جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 1913- تاریخ : 1389/01/17 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران -(سه شنبه)

  اخبار کوتاه از مراکز فرهنگي هنري کانون 


برترين هاي جشنواره سبزينه معرفي شدند
هفته پاياني اسفندماه جشنواره سبزينه در مرکز فرهنگي هنري شماره يک بيرجند برگزار شد. در اين جشنواره 386 اثر شامل کارت تبريک، سفره هفت سين و تخم مرغ هاي رنگي اعضاي کانون و مدارس طرح کانون مدرسه به مدت يک هفته در معرض ديد علاقه مندان قرار گرفت.
هم زمان با آخرين روز جشنواره آثار توسط مربيان فرهنگي، هنري، ادبي مرکز داوري شد و 33 اثر برگزيده (25 اثر از اعضاي دختر، 8 اثر اعضاي پسر) انتخاب شد.
گفتني است جوايز اين عزيزان به مدارس آن ها ارسال شد تا به رسم يادبود به آن ها اهدا شود.
 
 با بهار آزادي در هرمزگان
برگزيده هاي مسابقه ادبي بهار در مرکز کانون هرمزگان معرفي شدند. بر اساس اين گزارش، در اقدامي   از سوي مرکز آفرينش هاي ادبي کانون استان به مناسبت سي و يکمين سالگرد انقلاب وبلاگي براي درج نظرات اعضا با عنوان بهار آزادي طراحي شده بود که در آن ايام ميزبان نوشته هاي بچه ها بود.
بر اين اساس در پايان و پس از داوري 12 نفر از اعضا برگزيده شدند و از سوي مديريت استان هدايايي به آنان اهدا شد.
شهرزاد رضايي بمي، آرين گلمرادي، زهرا فرخي نژاد، هستي زينلي، شقايق جليليان، ساجده بخش پور، زهرا صادقي فر، سمانه صفري، طيبه سادات کاظمي، مهديه مدني، ستاره مدني و زهرا پهلواني برگزيدگان اين مسابقه هستند.

تقويم نوروزي در مرکز رفسنجان 
در آغازين روزهاي بهاري کانون پرورش فکري رفسنجان در اقدامي   فرهنگي و هنري تقويمي   شامل مطالب بسيار متنوع همراه با معرفي کانون و فعاليت هاي آن و مرکز تئاتر عروسکي شهرستان رفسنجان تهيه کرد و با همکاري شهرداري اين شهرستان در اختيار شهروندان و مسافرين نوروزي قرار داد.
اين کار که از هفته ها قبل از آغاز سال جديد در دست تدارک و آماده سازي بود با هدف آشنايي بيش تر مردم با کارکردها و فعاليت هاي ارگان هاي کانون، مرکز تئاتر کانون و شهرداري و با اهداف تربيتي و آموزشي در جهت زيبايي و سرسبزي بيش تر شهرستان انجام گرفته است.

اولين جلسه شوراي اداري کانون کردستان
اولين جلسه شوراي اداري کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان کردستان در سال جديد در محل دفتر مديريت کانون استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي   کانون استان کردستان، در اين جلسه مدير کانون استان ضمن تبريک سال نو و با اشاره به نام گذاري سال جديد از سوي مقام معظم رهبري طي سخناني گفت: اين جلسه با هدف برنامه ريزي و ارايه راهکارهاي مناسب فرهنگي در سال جديد برگزار شده و همه ما بايد با تمام توان در اين راه گام برداريم.
حسين پناهي در جلسه شوراي اداري بر ضرورت هم افزايي، هم دلي و هم راهي کارکنان  براي تحقق شعار رهبري و انجام طرح ها و کارهاي اساسي فرهنگي براي کودکان و نوجوانان در اين استان در سال 89 تاکيد کرد.
عباس حسين پناهي گفت: با توجه به نياز جامعه و شرايط کنوني بايد سال همت مضاعف و کار مضاعف باشد و براي رسيدن به اهداف فرهنگي بايد تلاش مضاعف کرد.
وي افزود : توجه دولت به فرهنگ را در سال 89 فرصتي طلايي براي دستگاه هاي مربوط به اين بخش دانست.
حسين پناهي در پايان اين جلسه ضمن تشکر از زحمات بي دريغ همکاران در سال 88 از تمامي   همکاران مراکز کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان خواست در رستاي اهداف کانون که پرورش کودکان و نوجوانان مي  باشد با هم ديگر همکاري و همياري نموده تا از فوايد دنيوي و اخروي آن برخوردار شوند.

نامه مدير کانون قزوين به همکارانش
مدير کانون استان قزوين طي نامه اي به همکاران خود، بر همت و کار مضاعف در سال جديد تاکيد کرد. در اين نامه که به تمامي   مراکز و واحدهاي ستادي استان ارسال شده است، مدير کانون ضمن تاکيد بر همت و کار مضاعف به عنوان رهنمود ارزشمند مقام معظم رهبري و مطالبه به حق مردم به عنوان ولي نعمتان ما، اهداف برنامه هاي سال جاري را به شرح زير اعلام کرد:
توجه ويژه به کار، تلاش و همت مضاعف در همه بخش ها به صورت کمي   و کيفي، سرلوحه سازي توجه به اخلاق، معنويت و نگاه خاص به حضرت ولي عصر(ع)  در تمامي   فعليت هاي امسال و اختصاص امتياز ويژه به فعاليت هاي فرهنگي، هنري و ادبي مربوط به آن حضرت، تعامل مثبت و مضاعف با مسوولان منطقه و رسانه هاي جمعي در جهت شناساندن بيش تر کانون و برنامه ريزي دقيق و داشتن برنامه مدون يک ساله با توجه به اهداف کانون و چشم انداز معاونت فرهنگي با نگاه به رفع نقاط ضعف سال گذشته و تقويت نقاط  قوت.

گرامي داشت روز جهاني کتاب کودک در کانون اصفهان
به مناسبت 14 فروردين ماه روز جهاني کتاب کودک، کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان اصفهان با ارايه گزارشي خبري از اعضا و فضاي مرکز فرهنگي هنري شماره 4 شهر اصفهان، واحد مرکزي خبر صدا و سيماي مرکز اصفهان را در ضبط و تهيه مصاحبه اي خبري با موضوع  مطالعه و کودک ياري کرد.
در اين مصاحبه کارشناس مسوول فرهنگي کانون استان سرکار خانم بصيرپور ضمن اشاره به فوايد و مزاياي مطالعه کودکان، نقش اوليا تربيتي را ( پدران، مادران، مربيان و معلمان) را در تشويق کودکان به اين مهم  حياتي تلقي کرد.
کارشناس مسوول فرهنگي کانون کتاب خواندن در حضور کودکان و وجود کتاب هاي زياد در محل زندگي بچه ها را از عوامل مهم علاقه مند کردن کودکان به مطالعه در دوران قبل از دبستان دانست و از مشخصه هاي بارز يک کتاب خوب به به زيبا و جذاب بودن ظاهر کتاب، استفاده از کلمات و واژه هاي زيبا، محتوا، تصاوير مفهوم دار و پيام تربيتي اشاره کرد.

سومين جشنواره نماز در استان آذربايجان غربي
روز دوشنبه 16 فروردين ماه سال جاري، اولين جلسه هماهنگي برگزاري جشنواره نماز، با حضور معصوم قلي زاده معاون فرهنگي کانون استان آذربايجان غربي و دبير اجرايي جشنواره نماز و کارشناسان کانون استان در محل دفتر مديريت استان برگزار شد.
در  ابتداي اين جلسه، حاضرين ضمن نقد و بررسي جشنواره نماز 1388، پيشنهادات خود را براي اجراي هرچه بهتر سومين جشنواره در سال 1389 بيان نمودند. در ادامه مسايلي از قبيل گروه بندي و تقسيم کار،انتخاب قالب و موضوع و شيوه هاي اجرا مورد بحث و بررسي قرار گرفت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
كارتونيست
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون