جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2111- تاریخ : 1389/09/20 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران ( شنبه)

 نگاه 

همزمان با ماه محرم به نمايش درمي آيد;
نقاشي ها و نقاشي خط  هاي سالار احمديان در گالري «مينا»

به مناسبت آغاز محرم حسيني بخشي از نقاشي خط هاي مذهبي و نيز آثار نقاشي رئال و انتزاعي سالار احمديان در گالري «مينا» به نمايش در خواهد آمد.
به گزارش خبرگزاري فارس، اين مجموعه شامل نقاشي خط هاي مذهبي، نقاشي هاي رئال و نيز نقاشي هاي انتزاعي سالار احمديان که به خرده تراشها معروف است از مجموعه شخصي سعيده آبشناسان (مجموعه گوهران) جمعه 19 آذر ماه در نمايشگاه آثار سالار احمديان در نگارخانه مينا به نمايش در خواهد آمد. در اين نمايشگاه که از تاريخ مذکور تا پنج شنبه 2 دي ماه ادامه خواهد داشت 31 اثر از اين هنرمند به نمايش گذاشته خواهد شد.
آثار سالار احمديان چند سالي است در حراجي ها و نگارخانه هاي دنيا با اقبال جهاني مواجه شده است و شماري از آثارش در گنجينه هاي موزه هاي شاخصي نظير شيکاگو ، سيدني و مونترال نگهداري مي شود. احمديان متولد دزفول است و پيش از مهاجرت از ايران، خوشنويسي را تا سطح فوق ممتاز نزد استاد «اميرخاني» و نستعليق و شکسته را نزد استاد «کابلي» فرا گرفت.  بنا بر اين گزارش،آثار نقاشي او اکسپرسيونيسم انتزاعي است که موتيف هاي غير متعارف نستعليق و کاشي کاري هاي ايراني به فرم هاي غربي و روز به آثار او محتوا و جهان بيني شرقي مي دهد. اين نقاش ايراني مقيم کانادا تا به حال بيش از يکصد نمايشگاه در شهرهاي جهان از جمله پاريس، سيدني، پکن، آمستردام شيکاکو، سانفرانسيسکو، ملبورن، تورنتو، مونترال، کلن، واشنگتن، ژنو، ونکوور، لندن، فرانکفورت، سنديگو، هيستون، دالاس، مادريد داشته است. گالري «مينا» در خيابان پاسداران، خيابان گلستان دوم، پلاک 120 واقع شده و علاقه مندان مي توانند براي شرکت در مراسم افتتاحيه اين نمايشگاه جمعه از ساعت 16 تا 21 و در ديگر روزها از ساعت 16 تا 21 به جز ايام سوگواري تاسوعا و عاشورا به اين گالري مراجعه کنند.
 
جديدترين عکس ها از
 «دزدان دريايي کارائيب 4» منتشر شد
  جديدترين عکس ها از «دزدان دريايي کارائيب »4 با حضور جاني دپ و پنه لوپه کروز منتشر شد. به گزارش ايسنا، توليد چهارمين بخش اين مجموعه با عنوان «موج هاي بيگانه» با حضور بازيگراني چون جاني دپ در نقش کاپيتان «جک اسپرو» و «جئوفري راش » از چندي پيش آغاز شده است.
«دزدان دريايي کرائيب »4  براي اکران در 20  مي (اواخر ارديبهشت) سال 2011  ميلادي در قالب سه بعدي آماده مي شود. «سام کلافلين»، ايفاگر نقش  «فيليپ»، يکي از کاراکترهاي کليدي پروژه سينمايي «دزدان دريايي کارائيب »4  خواهد بود. چهارمين بخش از اين سري فيلم هاي پرفروش با عنوان فرعي «موج هاي بيگانه» به تهيه کنندگي «جري براک هايمر» در شرکت فيلمسازي والت ديزني و براک هايمر فيلمز تهيه و توليد مي شود.
بنابر اعلام رادارآنلاين، «دزدان دريايي کارائيب: موج هاي بيگانه» توسط «راب مارشال» خالق آثاري چون «نه» کارگرداني مي شود.
بنابراين گزارش، جري براک هايمر سال گذشته تهيه کنندگي پروژه سينمايي «جي- فورس» را در قالب سه بعدي تجربه کرده است.
جزاير «اوهايو» و «کايو اي» واقع در منطقه «هاوايي»، از تابستان آينده ميزبان بازيگران منتخب و عوامل توليد جديدترين قسمت فيلم «دزدان دريايي کارائيب; موج هاي بيگانه» خواهند بود. «ليندا لينگل» يکي از مسوولان ايالتي هاوايي و «باب لژر» از مسوولان کمپاني سوني در اين باره گفت: مناظر بديع دريايي و چشم اندازهاي بکر و طبيعي منطقه باعث انتخاب هاوايي براي لوکيشن «دزدان دريايي »4  بوده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
هنري
كارتونيست
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون