جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4461- تاریخ : 1398/07/18 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 ايستگاه 

نشست دگرخند با موضوع نگاهي به مباحث نظري طنز برگزار مي شود
140اُمين نشست دگرخند برگزار مي شود.
به گزارش دفتر طنز، اين نشست با نگاهي به مباحث نظري طنز و نقش بلاغت و شوخ طبعي در سياست با حضور دکتر محمدرضا اصلاني و دکتر مجتبي رويتوند غياثوند شنبه بيستم مهرماه 98 ساعت 17 برگزار مي شود.
در اين برنامه کتاب «طنز7» به حضار هديه مي شود.
علاقه مندان جهت شرکت در اين برنامه به تهران، خيابان سميه، نرسيده به حافظ، حوزه هنري، سالن اوستا مراجعه فرمايند.

آثار «براد هالند» در خانه کاريکاتور کرمانشاه بررسي شد
آثار «براد هالند» در خانه کاريکاتور کرمانشاه بررسي مي شود.
به گزارش شيرين طنز، بررسي و تحليل آثار «براد هالند» تاثيرگذارترين کارتونيست قرن توسط خانم صبا محمودي در خانه کاريکاتور حوزه هنري استان کرمانشاه ، با حضور هنرمندان کارتونيست و گرافيک حوزه هنري برگزار شد.
تحليل و بررسي هنرمندان کارتونيست ايران و جهان هر هفته در خانه کاريکاتور حوزه هنري توسط هنرجويان جديد اين مرکز انجام مي شود.
هالند هنرمند و تصويرگر امريکايي است که تاثير بسزايي در ارتقاى هنر تصويرسازى داشته و آثارش مطبوعات بزرگ آمريکا را متحول کرده است. از اين هنرمند، کتاب «رسوايي‌هاي بشر» پيش از اين در ايران منتشر شده است.

کتاب کاريکلماتور سيبيل نوشت‌ منتشر شد
کتاب کاريکلماتور سيبيل نوشت‌ ها به قلم محمدمهدي معارفي ، داستاني فوق‌العاده زيبا و دلنشين است که به صورت طنز با تصاويري جذاب به رشته‌ي تحرير درآمده است.
کاريکلماتور واژه‌اي است که از ترکيب دو واژه‌ي «کاريکاتور» و «کلمه» به وجود مي‌آيد. عنوان کاريکلماتور گاهي به طنز کلمات، بازي با کلمات و شوخي با کلمات نيز اطلاق مي‌شود که به نظر مي‌رسد خيلي کامل نباشد. کاريکلماتور نثري است که بازي زباني دارد تا بتواند گفتني‌ها را ديدني کند و حالتي طنز دارد.
بيوگرافي محمدمهدي معارفي
محمد مهدي معارفي ، متولد 1368، شهر اروميه، دانشجوي کارشناسي ارشد ارتباطات، همکاري با هفته نامه ي فرداي ما استان آذربايجان غربي، روزنامه ي آراز آذربايجان، روزنامه ي عصر آزادي و نويسنده مجموعه داستان (داستان يک نگاه) انتشارات نگيما 1393.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي