جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4461- تاریخ : 1398/07/18 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 بهرام‌زاده:
 60 درصد از ترکيب تيم وزنه‌برداري جوانان، نوجوان هستند 

مربي تيم ملي وزنه‌برداري جوانان گفت: 60 درصد از ترکيب تيم ملي جوانان را نوجوانان تشکيل مي‌دهند که مي‌تواند محک خوبي براي آنها براي ارزيابي توانايي‌هايشان باشد.
مهدي بهرام‌زاده در گفت‌وگو با فارس، درباره شرايط وزنه‌برداران جوان براي حضور در مسابقات قهرماني آسيا گفت: خوشبختانه در اين مدت تمرينات و اردوهاي خوبي را با حمايت‌هاي فدراسيون وزنه‌برداري برگزار کرديم و بچه‌ها در شرايط مطلوبي قرار دارند.
وي ادامه داد: 4 وزنه‌بردار در دسته‌هاي 73 کيلوگرم و فوق‌سنگين عازم اين رقابت‌ها خواهيم کرد که به همراه 6 وزنه‌بردار ديگر که از رده سني نوجوانان به جوانان اضافه مي‌شوند، ترکيب 10 نفره تيم تکميل خواهد شد. خوشبختانه شرايط رکوردهاي وزنه‌برداران نوجوان ما به گونه‌اي است که حتي شانس بالايي براي کسب مدال در رده جوانان هم خواهند داشت.
مربي تيم ملي وزنه‌برداري جوانان در پاسخ به اين سؤال که پيش‌بيني کسب چند مدال را در مسابقات قهرماني آسيا مي‌کند، گفت: شرايط بيشتر وزنه‌برداران ما مطلوب است و فاصله کمي با رکوردهايي که منجر به کسب مدال شده است، دارند و حتي در برخي اوزان شانس اصلي کسب مدال طلا هستيم. در فوق‌سنگين حسن‌پور رکوردهاي خوبي ثبت کرده و حتماً روي سکو خواهد بود. با توجه به مقايسه‌اي که با رکوردهاي سال گذشته داشته‌ايم، در دسته 73 کيلوگرم نيز اميد زيادي به کسب مدال داريم.
بهرام‌زاده ادامه داد: 6 وزنه‌بردار نوجواني که قرار است رکوردهايشان در جوانان محسوب شود، سال آينده بايد در جوانان وزنه بزنند که اين مسابقات مي‌تواند محک خوبي براي آنها براي ارزيابي توانايي‌هايشان باشد. از طرفي رکوردهاي اين نفرات به گونه‌اي است که حتي شانس کسب تک‌مدال در حرکات يک‌ضرب يا دو ضرب را داريم و در بدترين حالت عنوان چهارم و پنجمي اوزان خود را کسب خواهند کرد که باعث مي‌شود امتيازات تيمي خوبي به دست آورند.
وي در پاسخ به اين سوال که با توجه به اينکه ايران مدافع عنوان قهرماني جهان است، به نظر نمي‌رسد کار سختي براي قهرماني در آسيا داشته باشد، گفت: تمام هدف ما کسب بهترين نتيجه در اين مسابقات است. با توجه به اينکه تيم چين سال گذشته در اين مسابقات حضور نداشت، امسال با تيمي کامل خواهد آمد، که کارمان را سخت خواهد کرد. از طرفي، کره شمالي به عنوان ميزبان مسابقات نيز از مدعيان کسب عنوان قهرماني خواهد بود.
مربي تيم ملي وزنه‌برداري جوانان تصريح کرد: نمي‌توانيم بگوييم با توجه به رسيدن به قهرماني جهان اينجا هم قطعا اول خواهيم شد و قهرماني را براي ما کنار گذاشته‌اند، اما تمام تلاش‌مان را براي اين عنوان خواهيم کرد، هر چند که 60 درصد از ترکيب تيم ملي جوانان را نوجوانان تشکيل مي‌دهند.
بهرام‌زاده با اشاره به حمايت‌هاي فدراسيون وزنه‌برداري گفت: در 2 سال گذشته که المپيادهاي کشوري برگزار شد، کمک زيادي به پشتوانه‌سازي در وزنه‌برداري کرد. فدراسيون هم برنامه‌هاي خوبي به خصوص يک دوره استعداديابي منطقه‌اي دارد که مي‌تواند کمک زيادي به وزنه‌برداري کند. با توجه به مشکلات اقتصادي، مرادي حمايت‌هاي خوبي از رده‌هاي پايه داشته است و اميدواريم بتوانيم با کسب نتايجي درخور توجه، اين زحمات را جبران کنيم.
وي خاطر نشان کرد: از مسئولان ورزش کشور تقاضا داريم با توجه به اينکه وزنه‌برداري مانند فوتبال يا واليبال درآمدزا نيست، توجه ويژه‌تري به اين رشته مدال‌آور المپيکي داشته باشند تا بتوانيم برنامه‌هاي خود را به خوبي پياده کنيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي