جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4462- تاریخ : 1398/08/30 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 ورزش جوان و نوجوان 

ادامه صدرنشيني تيم فوتبال نونهالان البدر بندرکنگ
هفته دهم مسابقات ليگ برتر فوتبال نونهالان کشور با ادامه صدرنشيني تيم البدر بندرکنگ همراه بود.
از گروه نخست اين رقابت‌ها تيم البدر بندرکنگ در ورزشگاه خانگي خود با نتيجه 3 بر صفر تيم ايساتيس يزد را شکست داد.
محمد احمدي، اميرحسين گهراني و محمد مهدي ملکي براي تيم البدر در اين مسابقه گلزني کردند.
با ثبت اين نتيجه تيم البدر بندرکنگ 22 امتيازي شد و جايگاه خود را در صدر جدول رده بندي گروه نخست حفظ کرد.
مرحله نخست مسابقات ليگ برتر فوتبال نونهالان کشور در چهار گروه برگزار مي‌شود و در پايان تيم‌هاي اول و دوم هر گروه به مرحله دوم صعود خواهند کرد.

ناظم الشريعه:
کوچ بازيکنان جوان فوتسال به کشورهاي ديگر فاجعه است
سرمربي تيم ملي فوتسال گفت: جذب بازيکنان ايران به خصوص جوانان به کشورهاي ديگر فاجعه است.
سيدمحمد ناظم الشريعه در گفت وگو با فارس، درباره اينکه آيا اين موضوع صحت دارد که امسال چند نفر از بازيکنان فوتسال به دليل شرايط بد اقتصادي ليگ و باشگاه ها جذب تيم ملي آذربايجان و.. شدند و اينکه برخي از کشورها با وعده بهتر شدن شرايط مالي و دادن پاسپورت به دنبال جذب بازيکنان زير 20 فوتسال سال ايران هستند، گفت: متأسفانه اين موضوع صحت دارد و علاوه بر بازيکنان بزرگسال در حال حاضر کشورهايي که به دنبال توسعه فوتسال خود بوده به دنبال بازيکنان زير 20 سال هم هستند که با وعده تابعيت و شرايط مالي بهتر جذب اين کشورها مي شوند. مي توان گفت اين يک فاجعه براي فوتسال ايران است.
وي افزود: متأسفانه مسائل اقتصادي ليگ و باشگاه ها به گونه اي شده که اکثر بازيکنان به خاطر وضعيت اقتصادي تصميم به کوچ از ايران مي گيرند و جذب کشورهايي مي شوند که از نظر اقتصادي خوب هستند.
سرمربي تيم ملي فوتسال گفت: با توجه به اينکه کشور و باشگاه ها براي بازيکنان هزينه هاي زيادي کرده اند و اين بازيکنان با وعده تابعيت و وضعيت مالي بهتر به کشورهاي ديگر مي روند براي جامعه فوتسال و کشور فاجعه بار بوده و نبايد بگذاريم اين اتفاق بيافتد. ظرفيت بازيکن سازي ايران خيلي از سطح آسيا فراتر است و فدراسيون فوتبال بايد در اين مورد فکري کند تا اين بازيکنان به راحتي جذب ديگر کشورها نشوند و بايد هرچه سريع تر به دنبال يک راهکار جامع بود و موضوع را حل و فصل کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
هنري
ورزشي