جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4466- تاریخ : 1398/12/25 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (يكشنبه)

 ورزش جوان و نوجوان 

محمدرضا مهدوي:
کرونا سفر تيم ملي نوجوانان به لهستان را لغو کرد
مربي تيم فوتبال نوجوانان گفت: قرار بود در يک تورنمنت چهارجانبه در کشور لهستان شرکت کنيم که متاسفانه به دليل کرونا ويروس نتوانستيم به اين رقابت ها اعزام شويم.
محمدرضا مهدوي، پيرامون آخرين وضعيت اين تيم به برنا گفت: در حال حاضر به دليل شيوع ويروس کرونا و براي حفظ سلامتي بازيکنان و کادر فني اردوهاي خود را به تعويق انداختيم.
وي افزود: البته قرار بود در يک تورنمنت چهارجانبه در کشور لهستان شرکت کنيم که متاسفانه به دليل کرونا ويروس نتوانستيم به رقابت ها اعزام شويم. اين مسابقات قرار است شهريور سال آينده برگزار شود. هيچ خبري هم درباره تعويق اين رقابت ها مطرح نشده و اميدواريم نشود. با مشخص شدن زمان آغاز فعاليت ها از سوي مقامات بهداشتي ما نيز اردوهاي خود را از سر مي گيريم.
بازيکن سابق پرسپوليس، سپاهان و تيم ملي درباره مدعيان قهرماني در ليگ برتر گفت: 9 هفته هنوز تا پايان ليگ باقي مانده و يک تيم مي تواند 27 امتياز کسب کند و نمي دانم چرا برخي به اين راحتي در مورد قهرماني صحبت مي کنند. به نظرم هنوز تيم هاي ديگر از جمله سپاهان و استقلال شانس قهرماني دارند و بايد ديد در ادامه رقابت ها چه اتفاقاتي رخ خواهد داد.

سرمربي تيم واليبال دختران نوجوان کشورمان:
تيم نوجوانان کار سخت‌تر و فشرده‌تري در سال آينده دارد
سرمربي تيم واليبال دختران نوجوان کشورمان گفت: با شرايط پيش آمده و حذف اردوهاي تيم در سال 98 کار سخت‌تر و فشرده‌تري در سال جديد داريم.
فاطمه خمسه در گفت‌وگو با تسنيم، پس از حذف اردوها و مسابقات واليبال در سال 98 اظهار داشت: سه تا چهار مرحله از اردوهاي تيم دختران نوجوان ايران قرار بود امسال برگزار شود تا با توجه به حساسيت زياد رده سني پايه در سال جديد تمرينات اصلي را انجام دهيم که به دنبال شيوع ويروس کرونا با تعطيلي اردو و مسابقات مواجه شديم.
وي با بيان اين مطلب که سلامتي شاگردانش مهم است، گفت: کار خيلي حساس و مهمي داريم و هدف‌مان ارتقاي سطح واليبال بانوان است که با تعطيلي اردوها در سال 98 زمان کمتري براي آماده‌سازي داريم، چون کار خيلي سخت مي‌شود و ما اگر زمان بيشتري براي آماده‌سازي ملي‌پوشان داشتيم، به هدف‌مان نزديک‌تر مي‌شديم.
سرمربي تيم واليبال باريج اسانس همچنين ضمن ابراز مخالفت با تصميم سازمان ليگ فدراسيون براي اعلام نتايج تيم‌ها بعد از لغو مسابقات گفت: اگر مسابقات ليگ به صورت رفت و برگشت انجام مي‌شد و دو سه بازي تا پايان ليگ باقي مانده بود، تصميم خوبي بود، اما در شرايطي که قرار بود مرحله پلي‌آف را برگزار کنند نبايد اين کار را مي‌کردند، چون نتايج در مرحله پلي‌آف فرق مي‌کند و تيم‌ها اميد بيشتري براي کسب عنوان قهرماني دارند.

رييس کميته جوانان فدراسيون فوتبال خبر داد؛
تغيير در رده سني مسابقات فوتبال پايه همگام با فيفا
رييس کميته جوانان فدراسيون فوتبال از برگزاري مسابقات فوتبال پايه در 10 رده سني و تغيير شرايط سني تيم‌هاي ملي خبر داد.
اکبر محمدي درباره تغيير در مسابقات رده‌هاي پايه اظهار داشت: بر اساس مصوبه کميته فني کنفدراسيون فوتبال آسيا در دسامبر سال 2019 در ژاپن و همچنين ابلاغيه کميته فني فدراسيون فوتبال از سوي مرتضي محصص مقرر شد شرايط سني مسابقات رده‌هاي پايه منطبق با استانداردهاي روز فيفا و AFC تنظيم شود. بر اين اساس اگر رده سني تيم‌هاي ملي نوجوانان و جوانان زير 16 و 19 سال تعريف مي‌شد از اين دوره رده زير 17 و 20 سال تعريف مي‌شود و طبق الگوي جديد اجرايي خواهد شد. البته براي تعيين رده‌هاي سني به جز الزامات اي‌اف‌سي کارشناسان کميته جوانان و سازمان ليگ هم مذاکره و تصميم‌گيري لازم را صورت مي‌دهند اما در نهايت با توجه به اهميت انطباق با شرايط و قوانين روز فوتبال جهان تصميم گرفتيم در اين حوزه اتفاقات تازه‌اي روي دهد.
محمدي همچنين اضافه کرد: همانطور که شاهد بوديم در سال 98 مسابقات مقدماتي تيم اميد فروردين ماه برگزار شد، مسابقات نهايي دي‌ماه و بازي‌هاي المپيک هم خرداد برگزار مي‌شود. در واقع اين فاصله قبلا حدود 30 ماه بود اما حالا از ابتداي مرحله مقدماتي تا دور نهايي در مجموع 15 ماه فاصله است که اين تصميم بسيار خوبي است و به نفع فوتبال است. بر اين اساس بازه زماني کوتاه‌تر شده و طبق همين الگو به طور مثال در مسابقات نوجوانان سال 2022 بازيکناني مي‌توانند حضور يابند که طبق تقويم ما متولد 2 ماه آخر سال 84 به بعد باشند. يا در رده سني جوانان بازيکنان متولد 2 ماه آخر 81 به بعد. ناگزير هستيم اين شرايط جديد را از سال آينده در مسابقات اعمال کنيم که وضعيت سني تيم‌هاي ملي هم با مسابقات و رويدادها تناسب داشته باشد.رييس کميته جوانان فدراسيون فوتبال همچنين گفت: با توجه به شرايط جديد سني که اعلام شده به سازمان ليگ پيشنهاد کرديم در مجموع مسابقات پايه در 10 رده سني برگزار شود، از رده زير 12 تا 21 سال. در واقع برگزاري اين مسابقات باعث مي‌شود هيچ نسلي از بازيکنان را از دست ندهيم و در عين حال تيم هاي ملي قدرتمندي داشته باشيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
هنري
ورزشي
آگهي