جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2107- تاریخ : 1389/09/15 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (دوشنبه)

 از گوشه و کنار 

 با حضور رئيس جمهور;
همايش روز خانواده در تالاربزرگ کشور برگزارشد
رييس جمهور به مناسبت 25 ذي الحجه روز خانواده در همايشي با عنوان "خانواده بابصيرت، جامعه بافضيلت" از خانواده هاي موفق سراسر کشور تجليل کرد. به گزارش شاپرک و به نقل از مرکز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش به نقل از پايگاه اطلاع رساني رياست جمهور، محمود احمدي نژاد بعدازظهر روزشنبه در دومين همايش روز خانواده که در تالار بزرگ وزارت کشور و با حضور 280 خانواده از نهادها و دستگاه هاي مختلف کشور برگزارشد، به خانواده هاي موفق از استان هاي البرز، مازندران، شيراز، خراسان جنوبي، آذربايجان شرقي، تهران و همدان و همچنين خانواده هاي موفق مرکز امور زنان و نهاد رياست جمهوري، وزارتخانه هاي علوم، تحقيقات و فناوري، آموزش وپرورش و کشور، سازمان تبليغات اسلامي، سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي وگردشگري، سازمان مرکزي انجمن اوليا» ومربيان آموزش وپرورش و نيروي انتظامي لوح تقدير اهدا کرد.همچنين در اين همايش با حضور رييس جمهور از تمبر روز ملي خانواده رونمايي شد.

استخدام معلمان حق التدريس راي نياورد
با ممنوعيت هر گونه استخدام در دستگاه ها براساس برنامه پنجم توسعه، استخدام 60هزار معلم حق التدريسي در هاله اي از ابهام قرارگرفت. به گزارش مهر، در جلسه علني روزيکشنبه مجلس ماده53 برنامه پنجم بررسي شد که براساس بندالف اين ماده هرگونه به کارگيري نيروي انساني اعم از رسمي، پيماني در دستگاه هاي اجرايي مشمول قانون مديريت خدمات کشوري ممنوع مي شد که علي عباسپورتهراني رئيس کميسيون آموزش در تذکري نسبت به مغايرت اين ماده با مصوبه قبلي مجلس مبني بر استخدام 60هزار معلم حق التدريسي اعتراض کرد. لاريجاني رئيس مجلس با وارد دانستن تذکر عباسپور اين بند را مبهم دانست. در نهايت اين ماده به راي گذاشته شد و اصل آن راي نياورد تا دوباره به کميسيون تلفيق ارجاع شود.

وکيل دانش آموزان سوخته روستاي درودزن استان فارس:
دانش آموزان سوخته درودزن هنوز
ديه نگرفته اند
به گزارش "توانا"، وکيل 8 دانش آموزان سوخته روستاي درودزن استان فارس گفت: آموزش و پرورش مقصر اصلي حادثه آتش سوزي مدرسه روستاي درودزن شناخته شده و اين در حالي است که دانش آموزان سوخته تا کنون هيچ مبلغي به عنوان ديه دريافت نکرده اند.

مجلس با خصوصي سازي آموزش وپرورش مخالفت کرد
 ماده26 برنامه پنجم توسعه در راستاي خصوصي سازي آموزش وپرورش با مخالفت نمايندگان مجلس شوراي اسلامي مواجه شد.
 به گزارش شاپرک به نقل از مرکز اطلاع رساني وروابط عمومي وزارت آموزش وپرورش، در بررسي مواد باقي مانده برنامه پنجم ماده26 که در جلسه علني روزيکشنبه 14آذرماه مطرح شد، لايحه خصوصي سازي آموزش وپرورش با 185راي از سوي نمايندگان حذف گرديد. حاکميتي بودن امر آموزش وپرورش دليل حذف اين لايحه توسط نمايندگان مجلس و خروج آن از شمول اصل 44 بود. 
براساس اين گزارش; در اين ماده آمده بود: وزارت آموزش وپرورش مکلف است در طول سال هاي برنامه، هرسال حداقل پنج درصد(5%) از مدارس و يا معادل آن خريد خدمت آموزش را با رعايت اصل سي ام (30) قانون اساسي و بدون دريافت شهريه از دانش آموزان با رعايت قانون مديريت خدمات کشوري ساماندهي و اداره نمايد. همچنين در تبصره اين ماده، سازوکار اجرايي براساس دستورالعملي است که به پيشنهاد وزارت آموزش وپرورش حداکثر ظرف مدت سه ماه به تصويب شوراي اقتصاد مي رسد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
هنري
كارتونيست
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون