جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 1913- تاریخ : 1389/01/17 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران -(سه شنبه)

  سيزدهم فروردين نحس نيست 

به مناسبت فرا رسيدن سال جديد، تعدادي از اعضا و مربيان مرکز شماره 2 کانون خرم آباد  در لرستان در روز طبيعت مصادف با 13 فروردين در پارک زيباکنار اين شهر اقدام به رصد ماه و صور فلکي کردند.
در اين روز مربيان مرکز با نصب تلسکوپ و با هدف آموزش نجوم به کودکان و نوجوانان، فضاي شاد و سرگرم کننده اي را براي بچه ها و خانواده هاي حاضر در پارک فراهم کردند.تيمور احمدوند، سرپرست کانون استان درباره اين برنامه گفت: ما مي  خواستيم ثابت کنيم که روز سيزدهم فروردين هم يکي از روزهاي مبارک خداست و در نظم آفرينش هيچ تغيير خاصي که دال بر نحس بودن اين روز باشد وجود ندارد و کودکان بايد با شناخت در اين علم (نجوم) از خرافه ها پرهيز کنند.وي هدف از برگزاري اين دست برنامه ها را ايجاد انگيزه بيش تر در بين کودکان و نوجوانان در خصوص توجه به اجرام سماوي دانسته و گفت: با توجه به اشارات قرآن کريم نسبت به اين بخش بسيار پر رمز و راز عالم خلقت، بي شک رازهاي نهفته بسياري در پهنه آسمان هست که اميدواريم کودکان ما روزي بزرگ شده و آن ها را کشف کنند.
هم چنين در حاشيه اين رصد مربيان ضمن معرفي کانون و فعاليت هاي آن به سوالات حضار در زمينه نجوم پاسخ دادند.
مراکز آسمان نماي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان در دو شهرستان خرم آباد و ازنا که مجهز به سيستم هاي رايانه اي، لابراتوار بررسي شب مصنوعي (آسمان نما) و... است هم اکنون داراي اعضا و بازديدکنندگان زيادي هستند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
كارتونيست
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون