جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 1913- تاریخ : 1389/01/17 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران -(سه شنبه)

  با شعار شهرنشيني و سلامت صورت مي گيرد:
 افتتاح 6 خانه سلامت و اسباب بازي در سطح مناطق  

به گفته معاون امور اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران ، افتتاح 6 خانه سلامت و اسباب بازي در سطح مناطق ، برپايي ايستگاه هاي سلامت شامل غرفه هاي متعدد ارائه خدمات سلامت در مناطق 22 گانه و نمايشگاه هاي سلامت در 14 منطقه از جمله اين برنامه هاست.
به گزارش ايلنا ،ايازي با بيان اينکه اجراي نمايش هاي ميداني در سطح مدارس ، بوستان ها و اماکن عمومي از جمله برنامه هاي ديگر شهرداري تهران است ،تصريح کرد: زنگ سلامت هم در مدارس سطح مناطق با حضور مديران شهري نواخته مي شود. ضمن اينکه همکاري با وزارت بهداشت هم انجام شده که در يکي از مدارس منطقه 5 با حضور وزراي بهداشت و آموزش و پرورش زنگ سلامت نواخته شود. وي ادامه داد : در روز جمعه عيادت از بيماران در اکثر مناطق شهر تهران انجام مي شود. از ديگر برنامه هاي هفته سلامت مي توان به برگزاري تورهاي آموزشي ; تفريحي براي اعضاي کانون هاي اجتماعي مثل کانون هاي سالمند و کانون هاي مادرو کودک اشاره کرد. معاون شهردار تهران در ادامه گفت : برگزاري جشنواره هاي غذاي سالم و صبحانه سالم در مناطق 22 گانه و برگزاري جشنواره هاي فرهنگي و ورزشي از ديگر برنامه هاست . ايازي افزود : در طول هفته سلامت پايگاه هاي انتقال خون در 7 منطقه شهر تهران مستقر خواهند بود. در سطح خانه هاي سلامت دوره هاي آموزشي برگزار خواهد شد . ضمن اينکه اقلام آموزشي بسياري همچون سي دي ، بروشور و کتابچه هايي تهيه شده که در طول اين هفته از طريق خانه ها و پايگاه هاي سلامت بين شهروندان توزيع مي شود.
وي ادامه داد: در روز 23 فروردين که روز «شهر سالم; هواي سالم و عاري از دخانيات» نام گرفته است با همکاري وزارت بهداشت و گروه گارد ايران که در خصوص بيماري هاي سل و ريوي فعاليت مي کند، با استقرار تيم هاي تخصصي ،سنجش رايگان ريه را داريم که فوق تخصص ريه در 10 خانه سلامت سطح شهر اقدام به معاينه ريه خواهند کرد و مشاوره تخصصي ترک سيگار به مراجعه کنندگان خواهند داد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
كارتونيست
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون