جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4438- تاریخ : 1398/01/27 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (سه شنبه)

 مدير فروش نشر هوپا:
 توقف انتشار کتاب‌هاي گران در حوزه کودک 

مصطفي مقسمي؛ مدير فروش نشر هوپا در گفت‌وگو با ايبنا، با اشاره به تاثير گراني کاغذ بر روند آمادگي اين انتشارات براي حضور در نمايشگاه کتاب گفت:مشکلات پيش‌آمده روي فعاليت‌هاي نشر تاثير زيادي داشت و عناويني که در برنامه انتشار داشتيم تا براي نمايشگاه توليد شوند به واسطه کمبودها و گران بودن کاغد کم شد. او تاکيد کرد: البته ما براي خريد مواد اوليه به‌ لحاظ مالي مشکلي نداشتيم اما مساله اصلي، قيمت‌گذاري بود. به‌عبارت ديگر تلاش ما اين بود که هزينه توليد کتاب‌ها بالا نرود تا خريد براي مصرف کننده سخت نباشد. بايد توجه داشت اين مساله به ما هم بر مي‌گردد زيرا گران شدن کتاب‌ها، فروش را براي ما سخت مي‌کند.
مدير فروش نشر هوپا ادامه داد: به‌ همين دليل انتشار کتاب‌هايي که از نظر جنس و حجم نياز به مواد خاصي داشتند، فعلا متوقف شده است تا قيمت اجناس به وضعيت با ثبات‌تري برسد. فقط عناويني که امکانش بود منتشر کرديم تا به نمايشگاه برسد.
مقسمي با بيان اينکه کمبود و گراني کاغذ هنوز روي تيراژ کتاب‌هاي کودک اين نشر تاثير آنچناني نگذاشته است، گفت: با کاهش سود خود سعي کرديم قيمت را ثابت نگه داريم اما طبيعتا اين شرايط روي نشر کودک هم تاثير مي‌گذارد.
اين فعال حوزه نشر ادامه داد: فکر مي‌کنم شرايط موجود، امسال روي تيراژ کتاب کودک هم تاثير بگذارد؛ آنچنانکه در کتاب بزرگسال اين اتفاق به‌شکل محسوسي رخ داده است. البته تيراژ کتاب بزرگسال به صورت نرمال پايين‌تر از کتاب کودک است.
مدير فروش نشر هوپا در توضيح تغييراتي که در حوزه نشر به وجود آمد و تاثير آن بر روند چاپ کتاب کودک، گفت: در کتاب کودک، مخصوصا در کتاب‌هايي که رنگي بودند و به صورت گلاسه چاپ مي‌شدند، آن‌قدر قيمت کاغذ گلاسه بالا رفته که ديگر استفاده از آن منطقي نيست و بسياري از ناشراني که از کاغذ گلاسه استفاده مي‌کردند، به سمت استفاده از کاغذ تحرير رفته‌اند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون