جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 1572- تاریخ : 1387/10/11 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران - (چهارشنبه)

 فاطمه کرم زاده نايب رييس فدراسيون بسکتبال:
 تيم بسکتبال دختران جوان ايران به کويت مي رود  

 فاطمه کرم زاده نايب رييس فدراسيون بسکتبال از سفر تيم بسکتبال دختران جوان ايران به کويت خبر داد و گفت: براساس دعوت يک تيم باشگاهي زنان کويت، دختران بسکتباليست ايران براي برگزاري يک ديدار دوستانه با اين تيم باشگاهي به اين کشور اعزام مي شوند.   
وي در گفت و گو با ايرنا، افزود: در دعوتنامه اي که چند هفته قبل به فدراسيون ارسال شد از تيم ملي بانوان براي انجام يک بازي دوستانه دعوت بعمل آمده بود اما باتوجه به اينکه در حال حاضر بازيکنان تيم ملي درگير رقابت هاي ليگ برتر و دسته يک هستند، تصميم گرفتيم تيم جوانان را به اين رقابتها اعزام کنيم.
وي اضافه کرد: قرار بود تيم جوانان هفته گذشته به کويت اعزام شود که به علت همزماني با تعطيلات سال جديد ميلادي اين سفر انجام نشد و براساس برنامه ريزي جديد، اين تيم، بهمن ماه به کويت اعزام خواهد شد.
کرم زاده در ادامه به احتمال حضور تيم ملي بسکتبال زنان در مسابقات گوانگجو چين اشاره کرد و گفت: اين امکان وجود دارد که مسوولان فدراسيون با حضور تيم ملي زنان در اين مسابقات موافقت کنند.
وي درپاسخ به اين سوال که آيا در صورت اعزام تيم به گوانگجو، تيم فرصت لازم براي رسيدن به آمادگي لازم را خواهد داشت افزود:  تيم ملي زنان پس از بازگشت از مسابقات غرب آسيا در سوريه (فروردين ماه سالجاري) ، تقريبا هر ماه يک اردوي آمادگي داشته و با توجه به اينکه تمام بازيکنان تيم ملي در تيم هاي باشگاهي نيز فعال هستند، از آمادگي نسبتا خوبي برخوردارند.
وي ادامه داد: تيم بسکتبال زنان سال گذشته نخستين سفر برون مرزي را انجام داد و هنوز تجربه کافي در مسابقات خارجي و بين المللي ندارد ، اگر قرار شود تيم بسکتبال زنان ايران در مسابقات گوانگجو شرکت کند بطور قطع مسوولان تيم بررسي هاي لازم را انجام خواهند داد.
وي ابراز اميدواري کرد تا اين امکان براي حضور تيم بسکتبال زنان ايران فراهم شود زيرا اين مساله در افزايش توان تيم ملي موثر خواهد بود.
وي خاطرنشان کرد: بسکتبال زنان در سطح آسيا رشد بسيار زيادي داشته و هم اکنون تيم هاي چين، ژاپن، کره جنوبي و مالزي بسيار قدرتمند بوده و حتي جزو تيم هاي مطرح در سطح جهان هستند. 


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
بچه هاي مدرسه
کارتو نيست
زنگ ورزش
كانون
گزارش