جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2111- تاریخ : 1389/09/20 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران ( شنبه)

 آيا مي دانيم! 

   براي کودکان خود لباس راحت انتخاب کنيد
کارشناسان آکادمي پزشکان اطفال در آمريکا تاکيد دارند که به هنگام خريد لباس براي کودکان خود حتما توجه داشته باشيد که راحتي پوشاک را در اولويت قرار دهيد.
به گزارش  ايسنا، اين کارشناسان مي گويند پوشاندن لباس هاي پشمي و پرزدار مي تواند سبب ايجاد استرس و ناراحتي در کودکان شود در حالي  که پارچه هاي نرم و لباس هايي که پوشيدن آنها سريع و راحت است بيشتر براي کودکان توصيه مي شود.
به گزارش سايت اينترنتي هلت نيوز، اين آکادمي براي والديني که قصد دارند براي فرزندان خود لباس بخرند پيشنهادات مناسبي را در قالب يک توصيه بهداشتي ارائه کرده است. اين متخصصان توصيه مي کنند لباس هايي را انتخاب کنيد که زيپ يا دکمه آنها از جلو باز مي شوند و از خريدن البسه اي که زيپ آنها پشت لباس گذاشته شده خودداري کنيد. لباس هايي که آستين آنها با دکمه يا زيپ باز و بسته مي شوند قطعا مناسب تر هستند چون راحت تر دست از آن عبور مي کند. از خريدن لباس هايي که روبان يا بند دارند تا حد امکان خودداري کنيد. همچنين اگر پوشاکي را تهيه مي کنيد که جنس کشي دارد مراقب باشد پارچه  کشي آن در اطراف گردن و دست ها و پاها سفت و محکم نباشد و موجب آزار کودک نشود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
هنري
كارتونيست
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون