جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4463- تاریخ : 1398/09/26 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (سه شنبه)

 ورزش جوان و نوجوان 

جاي خالي ايران در رقابت‌هاي کشتي قهرماني آسيا
آيا کشتي پايه مهم است؟

مسابقات کشتي نونهالان قهرماني آسيا بدون حضور تيم ايران در کشور تايوان برگزار شد.
در حالي که محسن کاوه مدير تيم‌هاي ملي کشتي آزاد اعتقاد دارد کشتي در رده رده سني پايه مهم است و برنامه ويژه‌اي هم از جمله برپايي اردوي بسترسازي براي اين رده سني در دستور کار فني آن‌ها قرار گرفته است، اما مسابقات کشتي آزاد و فرنگي قهرماني آسيا در رده سني نونهالان اوايل ماه جاري در کشور تايوان برگزار شد که تيم ملي ايران به عنوان مدافع عنوان قهرماني در اين رقابت‌ها غايب بود.
از طرفي رقابت‌هاي بين المللي کشتي آزاد و فرنگي نونهالان جام روز جهاني کودک در روز‌هاي 20، 21 و 22 آذرماه با حضور تيم‌هاي ارمنستان، قرقيزستان، آذربايجان و ترکمنستان در دو رشته آزاد و فرنگي به همراه تيم‌هاي ملي کشورمان (در قالب چند تيم) در سالن يادگار امام (ره) شهر الوند استان قزوين برگزار شد که ميزباني مسابقاتي چون روز جهاني کودک همسو با صحبت‌هاي هاي مدير تيم‌هاي ملي مبني بر اهميت رده سني پايه است و غيبت در رقابت‌هاي مهم تري مثل قهرماني آسيا جاي اين سوال را بوجود مي‌آورد که آيا کشتي پايه مهم است؟ و به طور کلي کشتي در رده‌هاي سني نونهالان چه جايگاهي براي فدراسيون کشتي دارد؟
به هر صورت مسابقات قهرماني آسيا در رده سني نونهالان با پيشنهاد طرح ايران بار ديگر در تقويم اتحاديه جهاني کشتي قرار گرفت و بي توجهي به اين رقابت‌ها مي‌تواند نگاه مسئولان فدراسيون جهاني را نسبت به طرح‌هاي آتي از سوي ايران تحت تأثير قرار دهد و همچنين به طور حتم اين بي اعتنايي‌ها نوعي فرصت سوزي براي آينده داران کشتي خواهد بود.

قهرماني سپاهان در هندبال نوجوانان مناطق 5 و 6 کشور
رقابتهاي قهرماني نوجوانان پسر و دختر مناطق 5 و 6 کشور با قهرماني تيم هاي دختران وپسران فولاد مبارکه سپاهان به اتمام رسيد.
رقابت هاي هندبال نوجوانان پسر منطقه 5 و 6 کشور با قهرماني تيم فولاد مبارکه سپاهان در يزد به پايان رسيد.
بازيهاي اين دوره که با حضور 5 تيم برگزار و در بازي نهايي تيم فولاد مبارکه سپاهان موفق شد با نتيجه 27بر20 حريفش تيم خميني شهر را شکست داده و عنوان قهرماني را از آن خود کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي