش آموزي در مراکز استان ها احداث مي شود
مديرکل امورتربيتي و مشاوره وزارت آموزش وپرورش گفت: براساس توافق هيئت دولت با وزارت آموزش و پرورش، 32 اردوگاه کشوري دانش آموزي در مراکز استان ها احداث مي شود. به گزارش "توانا" به نقل از مرکز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش، محمدتقي فخريان اظهارداشت: براساس توافق هيئت دولت با وزارت آموزش و پرورش، 32 اردوگاه کشوري دانش آموزي در مراکز استان ها احداث مي شود. وي توسعه برنامه هاي اردويي دانش آموزان در استان ها را از اهداف احداث اين اردوگاه ها ذکر کرد و افزود: هم اکنون چهار اردوگاه کشوري، 54 اردوگاه استاني و 200 اردوگاه شهرستاني، فعاليت هاي اردويي دانش آموزان کشور را پوشش مي دهد. فخريان ادامه داد: اردوگاه دانش آموزي کشوري مرکز خراسان جنوبي در زميني به مساحت 200 هکتار در اين استان احداث مي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
هنري
كارتونيست
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون