جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 1913- تاریخ : 1389/01/17 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران -(سه شنبه)

 کاغذ اخبار 

آخرين مهلت ثبت نام آزمون اعزام فرهنگيان به خارج از کشور

مهلت ثبت نام آزمون اعزام فرهنگيان به مدارس جمهوري اسلامي ايران در خارج از کشور، امروز سه شنبه 17 فروردين پايان مي يابد. به گزارش ايسنا، وزارت آموزش وپرورش اعلام کرد: فرهنگياني که داراي حداقل 14 و حداکثر 26سال خدمت تا پايان شهريورماه 89 باشند به شرط داشتن حداقل مدرک تحصيلي کارشناسي و استخدام رسمي با رعايت ساير شرايط مي توانند تا 17 فروردين با مراجعه به سايت اداره کل آموزش وپرورش مدارس خارج از کشور به نشاني  ir.mebu.aee.www  در اين آزمون شرکت کنند. گفتني است، آزمون کتبي روز جمعه 7 خرداد ماه به طور همزمان در مراکز استان ها برگزارمي شود. فرهنگياني که حدنصاب آزمون کتبي را کسب کنند براي مصاحبه تخصصي دعوت مي شوند و در صورت قبولي در مصاحبه تخصصي و گذراندن دوره هاي آموزشي ويژه اعزام در سال تحصيلي آينده به مدارس خارج از کشور اعزام مي شوند.
 
مهلت ثبت نام در آزمون سراسري نجوم تمديدشد
 
ثبت نام در آزمون سراسري نجوم تا فروردين ماه تمديد شد. به گزارش شاپرک به نقل از روابط عمومي سازمان آموزش وپرورش شهرتهران، لازم به ذکراست در اين آزمون فرهنگيان نيز مي توانند شرکت نمايند و علاقمندان مي توانند جهت ثبت نام به پژوهش سراي دکتر کاظمي آشتياني منطقه 6 مراجعه نمايند.
 
محتواي 50 کتاب درسي مدارس ديجيتالي شد
مديرعامل شرکت فناوري اطلاعات از ديجيتالي شدن محتواي 50 کتاب درسي در 6 ماه نخست امسال خبر داد. سعيد مهديون در گفتگو با مهر در مورد طرح تدوين محتواي ديجيتال کتب درسي مدارس گفت: اين طرح در راستاي توليد محتواي ديجيتالي پيگيري مي شود و در فاز اول، محتواي 50 کتاب درسي مدارس به صورت الکترونيکي تبديل مي شود. وي با بيان اينکه پيمانکار اين پروژه انتخاب شده است افزود: با اجراي فاز نخست در 6 ماه اول سال جاري، محتواي مابقي کتب مدارس به تدريج ديجيتالي مي شوند. بحث تدوين محتوا، اتصال به شبکه ملي اينترنت و مدارس هوشمند بيش از يک سال است که توسط شرکت فناوري اطلاعات يکي از زيرمجموعه هاي وزارت ارتباطات درحال اجرايي شدن است. پيش از اين نيز مهديون در گفتگو با مهر از راه اندازي 500 مدرسه هوشمند در کشور خبر داده بود. تاکنون 12 هزار مدرسه کشور به شبکه ملي اينترنت متصل شده اند.
 
مديرکل سلامت وزارت آموزش و پرورش:
دانش آموزان در هفته سلامت نکات بهداشتي را آموزش مي بينند
مديرکل سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: در هفته سلامت با برگزاري برنامه هاي مختلف، دانش آموزان نکات بهداشتي را آموزش مي بينند.حسن ضيا»الديني در گفتگو با "توانا" اظهارداشت: به مناسبت گراميداشت هفته سلامت و روز جهاني بهداشت، 18 فروردين زنگ سلامت توسط وزراي آموزش و پرورش و بهداشت نواخته خواهدشد. وي اضافه کرد: در مراسم نمادين نواختن زنگ بهداشت، مديران کل دفتر سلامت و پيشگيري وزارت آموزش وپرورش، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي و رئيس و معاونان سازمان آموزش و پرورش شهرتهران، حضور خواهند داشت. ضيا»الديني ادامه داد: مسئولان امر در زمينه بهداشت و سلامت مدارس و دانش آموزان با ارائه راهکارهاي شايسته و عملياتي کردن آنها تمام تلاش خود را براي کسب رضايتمندي اولياي دانش آموزان از نظر بهداشت و سلامت مدارس و دانش آموزان به کار گرفته اند. مدير کل سلامت وزارت آموزش و پرورش تصريح کرد: هدف از برگزاري اين گونه مراسم آشنا کردن هر چه بيشتر دانش آموزان با قوانين و مقرراتي است که در راستاي بهداشت و سلامت مدارس و دانش آموزان بايد رعايت شوند تا همگان با يک آرامش خاطر مضاعف به فعاليت بپردازند. ضيا»الديني يادآور شد: اين مراسم در دبستان رازي آموزش و پرورش منطقه 5 شهر تهران برگزارخواهد شد.
 
معاون عمراني وزير آموزش و پرورش:
بخشنامه جمع آوري کلاس هاي کپري
به استان ها ابلاغ شد
معاون عمراني وزير آموزش وپرورش با بيان اينکه کلاس درس کپري به علت مسائل جمعيتي و خشسکسالي به وجود مي آيد، گفت: به استا ن ها ابلاغ شده است در صورت مشاهده کلاس هاي کپري به جمع آوري آن بپردازند. مرتضي رئيسي در گفتگو با "توانا" اظهارداشت: سال 84 حدود يک هزار و 200 مدارس کپري در 4 استان سيستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان و لرستان شناسايي شده بود و براي جمع آوري اين مدارس اعتبارات ويژه درنظر گرفته شده بود. وي افزود: براساس اظهاراتي که از مسئولان محلي به دست آمده است، کلاس هاي کپري در سال 88 جمع آوري شده است. معاون عمراني وزير آموزش وپرورش با بيان اينکه ممکن است به علت جابه جايي جمعيت و به واسطه مسائل قومي، قبيله اي و خشکسالي کلاس درس کپري جديد ايجادشود، گفت: به استان ها اعلام کرديم با توجه به کلاس هاي پيش ساخته که دراختيار دارند، به جمع آوري کلاس هاي کپري بپردازند.
  
از سوي آموزش و پرورش شهر تهران:
سال تحصيلي 89 با عنوان سلامت نامگذاري شد
 
محمد بنيادي گفت: معاونت پرورشي و تربيت بدني سازمان آموزش و پرورش شهر تهران، سال تحصيلي 89 را سال سلامت نامگذاري کرده است. معاون پرورشي وتربيت بدني سازمان آموزش وپرورش شهرتهران در گفتگو با پانا با بيان اين خبر افزود: سلامت جسمي و روحي دانش آموزان و معلمان اهميت زيادي دارد و در روند آموزش و بهبود اوضاع آموزشي و پرورشي در مدرسه تاثيرگذار است. وي با تاکيدبر اينکه آنفلوانزاي نوع  A  همچنان در مدارس شهر تهران مديريت مي شود، افزود: در سال گذشته اين معاونت به بحث سلامت و پيشگيري از آنفلوانزاي نوع  A  توجه بسيار داشته و تجربه هاي بسياري را کسب کرده است. بنيادي تصريح کرد: سازمان آموزش وپرورش شهرتهران در سال 89 همانند سال گذشته از شيوع آنفلوانزاي نوع  A  در بين دانش آموزان تهراني جلوگيري و آن را مديريت خواهدکرد و قبل از هر بحراني در اين خصوص به پيشگيري اين ويروس در مدارس خواهدپرداخت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
كارتونيست
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون