جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4459- تاریخ : 1398/06/09 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (شنبه)

 عبدي:
 شتاب پيشرفت نوجوانان افزايش پيدا کرده است 

سرمربي تيم ملي فوتبال نوجوانان تاکيد کرد: در بازي و تورنمنت‌هاي دوستانه مهم اين است که انگيزه، اعتماد به نفس و سطح عملکرد بازيکنان را افزايش بدهيم.
حسين عبدي، سرمربي تيم ملي فوتبال نوجوانان پس از انجام بازي دوستانه مقابل تيم عراق درباره عملکرد شاگردانش و ميزبان رضايت خود از تيم گفت: پس از اينکه دو تيم را تحت آموزش قرار داديم و روي دو گروه از بازيکنان سرمايه گذاري کرديم، در نهايت پس از حضور در دو تورنمنت اردويي کوتاه را در تهران با حضور 34 بازيکن برگزار کرديم.
وي ادامه داد: پس از آن با 27 بازيکن راهي همدان شديم تا 2 بازي دوستانه مقابل تيم عراق داشته باشيم.در نخستين بازي برابر عراق قرار گرفتيم و به پيروزي رسيديم. رضايت کامل از عملکرد هرگز وجود ندارد اما نکته‌اي که برايم بسيار مهم است اينکه رضايت خوبي از شتاب پيشرفت بازيکنان و در مجموع تيم دارم. خوشحالم که نه تنها سرعت پيشرفت بازيکنان کم نشده ، بلکه شتاب بيشتري هم پيدا کرده است.
سرمربي تيم فوتبال نوجوانان درباره نقاط ضعف و قوت تيم خود گفت: فقط روي يک بخش متمرکز نشديم و در تمام بخش‌ها درحال جلو بردن کارها هستيم.
به هر حال فاکتور "زمان" مساله مهمي است و بر خلاف تيم باشگاهي وقت زيادي براي کار وجود ندارد اما به طور کلي اينکه بازيکنان مي‌توانند موقعيت‌هاي زيادي را روي دروازه حريفان، فارغ از گل شدن يا نشدن، ايجاد کنند به خودي خود يک نوع موفقيت است. در بازي اول حدود 10 موقعيت گل ايجاد کرديم که يا به تير دروازه برخورد کرد يا پنالتي گرفتند، 2 گل سالم به ثمر رساندند و 2 گل هم آفسايد گرفته شد و موقعيت‌هاي ديگر که همگي نشان از اين است که بازيکنان پيشرفت داشتند و درک خوب و متقابلي از يکديگر در زمين بازي پيدا کردند. ضمن اينکه اجازه مانور زيادي به تيم عراق ندادند.
وي همچنين درباره تيم عراق گفت: عراق تيم بسيار خوبي است و در فضاهاي کوچک بسيار خوب بازي مي‌کند. اين تيم بازي‌سازي را از بخش دفاع آغاز مي‌کند اما لازم است باز هم تاکيد کنم با وجود اينکه اين تيم را با نتيجه خوبي شکست داديم اما بحث برد و باخت در بازي‌هاي دوستانه اصلا مهم نيست. مهم اين است که چقدر انگيزه، اعتماد به نفس و عملکرد بازيکنان را با استفاده از بازي‌هاي دوستانه افزايش بدهيم.
عبدي تاکيد کرد: در واقع هدف ما در بازي اول علاوه بر خوب بازي کردن اين بود که بازي خوبمان به برد تبديل شود. پس نه فقط روي بازي خوب و نه صرفا روي کسب پيروزي متمرکز نشده‌ايم. بلکه بايد با ارائه بازي خوب برد را هم به دست بياوريم. هدف اصلي ما اين بوده و هدف بعدي اين بود که حريف هيچ موقعيتي نداشته باشد و گلي دريافت نکنيم. البته که براي بازي دوم علاوه بر اجراي اين اهداف، موارد ديگري هم در دستور کار قرار خواهيم داد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي