جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4466- تاریخ : 1398/12/25 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (يكشنبه)

 فشار و لابي براي انتخاب سرمربي تيم ملي واليبال نوجوانان؛
 شيفتگان خدمت يا تشنگان نيمکت؟ 

انتخاب سرمربي تيم ملي واليبال نوجوانان به چالشي جديد براي اين فدراسيون تبديل شده است.
به گزارش فارس، انتخاب سرمربي تيم ملي واليبال نوجوانان اين روزها در رسانه‌ها به يکي از سوژه‌هاي اصلي تبديل شده است. حرف و حديث‌هايي در مورد ايجاد تغييرات در اين تيم مطرح مي‌شود؛ عده‌اي اعتقاد دارند که کادر قبلي بايد به کار خود ادامه دهد، چرا که عملکرد خوبي داشت، اما برخي ديگر معتقد هستند که کادر فني اين تيم نياز به تغييرات دارد تا روند بهتري پيدا کند.
تيم ملي واليبال نوجوانان ايران با هدايت محمد وکيلي در سال 2017 موفق به کسب عنوان قهرماني جهان در بحرين شد. در اين رقابت‌ها 20 تيم برتر جهان شرکت داشتند و ملي پوشان نوجوان ايران بدون شکست عنوان قهرماني را از آن خود کردند، اما در سال 2019 نوجوانان ايران عنوان پنجم را کسب کردند تا حرف و حديث‌ها بيشتر شود. وکيلي در سال 96 عنوان مربي اخلاق مدار ورزش را کسب کرد و اين روزها خيلي‌ها درمورد برکناري يا ادامه کار وي اظهار نظر مي‌کنند، اما خودش در آخرين اظهارنظر به خبرگزاري فارس اعلام کرد: «با شرايطي که ايجاد شده ديگر نمي‌خواهم در تيم ملي نوجوانان کار کنم.»
گزينه ها به خط شدند
پس از اعلام کناره‌گيري وکيلي از هدايت تيم ملي واليبال نوجوانان نام‌هاي مختلفي براي جايگزيني وي مطرح شد. رحمان محمدي‌راد، سرمربي کنوني تيم واليبال سپاهان نخستين گزينه‌اي بود که داورزني با وي مذاکره کرد، اما اين مربي دست رد به سينه داورزني زد و پيشنهاد وي را نپذيرفت. پس از آن نام گزينه‌هاي مختلفي همچون رضا مومني‌مقدم، عليرضا طلوع‌کيان، مسعود آرمات، محمد ترکاشوند، جعفر هوتهم و ... در رسانه‌ها مطرح شد.
اين اسامي در شرايطي در رسانه‌ها عنوان شد که برخي‌ از اهالي اين رشته تلاش کردند تا گزينه مدنظر خود را به فدراسيون تحميل کنند. حتي برخي‌ها تلاش کردند تا همچنان با دفاع از عملکرد محمد وکيلي، وي را در اين تيم ابقا کنند؛ اين اظهارات در شرايطي است که وکيلي خودش صراحتاً به خبرگزاري فارس اعلام کرده بود ديگر تمايلي به کار کردن در اين تيم ندارد. نشستن روي نيمکت تيم ملي نوجوانان کار بسيار سختي است، چرا که سرمربي آينده بايد از نظر روحي و فني تجربه کار کردن در رده‌هاي سني پايه را داشته باشد تا بتواند ضمن کسب موفقيت، آينده اين رشته را هم تا حدود زيادي تامين کند.
فشار براي يک گزينه خاص
نکته عجيب ماجراي انتخاب سرمربي تيم ملي واليبال نوجوانان، که اين موضوع را به يک چالش جدي براي فدراسيون و محمدرضا داورزني تبديل کرده، فشارهاي بيروني و لابي‌ها براي انتخاب يک گزينه خاص است. يکي از مربيان ليگ برتري براي انتخاب دستيارش به عنوان سرمربي
تيم ملي واليبال نوجوانان بارها به فدراسيون رفته و از طريق رسانه‌ها هم تلاش مي‌کند تا گزينه مدنظرش را به داورزني تحميل کند.
وي به کمک برخي از اعضاي تيم ملي بزرگسالان و تعدادي از فدراسيون‌نشين‌ها چندين بار به اتاق آقاي رئيس رفته تا با جلب رضايت داورزني بتواند به اهدافش برسد. در اين بين گزينه‌هايي هم هستند که توانايي بالايي دارند و با وجود جواني، قهرماني‌هاي زيادي در رده‌هاي مختلف کسب کرده‌اند، اما چون به دنبال لابي و خدمت زوري نيستند چندان به چشم
نمي‌آيند.
مشخص نيست که آقايان شيفتگان خدمت هستند يا تشنگان نيمکت که اينطور دست به هر کاري مي‌زنند تا بتوانند هدايت نوجوانان ايران را برعهده بگيرند. محمد وکيلي در آخرين مصاحبه خود به صراحت اعلام کرد «در رده هاي پايه پولي هم وجود ندارد» با اين تفاسير بايد ديد که اين همه فشار و لابي براي چيست؟ آيا تشکيل يک تيم کارشناسي براي انتخاب سرمربي آينده پشتوانه‌هاي واليبال راهکار بهتري نيست؟


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
هنري
ورزشي
آگهي