جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4468- تاریخ : 1399/04/07 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (شنبه)

 سرمربي تيم فوتبال نوجوانان:
 مي‌توانيم به جام جهاني برويم 

سرمربي تيم فوتبال نوجوانان ايران گفت: گروه ما سخت است اما با تلاش و تدارکات لازم مي توانيم به جام جهاني صعود کنيم.
«حسين عبدي» در گفت و گو با ايرنا درباره قرعه‌کشي مسابقات انتخابي جام جهاني و همگروهي تيم کشورمان با قطر، کره‌شمالي و بحرين عنوان کرد: به نظرم در سخت‌ترين گروه ممکن قرار داريم، کره‌شمالي يک سر و گردن از همه تيم‌هاي آسيايي بهتر است و حدود 2 سالي است که تيمشان با هم تمرين و بازي مي‌کنند. قطر هم سرمايه‌گذاري خوبي در تيم‌هاي پايه انجام داده و بحرين هم ميزبان است و از امتياز خاص خودش استفاده مي‌کند با اين وجود با تلاش و تدارکات لازم مي‌توانيم به جام جهاني صعود کنيم.
وي اظهار داشت: براي کسب آمادگي بايد در تورنمنت‌هاي مختلف شرکت کنيم و اردوهاي منسجم و بلندمدت داشته باشيم. همه تيم‌هاي آسيايي اردوها و تمرينات خود را آغاز کردند اما ما از شهريور جز 2 اردوي کوچک کاري نکرديم. حتي اردوي 5 روزه هم به درد ما نمي‌خورد و بايد اردوهاي بلندمدت و منسجم داشته باشيم.
عبدي ادامه داد: از نظر بازيکن و مسائل تاکتيکي دغدغه‌اي نداريم و فقط مشکل بودجه و امکانات را داريم. اگر مي‌خواهيم به جام جهاني صعود کنيم بايد امکاناتش را هم فراهم کنيم. باور کنيد حضور در يک تورنمنت چهار جانبه در اين رده سني به اندازه 100 جلسه تمرين ارزش دارد.
سرمربي تيم نوجوانان کشورمان در پاسخ به اين سوال که از تيمي که در مرحله اول انتخابي در همدان به ميدان رفت چند درصد مي‌توانند در مرحله نهايي انتخابي جام جهاني حضور داشته باشند گفت: همه آن بازيکنان مي‌توانند براي تيم نوجوانان بازي کنند، فقط چند بازيکن در اين مدت با مشکلاتي مانند تصادف و پارگي رباط مواجه شدند که آن هم در زمان حضور در باشگاه رخ داده است.
وي در در خصوص کادر فني تيم نوجوانان، اظهار داشت: اعتقاد دارم همين کادر فعلي نفرات قدرتمندي هستند که مي‌توانند کمک کنند، اما ممکن است يکي يا 2 نفر به کادر درمان اضافه شوند.
عبدي در بخش ديگري در خصوص اينکه چند ماهي در کشور اسپانيا به خاطر قرنطينه کرونا حضور داشت، گفت: در اسپانيا هم مانند باقي کشورهاي جهان محدوديت‌هاي کرونايي وجود داشت. همان ابتدا چهار فاز براي قرنطينه در نظر گرفته شد که هر 2 هفته يکبار تمديد شد الان هم وارد فاز چهارم مي‌شوند.
وي ادامه داد: واقعا شرايط سنگيني از نظر قرنطينه وجود داشت. در يک ماه اول هيچکس جز پليس اجازه نداشت در خيابان باشد. آنهايي هم که خريد سوپر مارکتي داشتند بايد فاصله اجتماعي را رعايت مي کردند. شرايط طوري بود که يک سوپر مارکت فقط اجازه داشت تنها به يک سوم ظرفيت مشتري‌هايش سرويس‌دهي کند. اما هر چه بود همه مردم شرايط سخت را تحمل کردند تا وضعيت بهتر شد.
سرمربي تيم فوتبال نوجوانان ايران درباره آغاز مسابقات فوتبال در کشورهاي مختلف اروپايي و مقايسه اين مساله با کشور خودمان عنوان کرد: بايد نگاه کنيم که چطور با اين مساله برخورد شده. اگر بتوانيم پروتکل‌ها و مسائل بهداشتي را رعايت و کنترل کنيم، امکان برگزاري مسابقات وجود دارد. در اروپا وضعيت کرونا از ايران بدتر بود اما با رعايت مسائل بهداشتي از اين دوران گذر کردند.
عبدي يادآور شد: هر کشور شرايط خاص خودش را دارد. بسياري از کشورها ليگ را برگزار کردند و برخي نيمه تمام گذاشتند و تعدادي از کشورها نيز قهرمان را مشخص کردند. در ايران پرسپوليس شانس بالايي براي قهرماني دارد و اگر بنا باشد ليگ برگزار نشود بايد پرسپوليس به عنوان قهرمان معرفي شود.
وي اظهار داشت: ديدارها را مي‌توانبدون تماشاگر برگزار کرد و بازيکنان و تمام عوامل در يک مسابقه قبل از هر بازي تست کرونا دهند. هزينه برگزاري مسابقات در اين شرايط بالا است اما بايد پروتکل‌ها رعايت شود. متاسفانه در خيابان‌ها و اماکن عمومي تهران مردم فاصله اجتماعي را رعايت نمي‌کنند و ماسک نمي زند و رستوران‌ها و اماکن عمومي باز است، پس مي‌شود فوتبال را هم برگزار کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
هنري
ورزشي
آگهي