جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4438- تاریخ : 1398/01/27 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (سه شنبه)

 در اولين نشست منتخبان مطرح شد:
 ايجاد ارتباط ميان طراحان و توليدکنندگان اسباب‌بازي؛ هدف رويداد ايده‌آزاد 

اولين نشست ايده‌پردازان منتخب دومين رويداد ملي ايده‌آزاد اسباب‌بازي به هم‌انديشي در مورد چگونگي ايجاد زمينه همکاري طراحان و توليدکنندگان اسباب‌بازي اختصاص داشت.
محسن حموله مديرکل سرگرمي‌هاي سازنده و بازي‌هاي رايانه‌اي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان در ابتداي اين نشست گفت: رويداد ملي ايده‌آزاد گامي‌ براي توسعه، ترويج و پشتيباني از طراحي خلاقانه اسباب‌بازي است.
وي ارايه ايده‌هاي خلاقانه و معرفي استعدادهاي جوانان، فعالان، توليدکنندگان و سرمايه‌گذاران داخلي را از ديگر اهداف برپايي اين رويداد عنوان کرد.
حموله همچنين با بيان اين‌که نقش اسباب‌بازي در انتقال فرهنگ به اندازه‌اي است که مي‌توان آن را به عنوان يک رسانه محسوب کرد يادآور شد: اسباب‌بازي يک جريان فرهنگي از طريق بازي است و توجه به طراحي اسباب‌بازي اهميت زيادي دارد.
سرپرست دبيرخانه شوراي نظارت بر اسباب‌بازي ادامه داد: اين شورا در نظر دارد ايده‌هاي برگزيده اين رويداد را ثبت و براي توليد آن‌ها مجوز صادر کند.
آيدين مهدي‌زاده دبير دومين رويداد ملي ايده‌آزاد اسباب‌بازي نيز در اين نشست با بيان اين‌که 43 ايده برتر از ميان 123 ايده ثبت شده در سامانه انتخاب شده است گفت: ايده‌هاي رسيده را با دقت و حساسيت زيادي مطالعه کرديم و اين تعداد با نظر کارشناسان انتخاب شد.
وي معرفي صاحبان ايده‌هاي منتخب به دست‌اندرکاران اين صنعت را يکي از برنامه‌هاي اين رويداد دانست و افزود: فعالان فن‌آوري نانو معتقدند که اين فن‌آوري مي‌تواند به صنعت اسباب‌بازي کمک کند بر همين اساس با هماهنگي‌هاي صورت گرفته ايده‌پردازان از ستاد فن‌آوري نانو نيز بازديد خواهند داشت.
مهدي‌زاده در ادامه از برپايي کارگاه‌هايي آموزشي در زمينه چگونگي طراحي اسباب‌بازي، ارتباط با صنعت‌گران اين حوزه، معرفي سرمايه‌گذاران، مسايل مالي و تجاري‌سازي محصول، شناخت ارکان‌هاي پايه صنعت اسباب‌بازي و خط قرمزهاي اين حوزه در روزهاي چهارم و پانزدهم ارديبهشت خبر داد و خاطرنشان کرد: پس از برگزاري دوره آموزشي ايده‌پردازان بايد تا 25 ارديبهشت طرح مکتوب و نهايي خود را ارايه کنند تا مورد داوري قرار گيرد.
وي همچنين با اشاره به برگزاري پنجمين جشنواره اسباب‌بازي يادآور شد: در اين رويداد نيز هر يک از ايده‌پردازان منتخب رويداد ملي ايده‌آزاد مي‌توانند غرفه مربوط به خود را داشته باشند و طرح و ايده‌هاي خود را معرفي کنند.
دبير رويداد ملي ايده‌آزاد اسباب‌بازي در پايان با بيان اين‌که تمام تلاش ما براي ايجاد فضاي لازم جهت رشد ايده‌هاي منتخب است افزود: مراسم رونمايي از 10 طرح برتر اسباب‌بازي در روز 27 خرداد 97 در سالن غدير مرکز آفرينش‌هاي فرهنگي‌هنري کانون در خيابان حجاب تهران برگزار خواهد شد.
وي اضافه کرد: علاوه بر 10 طرح برتر که رونمايي مي‌شود 33 ايده ديگر نيز که به طرح تبديل شده، در قالب يک کتابچه تدوين و در اختيار صنعت‌گران و سرمايه‌گذاران قرار خواهد گرفت.
ادامه اين نشست به پرسش و پاسخ و هم‌انديشي در زمينه چگونگي برگزاري دوره آموزشي، ارتباط‌گيري‌هاي ايده‌پردازان در فضاي مجازي و حقيقي، برپايي کارگاه‌هاي آموزشي، معرفي ايده‌ها و... اختصاص يافت.
نشست هم‌انديشي منتخبان دومين رويداد ملي ايده‌آزاد به همت اداره‌کل سرگرمي‌هاي سازنده و بازي‌هاي رايانه‌اي کانون و دبيرخانه شوراي نظارت بر اسباب‌بازي روز 25 فروردين 98 در مرکز آفرينش‌هاي فرهنگي‌هنري کانون در خيابان حجاب تهران برگزار شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون