جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4459- تاریخ : 1398/06/09 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (شنبه)

 ورزش جوان و نوجوان 

مربي تيم ملي کشتي آزاد نوجوانان:
سرمايه‌گذاري خوبي در کشتي پايه انجام داده ايم
مربي تيم ملي کشتي آزاد نوجوانان ايران با بيان اينکه امير توکليان برنامه‌هاي آتي تيم ملي نوجوانان را به مدير تيم‌هاي ملي ارائه کرده است، گفت: منتظر تصميم فدراسيون درباره کادر فني هستيم.‌ مصطفي عليزاده درباره سرانجام همکاري کادر فني تيم ملي کشتي آزاد نوجوانان ايران پس از کسب عنوان نايب قهرماني جهان، اظهار کرد: پس از پايان رقابت‌هاي قهرماني جهان، کادر فني تيم ملي نوجوانان برنامه‌هاي خود را به مدير تيم هاي ملي اعلام کرد. در اين برنامه، حتي طرح‌هايي که اجراي آن‌ها مي‌تواند براي رده‌هاي پايه مفيد باشد نيز اعلام شد. منتظر تصميم‌گيري فدراسيون و مدير تيم‌هاي ملي درباره درباره کادر فني کشتي آزاد نوجوانان هستيم تا ان‌شاءالله پس از آن برنامه‌ها را با قدرت‌ پيگيري کنيم.
مربي تيم ملي کشتي آزاد نوجوانان ايران با تاکيد بر اينکه امير توکليان سرمربي تيم ملي کشتي نوجوانان پس از 7 سال مربيگري در رده‌هاي مختلف ملي، هم اکنون يک سرمايه ملي براي کشتي ايران محسوب مي‌شود، گفت: طي سال‌هاي اخير سرمايه‌گذاري خوبي در کشتي رده‌هاي پايه صورت گرفته که نتايج آن را با کسب موفقيت‌هاي بين‌المللي مشاهده مي‌کنيم. امير توکليان نيز طي سال‌هاي اخير تجربيات ارزشمندي را به دست آورده و شناخت بسيار خوبي از کشتي‌گيران دارد. کشتي به امثال توکليان نياز دارد و قطعا مسئولان فدراسيون نيز به اين موضوع مهم توجه دارند.
وي با اشاره به موفقيت کشتي نوجوانان ايران در رقابت‌هاي قهرماني جهان گفت: کسب اين موفقيت‌ها چه در رشته آزاد و چه در رشته فرنگي نشان مي‌دهد ما در رده‌هاي پايه از کشوري مثل روسيه جلو افتاده‌ايم. خوشبختانه نگاهي به عملکرد تيم‌هاي رده پايه در کشتي نشان مي‌دهد در اين بخش رو به جلو بوده‌ايم و معتقدم بعد از المپيک 2020 همين کشتي‌گيران موفقيت کشتي ايران را تضمين خواهند کرد.
عليزاده در ادامه با بيان اينکه قهرماني ايران در رقابت‌هاي جهاني با ناداوري از بين رفت و تقديم روسيه شد، خاطرنشان کرد: به اعتقاد من براي علي قلي‌زادگان کشتي‌گير وزن 51 کيلوگرم ما اشد مجازات را در نظر گرفتند چرا که مي‌خواستند به هر شکل ممکن قهرماني را تقديم روسيه کنند. در همين مسابقات نمونه‌هاي مشابهي داشتيم که مسئولان برگزاري مسابقات براحتي از آن گذشتند اما در قبال کشتي‌گير ما شديدترين برخورد را داشتند، مثلا نماينده کشور مغولستان اصلا در مراسم قرعه‌کشي حاضر نبود و طبق قانون اين تيم بايد از مسابقات کنار گذاشته مي‌شد، حتي در جريان برگزاري قرعه‌کشي اين موضوع اعلام شد اما در روز مسابقات شاهد حضور کشتي‌گيران اين کشور بوديم.
وي افزود: اتحاديه جهاني اخيرا اعلام کرده طبق قانون کشتي گيران نمي‌توانند پرچم کشورشان را روي تشک پهن کنند و بر روي آن سجده کنند اما کشتي گير ازبک پس از بردن مهدي ويسي در فينال همين کار را را انجام داد و مسئولان برگزاري مسابقات هيچ عکس‌العملي در قبال اين موضوع نداشتند.

آغاز اردوي تيم فوتبال جوانان پيش از سفر به اندونزي
اردوي آماده سازي تيم فوتبال جوانان به منظور سفر به اندونزي و انجام دو بازي تدارکاتي آغاز شد.
26 بازيکن در اين اردو حضور خواهند داشت که از اين جمع با تشخيص کادر فني 22 بازيکن راهي اندونزي مي شوند و دو مسابقه تدارکاتي برابر تيم ميزبان برگزار خواهند کرد.

بحران در پرسپوليس
بي پولي هشت ماهه تيم‌هاي پايه
مشکلات مالي در پرسپوليس زياد است و همين موضوع سبب شده تا اين باشگاه در فوتبال پايه با سختي‌هايي مواجه شود.
باشگاه پرسپوليس با مشکلات مالي زيادي مواجه است و همين موضوع سبب شده تا برخي بازيکنان و اعضاي بزرگسال تيم هم از اين موضوع ناراحت باشند و اين مشکلات در تيم‌هاي پايه بيشتر است.
طبق اعلام محمد پنجعلي، رئيس آکادمي باشگاه پرسپوليس، مربيان و ... تيم‌هاي پايه باشگاه پرسپوليس 8 ماه است حقوقي دريافت نکرده اند و ايرج عرب پرداختي به آن‌ها نداشته است.
پنجعلي در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان در اين باره بيان کرد: به هرحال عرب در پرسپوليس کار کرد و از اين باشگاه جدا شد و اميدوارم انصاري فرد بتواند موفق عمل کند. در زمان مديريت عرب، مشکلات زيادي داشتيم و حدود 8 ماه است دريافتي در تيم‌هاي پايه نداشتيم و اميدوارم اين مشکلات برطرف شود.
در پايان لازم به ذکر است، پرسپوليس در حال حاضر در تمامي رده‌ها در تيم‌هاي پايه تيمداري مي‌کند و تاکنون نتايج خوبي بدست آورده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي