جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2107- تاریخ : 1389/09/15 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (دوشنبه)

 اما خبر 

  مدير کل دفتر سلامت آموزش و پرورش:
ارتباط صميمانه والدين با فرزندان عامل موثر در پيشگيري ازآسيب هاي اجتماعي است

 مدير کل دفتر سلامت و تندرستي وزارت آموزش و پرورش گفت: دوستي و ارتباط صميمانه والدين با فرزندان، عامل موثري در پيشگيري از بسياري از آسيب هاي اجتماعي بويژه پيشگيري از بيماري ايدز است. 
دکتر 'حسن ضيا الديني '  در گفت و گو با  ايرنا افزود: با وجود اينکه نوجوانان به شدت تحت تاثير گروه همسالان قرار دارند اما وقتي والدين، رابطه عاطفي قدرتمندي با فرزندانشان داشته باشد و به آنان نزديک باشند، مي توانند درباره موضوعات مختلف اجتماعي و آسيب هاي اجتماعي ناشي از رفتارهاي پرخطر صحبت کنند و آگاهي هاي ضروري را ارايه دهند.
وي اضافه کرد: دفتر سلامت و تندرستي وزارت آموزش و پرورش در سه سطح دانش آموزان، معلمان و والدين برنامه هايي در زمينه آموزش و پيشگيري از بيماري ايدز تهيه و اجرا کرده است.
ضياالديني با بيان اينکه، اين برنامه از حدود چهار سال پيش در سراسر کشور آغاز شده است، گفت: در سطح دانش آموزان، شناخت بيماري ايدز، راههاي انتقال بيماري ايدز و پيشگيري آن در کتابهاي درسي سال اول دبيرستان گنجانده شده است .
وي اضافه کرد: همچنين در مجموعه تاليفي از سوي سازمان پژوهشي وزارت آموزش و پرورش بصورت تفصيلي و متناسب با ضرورت، در مورد اين بيماري اطلاعات و آگاهي هاي لازم ارايه شده است. به گفته وي، تاکنون به بيش از يک ميليون دانش آموز در سراسر کشور، آموزش هاي مورد نياز در مورد اين بيماري ارايه شده است و تمامي دانش آموزاني که در مقطع اول دبيرستان تحصيل مي کنند، اين آموزشها را دريافت خواهند کرد.
مدير کل دفتر سلامت و تندرستي وزارت آموزش و پرورش تصريح کرد:  در سطح دوم آموزش ، 270 هزار معلم در 31 استان کشور آموزش داده شده اند و به عنوان مدرس مي توانند اموزش هاي لازم در مورد بيماري ايدز را ارايه کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
هنري
كارتونيست
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون