جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4458- تاریخ : 1398/05/20 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (يكشنبه)

 ميز خبر 

کاکاحاجي:
داوران به ضرر کشتي گيران ما سوت زدند
مربي تيم ملي کشتي فرنگي نوجوانان گفت: کسب 4 مدال طلا در مسابقات جهاني کشتي بي‌سابقه بوده است.
عبدالکريم کاکاحاجي درباره عملکرد فرنگي‌کاران نوجوان در مسابقات قهرماني جهان گفت: از عملکرد بچه‌ها رضايت داريم، اما معتقدم که مي‌توانستيم 2 برنز ديگر هم بگيريم. ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
وي ادامه داد:‌ داوران در نرسيدن ما به اين مدال‌ها تاثيرگذار بودند و به نوعي مدال‌ها را تقسيم کردند. نمي‌دانم ‌در نوجوانان اين‌طور است و يا در ساير رده‌هاي سني هم شرايط به همين گونه است، اما آنچه مسلم است داوري‌ها به نفع ما نيست و نمي‌خواستند بچه‌هاي ما بيشتر مدال بگيرند.
مربي تيم ملي کشتي فرنگي نوجوانان تصريح کرد: البته کسب 4 مدال طلا در مسابقات جهاني براي تيم‌هاي ملي کشتي بي‌سابقه بوده است. 6 نفر از همين نفرات سال آينده هم در رده سني نوجواهان هستند و مي‌توانند در اين رده کشتي بگيرند.
کاکاحاجي ‌با اشاره به ‌اختلاف بالاي تيم ايران با ساير تيم‌ها گفت: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌از روز اول هم تقريبا قهرماني ما مسجل شده بود. از عملکرد و مدال‌هاي بچه‌ها مطمئن بوديم. ميکائيلي بسيار عالي کشتي گرفت؛ چرا که تصور قهرماني را براي او نداشتيم، اما با تلاش خودش و البته حمايت کادر فني در راه اعزامش به مدال طلا رسيد چون او نفر اول سنگين‌وزن نبود و با حمايت و اعتماد کادر فني به اين مسابقات اعزام شد. ميکائيلي سال آينده نيز در رده نوجوانان حضور دارد.
مربي تيم ملي کشتي فرنگي نوجوانان خاطرنشان کرد: از فدراسيون کشتي تشکر مي‌کنم و اميدوارم در آينده نيز برنامه‌هاي خوبي براي حمايت از تيم‌هاي پايه داشته باشيم. وظيفه ما پشتوانه‌سازي براي رده‌هاي بالاتر است تا سرمربي تيم‌هاي ملي جوانان و بزرگسالان با خيال راحت‌تري به آماده‌سازي تيم‌هاي خود بپردازند.
رقابت‌هاي کشتي فرنگي نوجوانان جهان در شهر صوفيه بلغارستان برگزار شد و در پايان تيم ايران با 4 مدال طلاي اميررضا ده بزرگي در وزن 48 کيلوگرم، سعيد اسماعيلي در وزن 51 کيلوگرم، رضا ساکي در وزن 71 کيلوگرم و شاهرخ ميکائيلي در وزن 110 کيلوگرم و با کسب 148 امتياز با اقتدار و براي چهارمين بار به عنوان قهرماني دست يافت.
پس از تيم ايران تيم هاي آذربايجان و روسيه به ترتيب با 123 و 99 امتياز دوم و سوم شدند.

آغاز دور جديد اردوهاي تيم ملي فوتبال نوجوانان
اردوي تيم ملي فوتبال نوجوانان با حضور بازيکنان منتخب از ميان دو تورنمنت چين و تاجيکستان برگزار مي‌شود.
اردوهاي انتخابي تيم ملي فوتبال نوجوانان ايران از فروردين امسال با انجام استعداديابي گسترده در سطح کشور آغاز شد. پس از برگزاري پنج مرحله اردوي انتخابي، ليست 49 نفره متشکل از بازيکنان استعداديابي شده از سوي کادر فني تهيه شد و بازيکنان در قالب دو گروه در تورنمنت دوستانه چين و تورنمنت کافا در تاجيکستان شرکت کردند.
پس از شرکت در 2 تورنمنت فوق و بررسي سطح فني و عملکردي بازيکنان در شرايط مسابقه‌، دور جديد اردوهاي تيم نوجوانان با حضور بازيکنان منتخب از ميان بازيکنان حاضر در 2 تورنمنت، در مرکز ملي فوتبال برگزار مي‌شود تا نوجوانان ايران جهت شرکت در مسابقات مرحله مقدماتي قهرماني آسيا (از 27 تا 31 شهريور سال جاري به ميزباني همدان) آماده شوند.
بر اين اساس، نخستين تمرين تيم نوجوانان از ساعت 10 صبح روز سه‌شنبه 22 مرداد برگزار مي‌شود. ضمن اينکه نشست تشريح برنامه‌هاي آماده‌سازي تيم ملي فوتبال نوجوانان، پيش از شروع تمرين با حضور حسين عبدي از ساعت 9:15 به مدت 30 دقيقه برگزار خواهد شد.
تيم ملي فوتبال نوجوانان ايران هفته گذشته مسابقات قهرماني آسيا مرکزي را با کسب سه پيروزي برابر ترکمنستان، ازبکستان و قرقيزستان و قبول شکست برابر افغانستان و تاجيکستان به پايان رساند.

چمنيان:
حمايت فدراسيون از تيم هاي پايه ارزشمند است
سرمربي سابق تيم ملي نوجوانان ايران معتقد است تيم هاي ملي بايد از فرصت حضور در تورنمنت ها و بازي هاي تدارکاتي به بهترين شکل استفاده کنند.
عباس چمنيان در گفت و گو با سايت رسمي فدراسيون فوتبال پيرامون وضعيت آماده سازي تيم هاي ملي فوتبال جوانان و نوجوانان همچنين حضور اين تيم ها در چهار تورنمنت معتبر بين المللي گفت:به عنوان شخصي که سابقه هدايت تيم هاي ملي رده پايه را داشته ام بايد بگويم هماهنگي و برنامه ريزي همچنين تامين اعتبارات لازم جهت حضور تيم ها در چنين تورنمنت هايي بسيار دشوار و در عين حال ارزشمند است. بايد از فدراسيون فوتبال تشکر کرد که در سخت ترين شرايط ممکن اين زمينه را فراهم کرده که اين حمايت واقعا ارزشمند است و البته تيم هاي ملي بايد از اين موقعيت استفاده کنند.
چمنيان اضافه کرد:تيم ملي جوانان ما در تورنمنت روسيه حضور يافته که مسابقات بسيار خوبي بود و بعد از آن هم راهي کافا شده که اميدوارم در اين رقابت ها نتايج مناسبي کسب کند. همچنين تيم نوجوانان ما در تورنمنت چين و کافا حاضر شد. اميدوارم کادر فني و بازيکنان تيم ها از اين فرصت هاي ارزشمند به بهترين شکل استفاده کنند ، از سويي تجربه لازم را براي حضور در مسابقات رسمي کسب کنند و از سوي ديگر بتوانند برنامه هاي آماده سازي مورد نظر خودشان را به بهترين شکل اجرا کنند. قطعا اين تورنمنت ها درس هاي بسيار خوب و بزرگي براي هر دو تيم خواهد داشت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
اگهي