جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4462- تاریخ : 1398/08/30 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 سياوش طهمورث «مولانا» را به صحنه مي‌آورد 

سياوش طهمورث کارگردان و بازيگر باسابقه تئاتر، سينما و تلويزيون قصد دارد در نيمه اول سال 99 نمايش «مولانا» را در تالار وحدت روي صحنه ببرد.
سياوش طهمورث بازيگر و کارگردان تئاتر درباره برنامه‌ريزي خود براي اجراي اثري جديد در مقام کارگردان، به مهر گفت: قصد دارم در جديدترين فعاليت خود در زمينه کارگرداني تئاتر، نمايش «مولانا» را روي صحنه ببرم. حدود 17 سال پيش طرحي را بر اساس زندگي مولانا مدنظر داشتم که چند بار براي توليد و اجراي آن اقدام کردم که به سرانجام نرسيد و حالا قصد دارم اين اثر را روي صحنه ببرم.
وي درباره زمان و مکان مدنظر خود براي اجراي نمايش «مولانا»، اظهار کرد: قصد دارم اين نمايش را نيمه اول سال 99 در تالار وحدت روي صحنه ببرم.
طهمورث درباره نوع نگاهي که به مولانا در اين اثر نمايشي دارد، توضيح داد: در اين اثر قرار است مخاطب در ابتدا با مولانا آشنا شود و بعد از آن وارد برخورد مولانا با شمس تبريزي مي‌شويم.
اين هنرمند تئاتر درباره وضعيت نگارش نمايشنامه «مولانا»، افزود: طرح اين اثر را با 2 مولانا شناس و يک دکتراي ادبيات فارسي در ميان گذاشته‌ام و کار نگارش متن در دست انجام است.
وي با اشاره به اينکه نمايش «مولانا» داراي تعداد بازيگر بالايي است، بيان کرد: در اجراي اين نمايش يک خواننده معتبر حضور خواهد داشت و يک آهنگساز شناخته شده نيز سمفوني اين نمايش را خواهد ساخت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
هنري
ورزشي