جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4463- تاریخ : 1398/09/26 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (سه شنبه)

 حضور 103 کماندار در دومين المپياد استعداديابي تيروکمان
 شعباني: اميدوار به کسب مدال تيروکمان در المپيک 2022 هستيم 

مربي تيم ملي نونهالان و نوجوانان ريکرو از حضور 103 کماندار در دومين دوره المپياد استعدادهاي برتر در تيروکمان خبر داد و گفت: رکوردهاي ثبت‌شده در دومين دوره المپياد استعدادهاي برتر، وضعيت کمانداران را از نظر مدال‌آوري براي قهرماني جهان 2021 اميدوارتر کرد.
زهرا شعباني در گفت‌وگو با ايسنا، افزود: دومين دوره المپياد استعدادهاي برتر با حضور 103 کماندار در رده سني نونهالان و نوجوانان در حالي در رشته‌هاي ريکرو و کامپوند برگزار شد که نسبت به دوره نخست اين المپياد که در اصفهان برگزار شد، راضي کننده و رکوردهاي خوبي به ثبت رسيد. در دومين دوره المپياد استعدادهاي برتر که تنها در مرحله مقدماتي برگزار شد، هدفگذاري بر اين بود تا در اين المپياد بين استعدادهاي برتر سال 97 و 98 رقابت برگزار و بهترين‌ها را به تيم ملي دعوت کنيم.
وي در پاسخ به اين پرسش که از اين تعداد چند کماندار به تيم ملي نونهالان و نوجوانان دعوت خواهد شد، گفت: در هر رده سني 6 کماندار در رشته‌هاي ريکرو و کامپوند به تيم ملي دعوت مي‌شود که نفرات دعوت شده طي دو سال از نظر رکوردي مورد ارزيابي و غربالگري قرار مي‌گيرند و در نهايت برترينها به قهرماني جهان نوجوانان در سال 2021 اعزام خواهند
شد.
مربي تيم ملي ريکرو نونهالان و نوجوانان اضافه کرد: يکي از هدف‌گذاري اصلي ما المپيک 2022 است که سعي داريم با سرمايه‌گذاري روي تيم هاي پايه و شناسايي استعدادهاي برتر در ريکرو دختران و پسران بتوانيم در اين المپيک به مدال دست پيدا کنيم. البته با پيشرفتي که کمانداران از نظر رکوردي دارند ما را به آينده اميدوارتر مي‌کند.
شعباني در پايان پيرامون اين پرسش که سرمايه‌گذاري بر روي تيم هاي پايه در حال حاضر چگونه است، تصريح کرد: سرمايه‌گذاري بر روي تيم هاي پايه الان نسبت به گذشته خيلي بهتر شده و اگر اين چرخه به همين شکل تداوم داشته باشد، در چند سال آينده مي توانيم کمانداران خوبي را به تيم ملي بزرگسالان تزريق کنيم که در المپيک‌هاي آينده حرفي براي گفتن داشته باشند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي