جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4458- تاریخ : 1398/05/20 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (يكشنبه)

 يک معرفي، يک خوانش
 مهارت‌هاي لازم براي طبيعت‌گردي 

عنوان کتاب:چگونه در اردو زندگي کنيم؟
نويسنده: ديويد هارود
برگردان:قاسم کريمي, پروانه سبزه پرور
تصويرگر: اريک ونتر, مارتين ايچسن
ويراستار: شهرام رجب زاده
يک سفر طبيعت‌گردي چه تجهيزاتي نياز دارد؟ حواسمان بايد به چه کارهايي باشد؟ کتاب «چگونه در اردو زندگي کنيم؟» راهنمايي براي سفر و کمپ زدن در طبيعت است.
کتاب «چگونه در اردو زندگي کنيم؟» با آن‌که کتابي قديمي است، اطلاعات آن براي مخاطب علاقه‌مند به سفر و طبيعت‌گردي هم‌چنان کاربرد دارد. نويسنده با پرداختن به سرفصل‌هاي زير تلاش کرده است به اغلب نکات مهم و مهارت‌هاي لازم در طبيعت‌گردي و کمپ زدن بپردازد: فهرست وسايل شخصي، زندگي در چادر، انواع چادر، زيرانداز، وسايل پخت و پز، وسايل و تجهيزات زندگي گروهي، وسايل خواب، مکان برپا کردن چادر، آب، اردوگاه، برپا کردن چادر، کندن علف‌ها، افروختن آتش، تيشه، اره، تهيه غذا، مراقبت از خود، نظافت عمومي آشپزخانه، باقيمانده غذاها، شستشو، چند گره مفيد، بستن ستون‌ها، لوازم دست‌ساز اردويي، سلامت و امنيت داخل اردوگاه، ترک اردوگاه، کمک‌هاي اوليه.
توجه به اصول طبيعت‌گردي و مراقبت از طبيعت از ارزشمندي‌هاي کتاب «چگونه در اردو زندگي کنيم؟» است.«ديويد هارود» در گذشته نويسنده کتاب‌هاي کودک است بوده است و کارنامه کاري‌اش در سال‌هاي اخير بر کتاب‌هاي بزرگسالان با موضوع دامپروري متمرکز شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
اگهي