جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4458- تاریخ : 1398/05/20 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (يكشنبه)

 ورزش جوان و نوجوان 

عليزاده:
در بدو ورود به صوفيه به ما شوک وارد شد
سرمربي تيم کشتي فرنگي نوجوانان گفت: با اتفاقي که در مورد کشتي‌گير وزن 51 کيلوگرم تيم ملي آزاد رخ داد، به ما شوک وارد شد.
فرشاد عليزاده در گفت‌وگو با تسنيم با اشاره به اينکه مدير فني تيم‌هاي ملي و کادرفني تيم ملي آزاد پيش از ترک صوفيه به تيم فرنگي گفته بودند مراقب داوري‌هاي مسابقات جهاني باشيد، اظهار داشت: همان موقع که رسيديم با اتفاقي که در مورد کشتي‌گير وزن 51 کيلوگرم تيم ملي آزاد رخ داد، به ما شوک وارد شد. محسن کاوه و امير توکليان محبت کردند و به ما گفتند که چه چيزي در انتظارمان هست و داوران ايراني هم توضيحاتي به تيم ارائه کردند. مي‌دانستيم روي کشتي‌گيران و کادر مربيگري ايران حساس شده‌اند و هر طوري که شده مي‌خواهند ايران اول نشود.
وي ادامه داد: از نزديک ديدم که اين چند روز چقدر به آزادکاران سخت گذشته و حتي داور آذربايجاني که با هم دوست و همزبان هستيم، همين را به من گفت که نمي‌خواهند تيم ايران اول شود و بايد خيلي حواس‌تان جمع باشد. نه تنها کشتي‌هاي 50-50 که کشتي‌هاي 60-40 را هم به حريفان ما مي‌دانند. نمي‌خواستيم بار رواني براي تيم درست کنم، اما با بچه‌ها صحبت کردم، طوري که استرس نگيرند و اين موضوع انرژي زيادي از تيم گرفت. خوشبختانه بچه‌ها کشتي‌هاي بسيار خوبي گرفتند و مبارزه‌ها را مقتدرانه مي‌بردند که ديگر جاي حرف و حديثي باقي نماند. وقتي امتياز فني بالا مي‌گيري ديگر داور نمي‌تواند کاري کند.
عليزاده با تاکيد بر اينکه مربيان ايران در جايگاه کُچ نيز به دقت همه قوانين را پياده مي‌کردند، تاکيد کرد: مربيان هم خيلي حواس‌شان بود که بهانه دست مسئولان برگزار کننده مسابقات ندهند. طوري شده بود که مي‌ترسيديم از جاي‌مان تکان بخوريم اما در نهايت اتفاق خوبي افتاد و با 4 طلا قهرمان شديم و کسب اين عنوان در کشوري ديگر براي ما عالي بود. البته از بين کشتي‌هاي سوم پنجمي‌مان هم حداقل مي‌توانستيم به دو مدال برنز برسيم اما اين اتفاق نيفتاد و با 4 طلا و 4 عنوان پنجمي و يک هفتمي، با 25 امتياز اختلاف قهرمان جهاني شديم. آذربايجان و روسيه بعد از ما قرار گرفتند.
قهرمان سابق تيم ملي کشتي فرنگي گفت: اتفاقات خيلي خوبي در صوفيه براي ما رخ داد. يکي در 110 کيلوگرم بود که کشتي‌گيري که به او اعتماد کرده بوديم به خوبي جواب اعتمادمان را داد. پيروزي رضا ساکي مقابل کشتي‌گير مولداوي خيلي ارزشمند بود و همچنين سعيد اسماعيلي در مبارزه‌اي جانانه پسر آرمن نازاريان معروف را شکست داد و اينها خيلي براي ما شيرين بودند. خدا را شکر مي‌کنم که با آن همه استرسي که در ابتداي ورودمان به بلغارستان به ما وارد شد، توانستيم کشتي‌هاي خوبي بگيريم و اين افتخار بزرگ را براي کشورمان به دست آوريم. اين براي دومين سال پياپي بود که قهرمان جهان مي‌شديم و چنين موفقيتي نتيجه يک کار گروهي بود که بايد از همه اعضاي کادرفني؛ کريم کاکاحاجي که مربي و بزرگتر من است، طيب حيدري، محمد خزايي‌پور، مصطفي قاسمي‌راد و همچنين موسي طباطبايي سرپرست تيم تشکر کنم که همه در اين سال‌ها در قهرماني ما نقش داشتند.

اميدواري وکيلي به موفقيت واليباليست هاي نوجوان ايران
سرمربي تيم‌ ملي واليبال نوجوانان ايران گفت: شانس حضور روي سکو در رقابت‌هاي جهاني را داريم.
محمد وکيلي در خصوص وضعيت تيم ملي واليبال نوجوانان گفت: در حال حاضر هشتمين مرحله از اردوهاي آماده سازي را دنبال ميکنيم تا 21 مرداد ماه عازم کشور تونس شويم. 7 مرحله اردوهاي ما در سال 98 بود و يک مرحله هم اسفند 27 بود، 15 بازيکن در اردو هستند و شرايط خوبي داريم. چهار تا پنج بازيکن هم در جوانان بودند که جديدا به تيم اضافه شدند و بايد هماهنگ شوند. او ادامه داد: اکثر اين بازيکنان با تيم دورناي اروميه در ليگ 97 حضور داشتند، اما يکسري بازيکنان هم جديد اضافه شده‌اند. ما يک هفته زودتر عازم تونس مي‌شويم و فرصت داريم يک تورنمنت کوچک را با تيم‌هايي مثل برزيل برگزار کنيم و از 30 مرداد هم بازي‌ها برگزار مي‌شود که ما بايد 31 مرداد با تيم جمهوري چک بازي کنيم. اول شهريور با ايتاليا، دوم شهريور با ‌کلمبيا و سوم شهريور هم با تيم بلغارستان بازي مي کنيم.
سرمربي تيم ملي واليبال نوجوانان در مورد تيم‌هاي قدرتمند اين دوره از مسابقات گفت: با توجه به سرمايه گذاري خوب اروپايي‌ها روي تيم‌هاي پايه من فکر ميکنم اروپايي‌ها تيم‌هاي قدرتمندي هستند. برزيل، کوبا و ژاپن هم تيم‌هاي خوبي به نظر مي‌آيند. به طور کلي 8 تيم هستند که در رقابت‌هاي جهاني شانس سکو دارند که ايران هم در بين اين تيم‌ها است.
او درباره شرايط قدي بازيکنان نيز گفت: بلندترين بازيکن ما 215 سانت است اما روندي را در پيش داريم که ميانگين قدي تيم را هر سال بلندتر کنيم. در حال حاضر بدون در نظر گرفتن ليبرو ميانگين قدي ما بالاي دو متر است.
وکيلي در مورد حضور توخته در اردوي تيم ملي بزرگسالان نيز گفت: اولويت فدراسيون باز هم تيم ملي بزرگسالان است و اميرحسين توخته هم الان در تيم بزرگسالان حضور دارد. کولاکوويچ بخواهد با تيم بزرگسالان خواهد بود و در غير اين صورت به همراه تيم نوجوانان اعزام مي‌شود، بايد بگويم که ما تابع سياست‌هاي فدراسيون هستيم.او در مورد بالا بودن انتظارات از تيم ايران به عنوان مدافع عنوان قهرماني نيز گفت: انتظارات مردم هميشه مي‌تواند بالا باشد و اين حق طبيعي آن‌ها است، اما اين تيم يک تيم جديد است و ما در حال حاضر تيم جديدي ساخته‌ايم. تلاش کرده‌ايم رقبا را آناليز کنيم، اما شناخت دقيقي از تيم‌ها نداريم چون در هر دوره تيم‌ها در اين رده سني تغيير مي‌کنند. شانس و مدافع عنوان قهرماني هستيم و بايد خوب بازي ‌کنيم چرا که تيم‌ها براي خود نمايي به مصاف ايران مي‌آيند.
محمد وکيلي در پايان با اشاره به تجربه خوب برخي بازيکنان گفت: بازيکناني که يک سطح بالاتر و با تيم ‌جوانان بازي کرده‌ و قهرمان شده‌اند، قطعا مي‌توانند در اين دوره به ما کمک کنند، اما نبايد فکر کنند اين مسابقات آسان‌تر است. نگاه ما اين است که بازيکنان بايد با تمام توان در اين رقابت‌ها حضور پيدا کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
اگهي