جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4438- تاریخ : 1398/01/27 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (سه شنبه)

 بچه‌هاي امروز و تماشاي نمايش‌هاي ديروز؛
 «خرس آرکانسا» بار ديگر به مرکز تئاتر کانون مي‌آيد 

نمايش «خرس آرکانسا» اثري از مهدي مقيمي‌اسفندآبادي بارديگر از روز اول ارديبهشت در مرکز توليد تئاتر و تئاتر عروسکي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان اجرا مي‌شود.
به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين‌الملل کانون، اين نمايش به نويسندگي اوراند هريس و ترجمه بهزاد نژادقنبر، از جمله نمايش‌هايي است که چند سال پيش در مرکز تئاتر کانون اجرا شد و اکنون پس از 5 سال بار ديگر براي علاقه‌مندان و کودکان به روي صحنه مي‌رود.
اين نمايش داستان دختربچه‌اي است که وقتي آرزو مي‌کند پدربزرگش را هرگز از دست ندهد ماجراهاي شگفت‌انگيزي را پشت سر مي‌گذارد.
قهرمانِ داستان اين نمايش در جهان تخيل با خرسي که در سيرک هنرنمايي مي‌کند، آشنا مي‌شود و در مسير آرزوي خرس پير، تصويري اميدبخش و زيبا از ارتباط نسل‌هاي مختلف و زندگي خلق مي‌کند.
محسن صفري، مليحه و مهدي و سماء مقيمي‌اسفندآبادي، محسن قصري، سميه سلماني، دانيال بلوري، حميد فضل‌ا... و رامين زنگنه در اين نمايش نقش‌آفريني مي‌کنند.
بر اساس اين خبر، اکرم دهقاني طراحي لباس، سميه سلماني و عليرضا حسين‌پور طراحي صحنه، ليلي حسيني طراحي حرکات فرم و محمدرضا شاملو طراحي نور اين نمايش را بر عهده دارند. در عين حال، رضا حق‌گو به عنوان آهنگ‌ساز، محسن شاهچراغي به عنوان دستيار کارگردان و مدير صحنه، عليرضا حسين‌پور و محمدرضا شاملو به عنوان سازنده دکور و ريحانه مطهري به عنوان روابط عمومي با نمايش «خرس آرکانسا» همراهي مي‌کنند.
بر همين اساس، «خرس آرکانسا» از روز اول ارديبهشت تا پايان خرداد 1398 صبح‌ها با هماهنگي قبلي ويژه مهدهاي کودک و مدارس و بعدازظهرها ساعت 18 براي عموم در سالن بوستان مرکز تئاتر کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان واقع در پارک لاله تهران اجرا مي‌شود.
علاقه‌مندان مي‌توانند براي دريافت اطلاعات بيش‌تر و ذخيره بليت با شماره‌هاي 09106296719، 09390966166 و 09034990285 تماس بگيرند و براي خريد بليت اينترنتي نيز به سايت www. tiwall. com مراجعه کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون