جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4454- تاریخ : 1398/03/13 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (دوشنبه)

 سرمربي تيم ملي بسکتبال جوانان:
 اميدوارم که سهميه جام جهاني را کسب کنيم 

سرمربي تيم بسکتبال جوانان با اشاره به شرايط ملي پوشان اين تيم گفت: نسل بسيار خوبي پرورش پيدا کرده و اميدوارم تا سال آينده به نقطه ايده آل برسيم و سهميه جام جهاني را بگيريم.
رضا نوري در گفت و گو با ايرنا، درباره نسل جديد بسکتبال ايران اظهار کرد: اين نسل تيم ملي خيلي خوب است و واقعاً بازيکنان خوبي پرورش پيدا کرده اند. تنها نگراني ما درباره بازيکنان پست چهار و پنج هستند.
وي افزود: بازيکنان پيراموني تيم ملي واقعاً ايده آل هستند اما در پست چهار و پنج کمبود بازيکن داريم. چند بازيکن ما نيز اکنون در تيم ملي نوجوانان حضور دارند و اين يکي بودن برنامه تيم ملي باعث شده که آنها را در اختيار نداشته باشيم.
او در پاسخ به اين سوال که براي اين خلا چه برنامه اي دارد؟ تصريح کرد: طبق برنامه ريزي که انجام داديم قرار است به محض پايان امتحانات يک مرحله فراخوان بازيکنان بالاي 205 سانتي متر بگذاريم تا اين بازيکنان را تربيت کنيم.
سرمربي تيم ملي جوانان ايران در پاسخ به اين سوال که آيا اين فراخوان جواب خواهد داد؟ بيان کرد: بله. ما بازيکنان بلند قامت زياد داريم تنها بايد شناسايي شوند. در دوره گذشته نيز ما بازيکنان بلند قامت را در همين فراخوان ها پيدا کرديم و جواب گرفتيم. پرورش بازيکن بلند قامت هم زمان کمتري نياز دارد و خيلي سريع به تيم مي رسند.
او افزود: از طرف ديگر با تمام شدن برنامه هاي تيم ملي نوجوانان بازيکنان ما به تيم بازمي گردند و اين خلا هم پر مي شود. اميدوارم که بتوانيم برنامه ريزي مناسبي کنيم که در مسابقات غرب آسيا به ميزباني تبريز ترکيب خوبي داشته باشيم.نوري درباره رقابت هاي قهرماني آسيا نيز بيان کرد: فرصت خوبي داريم تا سال آينده به ترکيبي ايده آل برسيم. رقابت هاي آسيايي اين رده سني سال آينده است و ما در اين مدت بايد به خوبي برنامه ريزي کنيم. اميدوارم که باشگاه ها نيز همکاري کنند و بتوانيم کل بازيکنان اين تيم را در ليگ دسته يک داشته باشيم.
سرمربي تيم ملي بسکتبال جوانان ايران افزود: باشگاه کاله شرايط خوبي براي اين تيم مهيا کرده و امکانات ايده آلي ايجاد کرده که بازيکنان بتوانند هم بسکتبال بازي کنند و هم به تحصيلشان ادامه دهند. اميدوارم که اين شرايط مهيا شود تا تمام آنها در فصل بعدي ليگ دسته يک در قالب يک تيم باشند.
او افزود: اگر اين اتفاق بيفتد آنها تجربه خوبي بدست مي آورند. نکته مهم اين است که اگر بازينان در قالب يک تيم باشند هماهنگي بسيار خوبي حاصل مي شود و براي تيم بسيار خوب است. با توجه به شرايط اقتصادي اين فضا مهيا نيست که بازيکنان در رقابت هاي بين المللي باشند اما حضور تيم در ليگ دسته يک اين خلا را جبران مي کند.نوري در پاسخ به اين سوال که رقابت هاي قهرماني آسيا را چطور مي بيند؟ بيان کرد: کارمان خيلي سخت است. با توجه به اينکه سرگروه هم نيستيم قطعاً رقابت دشواري خواهيم داشت. با اضافه شدن استراليا و نيوزلند سطح مسابقات بسکتبال آسيا بالا رفته و بايد تلاشمان را بيشتر کنيم تا نتيجه خوبي بگيريم و جهاني شويم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي