جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4456- تاریخ : 1398/04/15 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (شنبه)

 درخشش فرنگي کاران نوجوان ايران در مسابقات قهرماني آسيا 

3 کشتي گير ايران به مدال طلا، يک کشتي گير به مدال نقره و يک کشتي گير به مدال برنز روز نخست رقابت‌هاي کشتي فرنگي نوجوانان قهرماني آسيا در قزاقستان رسيدند.
رقابت‌هاي کشتي فرنگي نوجوانان قهرماني آسيا با برگزاري مسابقات 7 وزن در شهر نورسلطان کشور قزاقستان آغاز شد که در پايان اميررضا ده بزرگي در وزن 48 کيلوگرم، سعيد اسماعيلي در وزن 51 کيلوگرم و سعيد کريمي زاده در وزن 92 کيلوگرم به مدال طلا دست يافتند، دانيال سهرابي در وزن 60 کيلوگرم صاحب مدال نقره شد و شاهرخ ميکائيلي زاده در وزن 110 کيلوگرم نيز صاحب مدال برنز شد.
مهدي احدي زناب و فريد سيرتي مقدم نمايندگان اوزان 45 و 55 کيلوگرم کشورمان نيز با شکست مقابل رقباي خود از دور رقابت‌ها کنار رفتند.
نتايج کشتي گيران کشورمان به شرح زير است:
در وزن 45 کيلوگرم مهدي احدي زناب در دور نخست با نتيجه 6 بر 5 مقابل هارش از هندوستان مغلوب شد و با توجه به شکست اين کشتي گير در مرحله نيمه نهايي، احدي زناب از دور رقابت‌ها کنار رفت و هشتم شد.
در وزن 48 کيلوگرم اميررضا ده بزرگي در ديدار نخست با نتيجه 11 بر صفر اوکه گاوا از ژاپن را مغلوب کرد وي در دور بعد با نتيجه 8 بر صفر از سد خوديبردي از تاجيکستان گذشت و در مرحله نيمه نهايي نيز با نتيجه 9 بر صفر سينسيزبايف از قرقيزستان را از پيش رو برداشت و راهي ديدار فينال شد. وي در ديدار فينال با نتيجه 8 بر صفر دولتبيکوف از قزاقستان را مغلوب و صاحب مدال طلا شد.
در وزن 51 کيلوگرم سعيد اسماعيلي در کشتي نخست با نتيجه 8 بر صفر مقابل لي از کره جنوبي به برتري رسيد وي در دور بعد با نتيجه 9 بر صفر کوربايف از قزاقستان را مغلوب کرد و به ديدار فينال راه يافت. اسماعيلي در ديدار پاياني در يک کشتي نزديک با نتيجه 4 بر 3 از سد ارشاد از هند گذشت و به مدال طلا دست يافت.
در وزن 55 کيلوگرم فريد سيرتي مقدم در کشتي اول با نتيجه 11 بر صفر الحسنات از اردن را مغلوب کرد وي در دور دوم با نتيجه 2 بر 8 مغلوب پاتيل از هند شد و با توجه به شکست اين هندي در کشتي بعد، سيرتي مقدم از دور رقابت‌ها حذف شد.
در وزن 60 کيلوگرم دانيال سهرابي در ديدار اول با نتيجه 18 بر 7 ژو از چين را شکست داد و در دور بعد نيز مقابل راوي از هند با نتيجه 8 بر 6 به برتري دست يافت و فيناليست شد. وي در ديدار فينال مابل امربک سلطانوف از ازبکستان با نتيجه 15 بر 5 مغلوب شد و به مدال نقره رسيد.
در وزن 92 کيلوگرم سعيد کريمي زاده پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتيجه 12 بر 2 از سد سون از چين گذشت وي در دور سوم و در مرحله نيمه نهايي با نتيجه 5 بر 3 ديبالد از قزاقستان را از پيش رو برداشت و راهي ديدار فينال شد. وي در اين ديدار با نتيجه 4 بر صفر از سد نيتش از هند گذشت و صاحب مدال طلا شد.
در وزن 110 کيلوگرم شاهرخ ميکائيلي زاده در دور نخست با نتيجه 4 بر 2 ژيانگ از چين را شکست داد وي در دور بعد با نتيجه 4 بر 2 مغلوب سونو از هند شد و به ديدار رده بندي رفت. وي در اين ديدار با نتيجه 4 بر يک يولداشوف از ازبکستان را مغلوب کرد و صاحب مدال برنز شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي