جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4466- تاریخ : 1398/12/25 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (يكشنبه)

 ميز خبر 

بسکتبالي‌ها به دنبال حمايت از تيم نوجوانان
پس از حذف تيم ملي بسکتبال نوجوانان ايران از جام جهاني، فدراسيون بسکتبال و مسئولان کشور به دنبال احقاق حق اين نوجوانان هستند. در چند روز گذشته خبري بر روي خروجي سايت فدراسيون جهاني بسکتبال فيبا قرار گرفت که حکايت از حذف
تيم ملي بسکتبال نوجوانان کشورمان از مسابقات جام جهاني بدون شرکت در مسابقات آسيايي داشت. ماجرا از آنجا آغاز شد که با شيوع ويروس کرونا مسابقات قهرماني آسيا در بيروت لبنان که ميدان کسب سهميه مسابقات جام جهاني بود، ابتدا به تعويق افتاد و سپس لغو شد. در اين ميان فيبا در اقدامي عجيب و با استدلال نبود وقت، تصميم گرفت بر اساس رنکينگ در آسيا و اقيانوسيه تيم‌هاي اين قاره را راهي مسابقات جام جهاني کند که همين موضوع باعث حذف تيم ملي بسکتبال نوجوانان کشورمان از جام جهاني بلغارستان شد. فدراسيون پس از دريافت ايميل از سوي فيبا که خبر از لغو مسابقات قهرماني آسيا و محروم شدن نوجوانان ايران از جام جهاني را مي‌داد، مراتب اعتراض خود را طي نامه‌اي به فيباي آسيا اعلام کرد. ضمن اينکه نامه ديگري از سوي کميته ملي المپيک کشورمان به فيبا و IOC ارسال شد.

قائدي جديد در راه استقلال!
وقتي مهدي قائدي به استقلال تهران پيوست، يک بازيکن کاملاً گمنام بود که برخي از پيشکسوتان اين تيم تأکيد داشتند به دليل جثه کوچکي که دارد، نمي‌تواند موفق شود ولي قائدي خلاف اين نظر را ثابت کرد و حالا بهترين بازيکن آبي‌پوشان محسوب مي‌شود.
جالب اين که اين روز‌ها در داخل باشگاه استقلال از يک بازيکن جوان ديگر به عنوان مهدي قائدي جديد ياد مي‌شود که اتفاقاً در خود مجموعه آبي حضور دارد. بازيکني به نام محمد عابدي که فوروارد تيم اميد استقلال و در حال حاضر با 24 گل زده آقاي گل رقابت‌هاي اميد باشگاه‌هاي تهران است.اتفاقاً کادر فني تيم بزرگسالان استقلال هم نظر مساعدي روي اين بازيکن دارند و قرار شده پس از آغاز دور جديد تمرينات البته بعد از مشخص شدن تکليف رقابت‌هاي اميد‌هاي تهران، همراه با بزرگسالان تمرين کند. بعضي از عوامل باشگاه استقلال معتقدند عابدي مي‌تواند دقيقاً همانند قائدي در فصل آينده ظاهر شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
هنري
ورزشي
آگهي