جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2079- تاریخ : 1389/08/08 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران-( شنبه)

 همراه با خبر 


"کلبه عمو تام" به چاپ رسيد

کتاب "کلبه عمو تام" اثر هريت بيچراستو با تلخيص مصطفي جمشيدي از سوي شرکت سهامي کتابهاي جيبي وابسته به موسسه انتشارات اميرکبير منتشر شد. به گزارش مهر، اين کتاب که از مجموعه "خلاصه  رمانهاي برجسته" از سوي اين ناشر چاپ شده است به داستان "کلبه عمو تام" اثر نويسنده مشهور آمريکايي اختصاص دارد.منتقدان اين کتاب را دفاعيه شورانگيز سياسي و اجتماعي از مبارزه با برده داري در غرب مي دانند و همين امر موجب شده است اين اثر در زمره يکي از آثار به يادماندني ادبيات جهان قرار گيرد.در "کلبه عمو تام" مي خوانيم: رفيق ما عمو تام در روياهاي ساده دلانه،  موقعيت خودش را به عنوان يک برده خوشبخت با يوسف مصر مقايسه مي کرد. هر چه زمان مي گذشت و راستي و درستي تام بيشتر به يارانش ثابت مي شد به همان نسبت وضع او بهبود مي يافت.کتاب "کلبه عمو تام" با شمارگان 3000 نسخه در 123 صفحه و به قيمت 1700 تومان منتشر شده است.
   
برنده جايزه ادبي پوليتزر بخش هايي
از رمانش را قرائت مي کرد

«آني پرولکس» نويسنده آمريکايي و برنده جوايز ادبي چون جايزه ادبي پوليتزر 1994 و جايزه قلم فاکنر در جمع مخاطبانش بخش هايي از رمانش را قرائت کرد.
به گزارش فارس به نقل از سن مارکوس، اين نويسنده و روزنامه نگار آمريکايي روز جمعه بيست و دوم اکتبر سال جاري ميان جمعي از مخاطبانش حاضر شد. وي علاوه بر قرائت بخش هايي از رمانش، درباره ادبيات و اثر جديدش با خوانندگان آثارش گفت وگو کرد. اين نويسنده 71 ساله اگر چه به لحاظ تعداد آثار محدودي دارد اما با همين آثار توانسته بالغ بر 20 جايزه ادبي را در سراسر جهان به خود اختصاص دهد.وي جايزه ادبي پوليتزر 1994 را به خاطر نگارش دومين رمان خود «اخبار ناوگان» دريافت کرد. سالها پس از انتشار اين اثر فيلم داستاني از اين رمان با همين نام ساخته شد که با استقبال عمومي مواجهه شد. علاوه بر اين در فهرست جوايز اين نويسنده آمريکايي مي توان به جايزه ادبي قلم فاکنر، جايزه بهترين رمان نيويورکر در سال 1999، جايزه بهترين رمان خارجي چين در سال 2002، جايزه ملي کتاب آمريکا، جايزه ادبيات خارجي ايرلند اشاره کرد. «آني پرولکس» همچنين در سال 1997 در فهرست نامزدهاي جايزه ادبي اورنج نيز جاي گرفت اما موفق به دريافت اين جايزه نشد. «اخبار آکاردئون»، « کارت پستال»، «محدوده نزديک» و «اخبار ناوگان» از جمله معروفترين آثار منتشر شده وي است.
   
مجيد ملامحمدي:
 «ماه غريب من» و «دوست مهربان کبوترها» تجديد چاپ مي شوند

 مجيدملامحمدي از تجديد چاپ کتاب هاي «ماه غريب من» و «دوست مهربان کبوترها» خبر داد.
مجيد ملامحمدي -نويسنده- با بيان اين مطلب به پانا گفت: «ماه غريب من» عنوان رماني براي گروه سني نوجوان است که به عنوان کتاب برگزيده جايزه کتاب سال رضوي انتخاب شد.
وي افزود: سير داستاني «ماه غريب من» از زمان تولد تا شهادت امام رضا (ع) را در بر مي گيرد که قرار است توسط نشر آستان قدس رضوي براي پنجمين بارچاپ و روانه بازار کتاب شود.
اين نويسنده آثار ديني کودک و نوجوان اظهار داشت: «دوست مهربان کبوترها» نيز عنوان کتاب ديگري است که توسط انتشارات بوستان کتاب قم منتشر شده و اين کتاب نيز براي پنجمين بار روانه بازار کتاب خواهد شد; اين کتاب نيز در برگيرنده قصه هايي از امام رضا(ع) براي کودکان و نوجوانان است.
ملامحمدي تصريح کرد: تا کنون در کشور آثار خوبي در زمينه زندگي و سيره پيامبر (ص) و امامان (ع) نوشته و منتشر شده اند از مسولان و مديران فرهنگي تقاضا دارم تا اين آثار به زبان هاي ديگر از جمله عربي و انگليسي براي اشاعه فرهنگ شيعي ترجمه شوند.
    
"کودک بي قرار" به بازار کتاب آمد

کتاب " کودک بي قرار" (شتابانيده) نوشته داويد الکيند با ترجمه دکتر محمد حسين سروري و منيژه زارعي کيوي از سوي موسسه انتشارات نگاه منتشر شد.
به گزارش مهر، در اين کتاب نويسنده در دو بخش با عناوين "کودکان بي قرار ما" و "کودکان بي قرار: کودکان استرسي" به مقوله تربيت کودکان و تبيين بي قراري کودکان و نوجوان معاصر مي پردازد.
نقش والدين، مدارس و مراکز آموزشي و وسائل ارتباط جمعي به عنوان عوامل موثر در زودرسي نابهنگام کودکان در بخش اول اين کتاب و رشد تدريجي و آرام، يادگيري رفتارهاي اجتماعي، واکنش کودکان نسبت به استرس، کمک به کودکان بي قرار و زودرس نابهنگام از موضوعاتي هستند که در بخش دوم مورد بررسي قرار مي گيرند.
در کتاب "کودک بي قرار" مي خوانيم: استرس و فشار تا حدي براي کودکان مفيد و سالم است تا انرژي و توان کامل خود را بشناسند. فشارها و استرسها فقط زماني مضر است که نامناسب و خارج از توان دانش آموزان مي شود، شبيه مدارس امروزي ما که انتظارات و توقعات، شتاب دهنده هستند.
بسياري از ابتکارات و پيشگامي در حوزه آموزش براي اهداف غيرقابل تجسم که برچسب اصلاحات را به پيشاني دارد کودکان را در معرض آسيبها و خطرات جدي قرار مي دهد.کتاب "کودک بي قرار" با شمارگان 1650 نسخه در 311 صفحه به قيمت 5500 تومان منتشر شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
هنري
كارتونيست
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون