جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4458- تاریخ : 1398/05/20 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (يكشنبه)

 عباس ميرزايي رمان طنز دفاع مقدس منتشر مي کند 

عباس ميرزايي پژوهشگر و نويسنده دفاع مقدس، در حال نگارش يک رمان طنز در حوزه دفاع مقدس است.
به گزارش شيرين طنز، عباس ميرزايي پژوهشگر و نويسنده دفاع مقدس که تمرکزش بيشتر بر متن جنگ تحميلي عراق عليه ايران بوده و در کنار آن آثار ادبي هم درباره جنگ و دفاع مقدس مي‌نويسد در گفت‌وگو با خبرنگار مهر گفت: اخيرا در حال نگارش يک رمان بلند طنز در حوزه دفاع مقدس هستم که اميدوارم تا پايان سال جاري منتشر شود.
ميرزايي که به عنوان يکي از پرکار ترين نويسندگان حوزه دفاع مقدس شناخته مي‌شود درباره اين اثر توضيح داد: مخاطب اصلي اين کتاب جوان‌ها هستند که البته نوجوان‌ها هم مي‌توانند از آن استفاده کنند.
اين پژوهشگر حوزه دفاع مقدس درباره حجم کتاب جديدش گفت: تا کنون حدود 300 صفحه از اين رمان به نکارش درآمده و پيش‌بيني مي‌کنم که 200 صفحه ديگر به آن اضافه شود و در قالب کتابي 500 صفحه‌اي منتشر و روانه بازار کتاب شود.
وي با بيان اينکه هنوز عنواني براي اين کتاب انخاب نکرده‌ام، افزود: بعد از اتمام کار هم عنوان و هم انتشاراتي که قرار است با آن اين اثر را منتشر کنم، انتخاب خواهد شد. در عين حال، ميرزايي اظهار اميدواري کرد که اين اثر را با انتشارات معين به دست چاپ بسپرد.
دو کتاب تحقيقي و پژوهشي
عباس ميرزايي در بخش ديگري از گفت‌وگويش با مهر از انتشار دو کتاب تحقيقي و پژوهشي ديگر خبر داد که امسال همزمان با هفته دفاع مقدس منتشر خواهد شد.
او درباره اين دو کتاب توضيح داد: اين آثار که به زودي روانه بازار کتاب مي‌شوند تحقيقات و پژوهش‌هاي جديدي در خصوص برخي عمليات‌هاي دوران دفاع مقدس و متن جنگ تحميلي است.
عباس ميرزايي اهل کرمان و از فعال‌ترين پژوهشگران و نويسندگان حوزه دفاع مقدس است که چند سالي مشغول تدوين خاطرات سردار قاسم سليماني از عمليات‌هاي جنگ هشت‌ساله بود که چند کتاب از مجموعه‌اي که قرار بود 16 جلد باشد، منتشر کرد، اما انتشار مجلدات بعدي اين مجموعه متوقف شد و دليل توقف آن هم عدم توافق سردار سليماني با انتشار خاطراتش عنوان شد.
«هجوم به تهاجم» و «نبرد در سيد جابر»، «برف‌هاي سرخ خورنواران»، «بصره در تيررس»، «جنگ تمام عيار»، «ملاقات با سنگرنشينان آن سوي خط» برخي از عنوان‌هاي توليد شده و منتشر شده از اين مجموعه 16 جلدي است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
اگهي