جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4468- تاریخ : 1399/04/07 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (شنبه)

 فيلم وودي آلن جشنواره «سن سباستين» را افتتاح مي‌کند 

فيلم «فستيوال ريفکين» ساخته «وودي آلن» جشنواره «سن سباستين» را افتتاح مي‌کند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، فيلم وودي آلن با عنوان «جشنواره ريفکين» آغازگر جشنواره فيلم «سن سباستين» در ماه سپتامبر خواهد بود.
اين دومين بار است که وودي آلن اين جشنواره را افتتاح مي‌کند. اولين بار در سال 2004 بود که او توانست جايزه «دونوستيا» را براي فيلم «مليندا و مليندا» کسب کند.
طي چهار دهه گذشته فيلم‌هاي «منهتن»، «زليگ»، «راز قتل منهتن»، «رُز ارغواني قاهره»، «امتياز نهايي»، «ويکي کريستينا بارسلونا»، «هرچه نتيجه دار باشد» و «مرد بي منطق» از «وودي آلن» در جشنواره «سن سباستين» اکران شده اند.فيلم «جشنواره ريفکين» تابستان گذشته در سن سباستين و مناطق اطراف آن فيلمبرداري شد. در اين فيلم، يک زن و شوهر متأهل آمريکايي در جشنواره سن سباستين شرکت مي‌کنند و در آنجا مجذوب زرق و برق اين رويداد مي‌شوند.وودي آلن کمدين، هنرپيشه، کارگردان، نويسنده و موسيقي‌دان آمريکايي است. آلن فعاليت حرفه‌اي خود را به عنوان نويسنده کتاب‌هاي طنز و سپس يک کمدين روي صحنه آغاز کرد و سپس در دهه 60 ميلادي فعاليت فيلم‌سازي خود را آغاز کرد. وي 19 بار نامزد اسکار و چهار بار برنده آن شده است که اين جوايز شامل يک جايزه اسکار «بهترين کارگرداني» براي فيلم «آني هال» و سه جايزه اسکار «بهترين فيلمنامه غيراقتباسي» است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
هنري
ورزشي
آگهي