جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4462- تاریخ : 1398/08/30 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 ميز خبر 

اعلام آمادگي 12 کشور براي حضور در پيکارهاي شمشيربازي جهان در ايران
سرمربي تيم‌ ملي شمشيربازي گفت: مسابقات جام‌جهاني اين رشته در اسلحه سابر جوانان، روزهاي دوم و سوم آذرماه جاري در 2 بخش انفرادي و تيمي در مجموعه ورزشي شهيد شيرودي تهران برگزار مي‌شود که علاوه بر ايران، تيم‌هاي بلژيک، ايتاليا، اربکستان، اردن، قزاقستان، تونس، اسپانيا، ترکيه ، روماني، عراق، کويت و اکراين اعلام آمادگي کردند."حميدرضا شير" در گفت و گو با ايرنا افزود: اين مسابقات در تقويم فدراسيون جهاني شمشيربازي ثبت شده و ثبت‌نام تيم‌ها تا پنج روز از قبل از شروع رقابت‌ها ادامه دارد. وي ادامه داد: از ايران 12 نفر در جوانان و 8 نفر در رده‌بندي نوجوانان شرکت مي‌کنند که بخاطر ميزباني، ايران مي‌تواند تعداد بيشتري از ورزشکاران را براي حضور در رقابت‌ها معرفي کند .
سرمربي تيم ملي شمشيربازي اظهار داشت: مسابقات انفرادي کلاس A روز دوم و تيمي روز سوم آذرماه برگزار مي‌شود که در بخش تيمي هشت تيم و در انفرادي 12 تيم بازي مي‌کنند.

سرمربي تيم ملي کبدي:
به چيزي جز قهرماني جهان فکر نکرديم
سرمربي تيم ملي کبدي جوانان ايران گفت: قهرماني قاطع ايران در رقابت‌هاي جهاني کيش نشان دهنده جايگاه نخست ايران در کبدي جهان است.
جواد موسوي نسب، در گفت‌وگو با ايسنا درباره قهرماني تيم ملي کبدي جوانان ايران در رقابت‌هاي قهرماني جهان اظهار کرد: خدا را شکر مي‌کنم که توانستيم مزد 10 ماه برگزاري اردو و تمرينات منظمي را که داشتيم بگيريم و عنوان قهرماني جهان را از آن خود کنيم.
تمام بچه‌ها با تمام توان از جان مايه گذاشتند تا بتوانيم با کسب عنوان قهرماني جهان دل مردممان را شاد کنيم. از ابتدا به چيزي جز قهرماني جهان فکر نکرديم و خوشحاليم مزد زحماتمان را گرفتيم.
سرمربي تيم ملي کبدي جوانان ايران با بيان اينکه از همان ابتدا هدفمان کسب عنوان قهرماني جهان بود گفت: ايران ميزبان اين رقابت‌ها بود و دوست نداشتيم جام قهرماني به کشور ديگري برسد.
کنيا حريف راحتي براي ما در فينال نبود و توانسته بود با شکست تيم‌هايي مثل پاکستان، پديده مسابقات باشد اما با آناليز دقيق آنها توانستيم به برتري قاطع برسيم.وي با تمجيد از عملکرد شاگردان خود گفت: اين تيم مي‌تواند پشتوانه‌اي بسيار قوي براي تيم ملي بزرگسالان ما باشد و بايد با حفظ اين نفرات و توجه به آنها در راه پشتوانه‌سازي براي تيم ملي اقدام کنيم.اينکه ما با اختلاف تيم‌هاي مختلف را از پيش رو برداريم نشان دهنده جايگاه کبدي ايران در جهان است. هند هم توان مقابله با کبدي ايران را ندارد و اگر هم به ايران مي‌آمدند باز هم جام قهرماني به ايران مي‌رسيد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
هنري
ورزشي