جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4468- تاریخ : 1399/04/07 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (شنبه)

 هميشه همه آنچه لازم است را داري! 

دکتر احمد حلت
روزهاي بيشماري پيش روي توست. روزهايي که تنها خواهي شد و بايد تصميمات بزرگ زندگي‎ات را خودت به تنهايي بگيري. اين تقدير انسان‎هاي بزرگ است که از يک روز به بعد تصميمات‎شان بزرگ و تعيين کننده مي‌شود.
در آن روزهاي سخت تصميم، ترس از اشتباه و ترديد نداشتن همه آنچه ضروري است، وجودت را فرا مي‎گيرد. هميشه موقع گرفتن تصميمات حياتي اين ترس خودش را نشان مي‎دهد. من اسمش را گذاشته‎ام «ترس شکستن حباب شيشه‎اي» و ورود به دنيايي که ديگر بازگشت به قبل آن ممکن نيست. همين الان به تو مژده مي‌دهم که تجربه اين ترس چيز خيلي خوبي است. نشان از رشد و بزرگ شدن تو مي‎دهد. اما نبايد در اين ترس بماني و ترديد را تحمل کني.
سرزمين ترس هيچگاه جاي خوبي براي ماندن نيست. بايد با وجودي که مي‎ترسي از آن عبور کني. در نامه اي ديگر برايت خواهم گفت که براي غلبه بر ترس راهي جز دل به دريا زدن و عبور از دل ترس نيست. اما در اين نامه پيام مهم تري را مي‎خواهم به تو بگويم.زماني که ترس و دلهره تمام وجودت را فرا گرفته است و گمان مي‎کني که داشتني‎هايت براي تغيير دادن شرايط کافي نيست، بدان که اشتباه مي‎کني. هيچوقت نگران کمبود و کم داشتن نباش! تو هميشه همه چيزهايي که لازم داري را درون وجودت به اندازه کافي در اختيار داري. براي غلبه بر هر نوع مشکلي، راه حل‎هايش به‌صورت رمز داخل ژن‌هاي تو و در پائين‌ترين سطح تک تک سلول‌هاي بدنت رمزبندي شده است.
نه تنها تو، بلکه هر انساني چنين امکاني را در اختيار دارد و به اين شکل آفريده شده است. تک تک ما آدم‌ها همه اطلاعاتي که براي هر نوع تحولي لازم داريم را درست از همان لحظه آفريده شدن درون سلول‌هاي بدن خود در اختيار داريم. فقط بايد آستين بالا بزنيم و بسته به شرايطي که در آن قرار داريم، يک يا چند تا از بسته‌هاي رازي که درون وجودمان مهر و موم شده است را باز کنيم. براي باز کردن اين بسته‌ها به تنها چيزي که نياز داري جرات پيشروي و اقدام است. و من مطمئنم که تو چنين جراتي را داري!
والا بودن جرات تغيير و خوب شدن مستمر را به انسان مي‌دهد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
هنري
ورزشي
آگهي