جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4454- تاریخ : 1398/03/13 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (دوشنبه)

 ايستگاه 

نمايشگاه کاريکاتور «اَليسَ صُبح بِقريب» افتتاح شد
نمايشگاه کارتون و کاريکاتور «اَليسَ صُبح بِقريب» به مناسبت روز جهاني قدس در موزه هنرهاي معاصر فلسطين برپا شد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران پويا، به مناسبت روز جهاني قدس و همزمان هفتاد و يکمين سالگرد اشغال فلسطين توسط رژيم منحوس صهيونيستي، انجمن هنرهاي تجسمي انقلاب و دفاع مقدس با مشارکت موسسه فرهنگي هنري صبا، نمايشگاه کارتون و کاريکاتور «اَليسَ صُبح بِقريب» را برپا کرد.
اين نمايشگاه با حضور 71 اثر از هنرمندان کاريکاتوريست و کارتونيست مطرح 25 کشور جهان چون برزيل، ايتاليا، مراکش، روسيه در موزه هنرهاي معاصر فلسطين افتتاح شد.آيين افتتاح اين نمايشگاه با حضور محمد حبيبي مدير انجمن هنرهاي تجسمي انقلاب و دفاع مقدس، سيد مسعود شجاعي طباطبايي کاريکاتوريست و مدير مرکز هنرهاي تجسمي حوزه هنري و جمعي از هنرمندان و مخاطبان حوزه کارتون و کاريکاتور همراه بود.

«خالوکوبي» عنوان چهاردهمين اثر طنز راشد انصاري است
چهاردهمين اثر راشد انصاري (خالوراشد) شاعر، روزنامه‌نگار و طنزپرداز؛ با عنوان «خالوکوبي» توسط نشر امينان و با همکاري حوزه هنري هرمزگان منتشر و وارد بازار کتاب شد.
به گزارش شيرين طنز، به نقل از دفتر طنز حوزه هنري، «خالوکوبي» مجموعه نثرهاي طنز راشد انصاري و چهاردهمين کتاب اين نويسنده است که در 128 صفحه و تيراژ 2500 نسخه به قيمت 15000 تومان منتشر شده‌است.
در ادامه بخشي از کتاب «خالوکوبي» را مي‌خوانيم:
مادربزرگ ،شاتون، ديفرانسيل!
مادر گفت: «زودتر شام بخوريد تا بريم خونه عاموناصر .» مادربزرگ از زير پتو گفت: « مگه چي شده؟» من که کنار مادربزرگ نشسته بودم، گفتم:« خورده زمين و ظاهرا لگنش شکسته.»
شام که خورديم بي‌بي گفت: «من هم مي‌آم.»
مادر گفت:« باشه شما هم بيا.»
دسته جمعي به اتفاق ديگر برادرها رفتيم.
وقتي رسيديم آن جا تقريبا شلوغ بود و عاموناصر هم روي تخت دراز کشيده بود. بعد از سلام و احوال پرسي پرسيديم: « چي شد که لگن عمو شکست؟»
پسر عاموناصر که مکانيک است، گفت: « بذار تا دقيق براتون توضيح بدم.» و در ادامه مثل کسي که فکر مي‌کند همه بايد مکانيک باشند، به ريز ماجرا پرداخت: « ببينيد، اگه دو تاپاي پدر رو به يه جفت چرخ ماشين تشبيه کنم، چرخ‌ها روي يک محور قرار دارن که توي مسيري دوار دور مي‌زنن!» و ...


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي